Dítě má molusky? Takhle vypadají! Víme, jak se jich zbavit

Dítě má molusky? Takhle vypadají! Víme, jak se jich zbavit
Bazén je typické místo, kde se dítě může nakazit moluskami
Foto: iStock.com
Sdílej na facebooku
27. února  2017 
 14:00

Bazén, školka, mateřské centrum, herny, dětské dílničky a podobně. To všechno jsou místa, kdy se děti mohou nakazit moluskami. Vypadají trochu jako bradavice a bohužel podobně zdlouhavá je taky jejich léčba. Infekce se přitom nevyhýbá ani dospělým. 

„Molusky patří mezi vysoce nakažlivá kožní onemocnění, která postihují děti i dospělé. Projevuje se vznikem mnohočetných infekčních puchýřků po celém těle. K přenosu viru dochází kontaktem s infikovanou osobou či infikovaným předmětem, u dospělých pak nejčastěji při pohlavním styku,“ uvádí na svých stránkách odborníci z Medicínského centra Praha.

Rodičovský omyl! 10 jídel, která nejsou pro děti tak zdravá, jak myslíte

Rodičovský omyl! 10 jídel, která nejsou pro děti tak zdravá, jak myslíte

Chcete, aby vaše dítě jedlo zdravě, ale nepřeháníte to? Jen se vždycky snažíte mu nabídnout to, co považujete za zdravější variantu? Pozor na to, dost…celý článek

Molusky u svého potomka objevíte většinou tak, že se dítě začne drbat, protože svědí. Bohužel, rozškrábání puchýřků celý problém jen zhoršuje, protože přispívá k dalšímu šíření pupínků po těle. 

Dobrá zpráva? Toto virové onemocnění někdy ustoupí samo. Ta horší je, že někdy je  naopak tak úporné, že nezabírají ani masti předepsané lékařem a musí se odstraňovat mechanicky, výjimečně dokonce v narkóze. Pozor, dříve doporučované odstraňování lžičkou už se dneska považuje za nevhodné, používá se spíše pinzeta spolu se znecitlivujícími mastmi. 

Jak se jich zbavit a zabránit tomu, aby se dítě zase nakazilo, čtětě ZDE

Dáváte potomkům tmavé pečivo? Chyba! 7 omylů o dětech a jídle

Dáváte potomkům tmavé pečivo? Chyba! 7 omylů o dětech a jídle

Zatímco někteří rodiče děti v jídle nijak neomezují a doufají, že z případných špeků vyrostou, jiní nutí už pětileté holčičky, aby si hlídaly, kolik…celý článek

Co se mi stalo v porodnici: Skutečné zážitky. Zažili jste to taky?

Co se mi stalo v porodnici: Skutečné zážitky. Zažili jste to taky?

Osobně si myslím, že se české porodnice za posledního čtvrt století změnily k lepšímu. Bohužel ne všude a ne dost a týká se to jak vybavení, tak přístupu…celý článek


Sdílej na facebooku
Autor: Maminka.cz/Martina Machová

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku