Jak léčit běžné dětské nemoci pomocí homeopatie? A proč to vůbec dělat?

 • Foto: Pinterest
  Sdílej na facebooku
  25. října  2017 
   06:00

  Pokud nechcete svému dítěti neustále dávat běžné léky, můžete zkusit homeopatika. Na rozdíl od klasické medicíny neléčí jen funkční potíže těla, třeba horečku nebo bolest hlavy, ale snaží se pomoci nemocnému jako celku. Snahou homeopatické léčby je tedy vyladit celý systém, ne jen „vyšroubovat“ blikající žárovku – vysvětlují zastánci této medicíny. 

 • Homeopatika a jejich přínos

  Autor: iStock

  Pokud existuje nějaká látka, která má schopnost vyvolat nemoc, má taky schopnost ji léčit. To je základní teze homeopatie. Co to znamená konkrétně? Že látka schopná vyvolat ve vysoké dávce u zdravého člověka soubor příznaků je schopná také léčit stejný soubor příznaků u nemocného v jiné, daleko menší dávce. I proto je taková léčba zcela bez vedlejších účinků.

  Homeopatické léky se dají pořídit ve formě kuliček nebo roztoku (pro kojence), rozpouštějí se v ústech v určitém časovém odstupu od jídla (15 až 20 minut). Pro kojence se lék rozpustí v malém množství vody (10 granulí na 1 dl kojenecké vody) a podává se po lžičkách. 

   

  Tohle sedí! Mateřství přesně tak, jak vypadá doopravdy

  Tohle sedí! Mateřství přesně tak, jak vypadá doopravdy

  Pilot stíhačky? Manažer velké firmy, krotitel dravé zvěře nebo snad prezident? To jsou možná náročné profese, ale rodiče malých dětí to možná…celý článek

 • Záněty horních cest dýchacích

  Autor: iStock

  Nux vomica 9 CH: Lék, který pomáhá při rýmě s ucpaným nosem, kýcháním a následně vodnatým výtokem. Skvěle zabírá i při rýmě z chladu a nachlazení. Dávkování: 5 granulí 2x až 5x denně.

  Euphrasia officinalis 9 CH: Lék na sennou rýmu, kdy je podrážděný nejen nos, ale hlavně oči, které slzí a pálí, protože jsou podrážděné spojivky. Dávkování: 5 granulí 2x až 3x denně.

  Pulsatilla 9 CH: Používá se při hojné žluté rýmě, která jde snadno vysmrkat. Často ji mají předškolní děti, které se budí s hleny zaschlými na tvářích. Během dne se jim vytvářejí bubliny u nosu. Při výtěru se najde běžná flóra, i když barva hlenů je nažloutlá až žlutá. Dávkování: 5 granulí 2x až 3x denně.

  Pyrogenium 9 CH: Používá se při zánětech jako prevence hnisavé rýmy nebo při pozitivním výsledku výtěru s infekčními bakteriemi. Dávkování: 5 granulí 2x denně.

   

 • Zánět dutin a laryngitida

  Autor: iStock

  Kalium biochromicum 9 CH: Zánět dutin se žlutou rýmou, někdy s nitkami krve, rýma je vazká, nejde vysmrkat, ulpívá na sliznicích, tvoří krusty. Když budete užívat tento lék, ovlivníte tím vazkost hlenů, dojde ke snadnějšímu vysmrkání a rychlejší regeneraci sliznice. Dávkování: 5 granulí 2x až 3x denně.

  Spongia tosta 9 CH: Nejčastější lék na laryngitidu. Suchý, drsný kašel se zlepšuje douškem teplé tekutiny. Lék se podává v krátkých intervalech. Dávkování: 5 granulí po 20 minutách do zlepšení stavu.

   

  Kdy srážet horečku u dětí doma a kdy je to rozhodně na doktora?

  Kdy srážet horečku u dětí doma a kdy je to rozhodně na doktora?

  Zásada číslo jedna: teplotu do 38 stupňů nesnižujeme, nad touto hranicí ano. Záleží však také na tom, jak se dítě celkově cítí – pokud například trpí…celý článek

 • Zánět průdušek – kašel

  Autor: iStock

  Drosera 15 CH: Lék na suchý kašel, při kterém dochází ke zhoršení večer při ulehnutí do postele. Dávkování: 5 granulí před spaním a následně se dávky opakují po hodině do zlepšení.

  Ferrum phosphoricum 9 CH: Používá se při suchém kašli, který přetrvává po infektu. Při kašli dítě cítí pálení na průduškách. Dávkování: 5 granulí 2x až 3x denně.

  Pulsatilla 9 CH: Při zahlenění, kdy dítě snadno vykašlává množství nažloutlých hlenů, ale kašel mu nevadí, protože nevysiluje. Venku na čerstvém vzduchu se kašel lepší, v noci se mění na suchý. Dávkování: 5 granulí 3x až 4x denně.

   

 • Zvýšená teplota a horečka

  Autor: iStock

  Belladona 9 CH: Používá se při teplotě nad 38 °C, kdy má dítě horkou kůži a hodně se potí. Objevují se i pulsující bolesti hlavy a může se objevit neklid. Dávkování: 5 granulí po 1 hodině.

  Ferrum phosphoricum 9 CH: Vhodný lék při teplotě do 38 °C, když je dítě unavené a bolí ho hlava. Využívá se při teplotě od 37,1 do 37,5 °C, buď při infektu, nebo po něm. Dávkování: 5 granulí 2x až 3x denně.

   

  Dáváte potomkům tmavé pečivo? Chyba! 7 omylů o dětech a jídle

  Dáváte potomkům tmavé pečivo? Chyba! 7 omylů o dětech a jídle

  Zatímco někteří rodiče děti v jídle nijak neomezují a doufají, že z případných špeků vyrostou, jiní nutí už pětileté holčičky, aby si hlídaly, kolik…celý článek

 • Trávicí potíže – průjmy či zvracení

  Autor: iStock

  Chamomilla vulgaris 9 CH: Pokud se objeví u dítěte průjem při růstu zubů, lze skvěle využít tento lék. Stolice je zelená a páchnoucí, dítě je vzteklé. Dávkování: 5 granulí nebo 1 lžička roztoku po každé stolici.

  Nux vomica 9 CH: Používá se při nevolnosti a zvracení, zejména po dietní chybě (objeví se 1 až 2 hodiny po jídle). Dávkování: V akutním stavu po každém zvracení 5 granulí, postupně při zlepšení prodlužovat interval až do vysazení.

  Ipecacuanha (Ipeca) 9 CH: Hlenovité zvracení, ostrá bolest kolem pupku, slinění. Lék dobře působí při zvracení po záchvatech kašle. Dávkování: V akutním stavu 5 granulí po každém zvracení, postupně prodlužovat interval až do vysazení.

   

  Víte, jak použít odsávačku, když má vaše dítě rýmu? Podívejte se na VIDEO:

  Jak používat odsávačku na rýmu u kojenců • VIDEO: 

   

   

   

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku