Jste přísná a „nesnesitelná“ matka? Budete mít úspěšnou dceru! | Supermámy

Jste přísná a „nesnesitelná“ matka? Budete mít úspěšnou dceru!

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
15. února  2019 
 06:00

Pravdou je, že přesné a stoprocentní pokyny pro to, jak vychovat úspěšné dítě, neexistují. Nicméně Erika G. Rascon-Ramirezová z unvierzity v Essexu, provedla studii, která ukázala, že náročné a přísné matky vychovávají úspěšné dcery! Jak k tomu došla?

Tento výzkum prováděli odborníci v čele s profesorkou Rascon-Ramirezovou a ten naznačil zajímavou skutečnost. Přísné, náročné a někdy až nesnesitelné matky mívají mnohem úspěšnější dcery než matky, které mají na své dcery menší požadavky. Pokud jste i vy měla takovou matku, pak si asi vzpomínáte, jak vás neustále nutila se učit, mýt nádobí, pomáhat doma, chodit na kroužky a zakazovala vám kde co. Možná jste v duchu takové matce spílala a záviděla svým kamarádkám, jejichž mámy byly docela jiné a mnohem bezstarostnější.

Manžel nechápal, z čeho je žena tak unavená. Tak mu to namalovala!

Manžel nechápal, z čeho je žena tak unavená. Tak mu to namalovala!

Muži často nemají ani zdaleka tušení, co všechno obnáší být čerstvou maminkou a běhat od rána do noci kolem miminka. Svérázná Američanka Mattea zvolila…celý článek

Připravte se ale na překvapení – vaše máma možná měla pravdu. Podle odborníků tedy zcela určitě. Profesorla Ericka G. Rascon-Ramirezová provedla výzkum, který zahrnoval asi patnáct tisíc žákyň od 13 do 14 let. Deset let studovala zkušenosti dospívajících dívek, shromažďovala data a analyzovala je. Na základě získaných výsledků dospěla k jednoznačnému závěru, že silné, přísné a náročné matky vychovávají dcery, které jsou v životě mnohem úspěšnější než dcery „laskavých“ matek.

Zjistila, že téměř všechny úspěšné mladé ženy měly silné a náročné matky. Ukázalo se, že nejkratší cesta k úspěchu je právě prostřednictvím důsledného rodičovství. Studie nebyla zaměřená na matky, které „zamknou“ své dcery doma a kontrolují jejich každý pohyb. Podle odborníků zahrnoval výzkum obyčejné ženy, které „jen“ dávají úkoly a chtějí, aby děti doma něco dělaly. Obecně tedy všechny matky, které zvláště teenageři nenávidí.

10 typů matek, na které narazíte ve škole. Kam patříte vy?

10 typů matek, na které narazíte ve škole. Kam patříte vy?

Škola není jen o dětech, ale také o rodičích a hlavně o maminkách. Chtě nechtě se s nimi každý den potkáváte a často prohodíte i pár slov. Školní rok…celý článek

Profesorka tvrdí, že přísné matky jsou velmi náročné zejména pokud jde o vzdělávací proces dcer a trvají na tom, aby získaly lepší známky. Kladou na ně taky vyšší očekávání. Takové děti se prý podle odborníků v budoucnu stávají sebevědomější a vytrvalejší. Ukázalo se taky, že přísnost matek ovlivňuje možnost nechtěného brzkého těhotenství. Dcery náročných a přísných matek měly o 5 procent nižší pravděpodobnost, že předčasně otěhotní.

Téměř všechny dcery takových matek měly lepší vzdělání a dobrou práci. Také byly rychlejší, pokud jde o postup v kariéře. „Bez ohledu na to, jak moc se kdysi teenageři snažili vyhnout doporučení svých rodičů, je pravděpodobné, že nakonec jejich rozhodování ovlivní,“ říká profesorka Ramirezová.

 

Slavní tátové, kteří vychovávali své děti sami! A zvládli to stejně dobře jako mámy

Slavní tátové, kteří vychovávali své děti sami! A zvládli to stejně dobře jako mámy

Všude kolem nás je spousta matek samoživitelek, které jsou na výchovu dětí samy. Otců, kteří zůstávají na výchovu dětí sami, je mnohem méně. Přesto…celý článek

Na co se děti pořád ptají rodičů? Víte, jak na jejich otázky správně odpovědět?

Na co se děti pořád ptají rodičů? Víte, jak na jejich otázky správně odpovědět?

Někdy se děti zeptají na něco, na co možná nechcete odpovědět. Nebo nevíte, jak odpovědět. Ale dítě potřebuje slyšet odpověď, nemůžete jeho otázky…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Maminka roku: Přímý přenos na webu a na Facebooku. Buďte u toho s námi

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku