Vysněného dítěte se dočkala v téměř padesáti. Po osmnácti potratech

Louise Warneford, její manžel Mark a jejich syn William, který se narodil, když jeho mamince bylo 48 let.
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
1. listopadu  2017 
 06:00

Tenhle pár je důkazem toho, že naděje umírá poslední. Louise Warnefordová se svým manželem Markem toužila dlouhá léta po dítěti. Marně. Louise od svých dvaatřiceti let prodělala nespočet umělých oplodnění a osmnáct potratů. Před sedmi lety se rozhodli, že se již přestanou pokoušet. Nakonec se ale rozhodli pro poslední šanci. A ta vyšla! Louise se tak ve svých osmačtyřiceti letech stala konečně maminkou. 

Louise a Mark Warnefordovi ze Swidonu v Anglii měli velký sen. Dítě. Seznámili se v roce 1999 a Louise prý hned věděla, že Mark je ten pravý, se kterým chce založit rodinu. Jenže v tom byl jeden háček, a to celkem podstatný. Mark prodělal v předchozím vztahu vasektomii a děti mít nemohl.

Lékař jim proto poradil umělé oplodnění. "Hledali jsme dárce, který by měl podobné vlastnosti jako Mark. A rozhodli jsme se, že do toho půjdeme," řekla serveru Dailymail.com Louise. To ještě netušila, jaké martyrium ji čeká. 

Během deseti let podstoupila bezpočet kol umělého oplodnění, za která ona a manžel zaplatili zhruba 80 tisíc liber (asi 2,5 milionu).

Těhotná v 50? Dvě ženy se svěřily, co prožívaly, když po padesátce čekaly dítě

Těhotná v 50? Dvě ženy se svěřily, co prožívaly, když po padesátce čekaly dítě

Od roku 2000 do roku 2013 vzrostl v západní Evropě počet těhotných žen, kterým je padesát a více, o neuvěřitelných 165 procent. Pozdní mateřství se…celý článek"Vždycky po oplodnění jsem cítila, že jsem těhotná. Jenže během kontroly ve čtrnáctém týdnu se vždy ukázalo, že miminku nebije srdíčko. Doktor neslyšel jeho tlukot," říká Louise. Takhle se to stalo celkem osmnáctkrát. "Bylo záhadou, proč moje tělo neustále odmítá jen několik týdnů starý plod. A vždy mi to zlomilo srdce," svěřuje se dnes už pyšná maminka. 

Syn William přišel na svět ve 37. týdnu plánovaným císařským řezem. Jeho maminka Louise měla problém s placentou.

Poslední naděje: dárcovství embrya

Svého snu se Louise Warnefordová vzdala v roce 2010, když selhaly všechny pokusy. "Nevyšlo to ani s darovanými vajíčky," dodává žena, která v tu dobu byla na dně. "Neexistuje žádný horší smutek, než když ztratíte milované a tolik chtěné dítě. Všechny vaše naděje a sny se najednou rozplynou."

Se svým manželem Markem se sice dohodla, že se přestanou snažit, jenže Louise stále zajímalo, co je špatně s jejím tělem a proč nemůže mít děti. Vyhledala proto speciální kliniku, kde jí oznámili, že její buňky ničí embrya, a právě to je hlavním důvodem opakovaných spontánních potratů. A tam dali bezdětnému páru ještě jednu naději: dárcovství embrya.

Osmnáctkrát potratila než konečně otěhotněla. Bylo jí téměř padesát • VIDEO: 

"Bylo mi 47 let, ale s manželem jsme se rozhodli, že zkusíme poslední pokus, než mi bude padesát," vysvětluje Louise. Pro některé kliniky v Británii byli však moc staří, proto se rozhodli, že své štěstí zkusí na jedné reprodukční klinice v Praze. A ono to vyšlo. Louise konečně otěhotněla a za devět měsíců se jim narodil zdravý syn William. "Narodil se ve 37. týdnu plánovaným císařským řezem, jelikož jsem měla problém s placentou," říká šťastná maminka. 

A i když si ji okolí občas plete s babičkou, je konečně opravdu šťastná. "Jsme teď dokonalá rodina a konečně se cítím úplná. Sice nejsem žádná mladice a chvilku trvá, než ho dohoním, ale stojí to za to," říká Louise a zároveň dává naději všem bezdětným párům, kterým se početí nedaří. "Nevzdávejte to! Vždycky je naděje."

Kdy je čas myslet na umělé oplodnění: Jaká pár čekají vyšetření

Kdy je čas myslet na umělé oplodnění: Jaká pár čekají vyšetření

Snažíte se o potomka už přes rok a pořád ne a ne otěhotnět? Nepropadejte hned panice, že nikdy nevychováte vlastní dítě. Pořád je tady medicína,…celý článek

Sedmdesátiletá žena porodila syna. Lékař vysvětluje, jak je to možné

Sedmdesátiletá žena porodila syna. Lékař vysvětluje, jak je to možné

Matky starší než je obvyklé tu byly vždycky, protože čas od času přirozeně otěhotní i žena, u které už se to nečekalo. Krom toho se posouvá věková…celý článek

Jak mluvit s neplodným párem? Hlavně na rovinu. Když nevíte, zeptejte se

Jak mluvit s neplodným párem? Hlavně na rovinu. Když nevíte, zeptejte se

Radujete se z těhotenství nebo z čerstvě narozeného miminka? Určitě byste nejraději tyto pocity euforie vykřičela do celého světa! Jenže, co když právě…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku