Vlastina Svátková ukázala, jak skutečně vypadá její břicho po porodu. Je to naše hrdinka

Vlastina Svátková
Foto: Vlastina Svátková
Sdílej na facebooku
31. října  2017 
 12:00

Herečka Vlastina Svátková Kounická má tři syny a všichni ji obdivují, jak i po třetím porodu vypadá. Teď na to odpověděla prostřednictvím fotky na Instagramu, kde ukázala, jak její břicho vypadá doopravdy. Upozornila tak na poněkud přehnaný kult dokonalosti, který na ženách po porodu, případně po několika porodech, vyžaduje ploché břicho. 

Na Instagramu herečka tento týden zveřejnila fotografii s odhaleným bříškem. Napsala k ní mimo jiné tohle: "4 měsíce po porodu... psali, že jsem rychle zhubla, protože jsem moc nepřibrala... Tohle bych nemohla vyslovit ani opilá, jelikož jsem přibrala nejvíc ze všech těhotenství, tuším tak 21 kilo." Na fotce přitom ukazuje, že její břicho zkrátka ploché ani dokonalé není. 

...
Věděli jste, že miminko při porodu spolupracuje? 

"Posadit se po porodu a ukázat všem veřejně své břicho chtělo odvahu. Odvahu, kterou jsem v sobě našla jenom díky tomu, že bych si strašně moc přála, abychom my ženy dokázaly změnit pohled na nás. Na dokonalost, která se od nás vyžaduje. Která na nás vyskakuje ze sociálních sítí. Abychom si dovolily být takové, jaké jsme, a všechny, kdo na nás ukazují prstem a smějou se nám, poslaly s klidným srdcem do háje," dodala ještě herečka.

K textu přidala herečka hashtagy jako #zastavmeto #mějmeserády #ženy #takovéjakéjsme #bezretuse #projektJSEM #jsem #jetonanás #bodyafterbaby #bodyafterdelivery. Autorkou fotografie je fotografka Petra Klačková.

 

Skutečné břicho tři týdny po porodu! Matka se nafotila, aby povzbudila ostatní

Skutečné břicho tři týdny po porodu! Matka se nafotila, aby povzbudila ostatní

Kristen Sullivan je štíhlá žena. Ale ani její břicho se po těhotenství a porodu nevrátilo hned do původní velikosti a navíc na něm zůstaly patrné stopy…celý článek

Za svůj přístup sklidila Vlastina Svátková spoustu pochvalných komentářů a my v redakci se k nim přidáváme. Ukázat téměř bezchybné bříško po prvním, možná druhém porodu, jak to často na sociálních sítích vidíme, totiž není až zase tak neobvyklé. Ale ukázat se v plné kráse i po třech porodech, kdy se tělo nevrací do formy už tak snadno jako dříve, chce odvahu.

Jsme rádi, že tato maminka tří synů – Matyáše, Kryštofa a Adama – se vydala druhou cestou a ukázala, že i ženy, které jsou štíhlé a vypadají v oblečení dokonale, mohou mít povolené bříško a je to naprosto normální. Navíc právě v přirozenosti je ta největší krása.

Podívejte se, jak Vlastina mluví o mateřské svého muže:

Vlastina Kounická Svátková má po porodu úžasnou postavu a manžel si vzal mateřskou • VIDEO: 

Osobně s Vlastinou naprosto souzním. Nejenže mám tři syny stejných jmen jako ona, ale bohužel jsem se také po třetím porodu setkala s rádoby vtipnými komentáři kamarádek, jestli náhodou nečekám čtvrté dítě, protože moje břicho by tomu odpovídalo, ačkoli jinak jsem byla štíhlá. I když mě to občas štvalo a přistihla jsem se, že se často snažím – marně – své povolené břicho zatáhnout, tak jsem kupodivu byla nad věcí. Možná právě díky tomu, že jsem doma už měla tři děti a skvělého muže, který tyto narážky vždy rázně odpálkoval.

Pokud si chcete přečíst, jak Vlastina Kounická Svátková prožívala své třetí těhotenství a jaká je máma, kupte si nejnovější vydání časopisu Maminka, kde s ní najdete celý rozhovor. 

Tohle sedí! Mateřství přesně tak, jak vypadá doopravdy

Tohle sedí! Mateřství přesně tak, jak vypadá doopravdy

Pilot stíhačky? Manažer velké firmy, krotitel dravé zvěře nebo snad prezident? To jsou možná náročné profese, ale rodiče malých dětí to možná…celý článek

Když tohle s dětmi nestihnete, už to nedoženete. Mohlo by vás to mrzet

Když tohle s dětmi nestihnete, už to nedoženete. Mohlo by vás to mrzet

Dneska fakt ne, jsem unavená. Tenhle víkend ne, ale nějaký další by to mohlo vyjít. Až budeme mít čas, půjčíme si tuhle knihu a přečteme si ji, pojedeme…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Maminka.cz/Markéta Novák Matějková
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku