Vyzkoušeli jsme: Chytrá chůvička pro milovníky moderní elektroniky

Dcera se právě probudila a směje, protože na ní mluvíme prostřednictvím chůvičky
Foto: Radka Wallerová/Supermámy
Sdílej na facebooku
13. září  2016 
 08:00

Milujete moderní techniku, bez chytrého telefonu nedáte ránu a vyhovuje vám, když vám elektronika se spoustou funkcí usnadňuje život, protože je skutečně využijete? Pak je tohle výrobek přesně pro vás. Vyzkoušeli jsme moderní chůvičku, která vcelku spolehlivě hlídá spánek vašeho dítěte a umí i mnoho dalšího. Pokud jste však spíše staromilci, sáhněte po jiném výrobku. 

Když se mi narodilo první dítě, bydleli jsme v malém bytě a chůvičku jsem považovala za zbytečnost. Dneska bych ji doporučila každému bez ohledu na velikost obydlí - protože díky chůvičce dítě slyšíte lépe než přes zeď či dveře, navíc nehrozí, že ho neustálým nakukováním budete budit. 

Doteď jsme nicméně vystačili s obyčejnými chůvičkami z IKEA za pouhých několik set korun, které používáme u naší téměř roční dcery, a zatím jsme u nich nenarazili na problém - fungují dobře, i když holčička spí v ložnici v patře a my jsme v kuchyni v přízemí na opačném konci domu. Nemají však žádnou jinou funkci krom toho, že v nich dcerku slyšíme, nemůžeme jí například prostřednictvím chůviček odpovědět. 

GALERIE: Jak vypadají záběry z chůvičky

Proto jsem byla zvědavá na novinku uGrow značky Phillips Avent, která naopak představuje špičkový model s mnoha různými funkcemi, čemuž samozřejmě odpovídá i cena. 

Co umí chůvička Avent uGrow • VIDEO: 

Já jsem byla překvapená hned, jak jsem přístroj rozbalila - čekala jsem klasiku v podobě dvou aparátků, jednoho k dítěti, druhého pro rodiče, ale nic takového se nekonalo. Z krabice jsem vybalila elegantní bílou kameru, která se dává k dítěti, mikrofon, stojánky, nabíječku, jinak nic. Coby rodič totiž používáte svůj smartphone, na který tak musíte nainstalovat a zprovoznit příslušnou aplikaci. Je to však jednoduché a poradí si s tím každý, kdo takový telefon používá. Aplikace se hodí pro telefony se systémem iOS a pro Android. Také používání chůvičky v kombinaci s telefonem nebo tabletem je jednoduché.  

10 rad, jak uspat miminko. Vyzkoušejte, co funguje ostatním rodičům

10 rad, jak uspat miminko. Vyzkoušejte, co funguje ostatním rodičům

Uspávání nejmenších dětí je věda! Nakonec povyrostou a začnou to zvládat samy, ale co do té doby? Na mé malé děti nejvíce platily tři věci: nošení v…celý článek

Přenáší se nejen zvuk, ale i obraz, který je perfektní, a dobrý je i v noci, kdy se jen změní z barevného na černobílý. Pokud jde o přenos zvuku, můžete si nastavit citlivost právě pro vaše dítě, což je fajn - obyčejné chůvičky přenáší nejen pláč potomka, ale také štěkot psa, letící letadlo nebo déšť. 

Přístroj monitoruje i teplotu a vlhkost v místnosti, což jistě není nezbytné, ale proč ne? Dobrá je i možnost pouštět potomkovi pomocí chůvičky ukolébavky, zvláště pokud si na to zvykne a pomáhá mu to usnout, naše dítě to spíše zaskočilo, protože nic takového neznalo. Dcerku překvapilo i to, když jsme na ni prostřednictvím chůvičky promluvili, to ji bavilo stejně jako vícebarevné noční světlo. Až tak moc, že pak nechtěla spát, ale to už je na vás, jak ho budete používat. 

Nás doma asi nejvíce zaujala možnost, že obraz z kamery u dítěte se dá přenášet až na deset různých telefonů. Jsme technické hračičky, a proto jsme to samozřejmě vyzkoušeli a spící dceru tak pozorovali nejen my, ale také třeba prarodiče. Teoreticky tak můžete poprosit třeba stovky kilometrů vzdálenou babičku, aby vám na potomka mrkla a případně mu něco vyprávěla, než si dáte třeba sprchu. 

Jak nastavit a nainstalovat chytrou chůvičku • VIDEO: 

My jsme ocenili i to, že když dítě pozorujete skrz kameru, jak se například probouzí a je mimořádně roztomilé, můžete si ho pomocí chůvičky vyfotit a snímky uložit. Navíc nemusíte pozorovat jen spící dítě - můžete kameru dát nad hrajícího si potomka (položit se dá na nábytek, stěnu či na zem) a vysílat do světa reportáž o tom, co dělá během dne. Celkem může kamera vysílat až na tři telefony, přičemž můžete používat více kamer, pokud byste snad chtěli. 

Soutěž Zlatíčka 2016! Hrajte o ceny za více jak 80 000 korun!

Soutěž Zlatíčka 2016! Hrajte o ceny za více jak 80 000 korun!

Určitě i vy máte doma alba plná fotografií vašich dětí, tak co se s nimi nepochlubit? Navíc když můžete vyhrát až třicet tisíc korun a mobilní telefon…celý článek

Tady už jsme ale trošku narazili, protože když jsme kameru dali na zem, spojení občas vypadávalo. K tomu, aby chůvička fungovala, potřebuje dobrou wifi. Jejím prostřednictvím vysílá informace na speciální server, z něhož pak data proudí do telefonu. Přístroje spolu nekomunikují přímo. Dá se předpokládat, že doma máte jak chůvičku, tak telefon na stejné wifi síti, pokud chcete poslat obraz třeba druhému z rodičů do práce nebo prarodičům na chalupu, kde wifi nemají, musí mít jejich telefon dobré datové připojení přes telefonní síť. A to může být problém. 

Přístroj uGrow sice wifi připojeni sám kontroluje a upozorňuje na jeho výpadky, ale pokud je problematické, nepomůže vám to, chůvičky se proto moc nehodí na cestování, protože na sílu wifi v hotelích se těžko budete moci spolehnout. Stejně jako nebudete mít wifi pod stanem v přírodě. My počítačoví geekové sice můžeme použít telefon jako mobilní hot spot a vytvořit si vlastní wifi připojení, ale k tomu je potřeba silný telefonní signál. A na druhou stranu, kdžyuž máte signál, můžete používat coby chůvičky různé webové aplikace. Ale není to tak pohodlné. 

Unikátní video: Druhé z dvojčat se narodilo v plodovém vaku

Unikátní video: Druhé z dvojčat se narodilo v plodovém vaku

Záběry z porodu jsou působivé vždycky, ty následující jsou navíc hodně unikátní. Porod dítěte přímo v obalu plodového vaku připadá zhruba na jeden…celý článek

Advertisement

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku