Matka dala dceři na zadek vařečkou. Skončila před soudem a musí platit

Matka uhodila dceru vařečkou, stanula před soudem (ilustrační foto).
Foto: iStock
Sdílej na facebooku
9. července  2019 
 06:00

Představte si, že v zoufalství na dítě vytáhnete vařečku a dáte mu na zadek. Dříve nic neobvyklého. Dnes však za to můžete skončit před soudem. Nevěříte? Přesně takhle dopadla jedna nejmenovaná matka devítileté dívky z australského Perthu. Tu soud za nepřiměřené násilí na dítěti potrestal pokutou ve výši 750 dolarů (přibližně 12 tisíc korun).

Fyzické násilí na dětech je v dnešní době nepřípustné. A stále více lidí ho odsuzuje, což je dobře. Bohužel, stále jsou mezi námi tací, kteří v dětství dostávali na zadek a stejně tak trestají i své děti. Jenže pak se nesmějí divit, když soud potrestá i je. 

Jedla maso pro psy

Přesně to se stalo v australském městě Perth. Nejmenované matce došla trpělivost a jednoho rána svou devítiletou dceru udeřila vařečkou. A důvod? Dívka jedla staré maso, které bylo určené pro psy. "Ráno jsem se probudila a vidím ji, jak tiše  konzumuje hamburgery určené našim psům," řekla obviněná matka televizi Channel 9. Jak sama uznává, její jednání bylo dost zkratové.

"Do toho žrádla jsem dala i léky pro psy a představila jsem si, jak leží na zemi s pěnou u pusy, to byla moje hlavní myšlenka," dodala žena. Zpanikařila a na dceru vytáhla dřevěnou vařečku. 

Dívka, která trpí ADHD a má problémy s chováním, si z tohoto ranního incidentu odnesla pár pohmožděnin. Když si jich všimli ve škole, matka byla obviněná z fyzického násilí a stanula před soudem. Jelikož to byl její první přestupek, vyvázla jen s pokutou. Za to, že na svou dceru použila nepřiměřený tělesný trest, bude muset zaplatit 750 australských dolarů, asi dvanáct tisíc korun českých. Podle soudce použila větší sílu, než byla nutná k nápravě dcery. 

Matka svého činu lituje. U soudu se zhroutila a uvedla, že byla velice frustrovaná. Rovněž slíbila, že se situace nebude opakovat. "Jsem poučená. A určitě se nic podobného již nestane," kála se před soudem. Najde prý jiný způsob, jak případně dceru potrestá. 

Doba se mění. Zatímco dříve byl výprask vařečkou či páskem celkem běžným trestem, dnes je tento způsob fyzického násilí nepřijatelný pro stále více lidí. Buďme za to rádi. Dokonce před ním varuje i nejrozsáhlejší studie na toto téma. Podle ní plácnutím přes zadek či výpraskem můžete dítěti spíš uškodit než pomoci. Souhlasíte? Více čtěte ZDE.

Sdílej na facebooku
Autor: Gabriela Kolinová

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku