Festival Mini: Oblečení, hračky, hnízdečka, deky a knížky pro děti

Skvělá byla nabídka knihkupectví Pinwheels
Foto: Radka Wallerová/Supermámy
Sdílej na facebooku
27. listopadu  2016 
 20:00

Kafkův dům kousek od pražského Staroměstského náměstí patřil několik dní dětem. Nebo spíše jejich rodičům, kteří sem přišli na Festival mini - prodejní výstavu dětského designu s výborným doprovodným programem včetně hlídání dětí. 

"Mini se zrodil v porodnici. Právě u apolináře mě během několikaměsíčního ležení napadlo uspořádat dětský prodejní festival, který v Praze do té doby chyběl. Trvalo dva roky než jsem se k tomu skutečně odhodlala a s kamarádkami se do jeho realizace pustila," říká o festivalu mini jeho iniciátorka Tereza Bruthansová. Festival představuje nejen dětský design, ale i módu, nebo třeba i knížky pro děti.

Dítě brečící v letadle? Společnost dala všem cestujícím letenky zadarmo

Dítě brečící v letadle? Společnost dala všem cestujícím letenky zadarmo

Létání s malými dětmi bývá občas utrpení pro všechny. Děti bolí uši nebo se prostě nudí, a proto brečí. Jejich rodiče jsou zpocení až na zádech, jak…celý článek

"Mini jsme od začátku koncipovaly jako stylový a zároveň hravý festival, kde si na své přijdou malí i velcí. Vystavovatele jsme pečlivě vybíraly tak, aby jejich sortiment byl originální, kvalitní, pro děti i dospělé přitažlivý a vymykal se běžné komerční nabídce," doplňuje Tereza Bruthansová. Převažující domácí autory, značky a firmy doplňuje několik výrazných zahraničních zástupců.

Zakladatelka a ředitelka mini Tereza se už dříva prosadila jako autorka výstav a publikací o designu, módě a umění. Byla také kurátorkou úspěšné přehlídky hraček Libuše Niklové v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze a Muzeu dekorativních umění v Paříži. Pět let působila jako zástupkyně šéfredaktora časopisu Dolce Vita, napsala řadu knih, je členkou akademie designu cen czech grand design a má dceru Julinku.

Pravdivé fotografie: Jak skutečně vypadá život s dětmi

Pravdivé fotografie: Jak skutečně vypadá život s dětmi

Rodičovství je skvělá věc. Ale rozhodně to není procházka růžovou zahradou. Je to pěkná dřina, i když všechno běží hladce. Taky to u vás doma někdy…celý článek

Jsi nejlepší! Žena děkuje přítelkyni bývalého muže za to, jak se stará o jejich dceru

Jsi nejlepší! Žena děkuje přítelkyni bývalého muže za to, jak se stará o jejich dceru

Američanka Audrey Nicole udělala něco, co není moc obvyklé. Na Facebooku zveřejnila nadšené poděkování určené nové přítelkyni bývalého přítele, s nímž…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku