Vědci vymysleli melodii, která rozesměje každé dítě. Poslechněte si ji

Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
10. února  2017 
 10:54

Vezměte profesionální hudebníky, propojte je s opravdu dobrými psychology, oprašte dětskou literaturu, napište pár melodií a textů a pak to všechno vhoďte do jednoho tavicího kotle – vypadne vám perfektní melodie pro dětské uši, která jim spolehlivě rozzáří oči a roztáhne pusinku do úsměvu. Vážně? Vážně.

Melodie vznikla na základě vědeckých poznatků a stojí za ní charizmatický, potetovaný a často s modrými vlasy vystupující vývojový psycholog Caspar Addyman z University of London. Do výzkumného týmu přizval i zpěvačku Imogen Heap a dohromady vytvořili The Happy Song. 

Vědci měli jasné zadání: melodie musí být předvídatelná a zároveň musí překvapovat, musí mít rychlé tempo, aby souzněla s rychlejší tepovou frekvencí dětí (dospělí mají pomalejší tepovou frekvenci a výzkumy ukazují, že jsme vnímavější k písním, které ladí právě s naším tepem).

The Happy Song vymysleli přímo pro dětské uši • VIDEO: 

Melodii musí zpívat žena, protože děti mají sklon dávat přednost ženskému hlasu. A nahrávat se mělo za přítomnosti dětí, protože výzkumy ukazují, že se naše hlasy mění, pokud hovoříme s kojenci.

A co na to váš potomek? Líbí se vám melodie The Happy Song? Pusťte ji svým dětem a dejte nám vědět, jak zafungovala.

Další podrobnosti o hudbě, vlivu na nejmenší děti a ideální melodii najdete ZDE

Mohou za to rodiče! 7 výchovných chyb, kvůli nimž mají děti nízké sebevědomí a nedaří se jim

Mohou za to rodiče! 7 výchovných chyb, kvůli nimž mají děti nízké sebevědomí a nedaří se jim

Cesta do pekla je někdy dlážděna dobrými úmysly. Platí to i o výchově – někdy se snažíme dělat pro děti to nejlepší, ale nevědomky jim tím ubližujeme…celý článek

Takhle vypadáte doopravdy: 20 fotek budoucích rodičů během spánku

Takhle vypadáte doopravdy: 20 fotek budoucích rodičů během spánku

Tenhle fotoprojekt vznikl náhodou. Když se mladá ruská fotografka vydala pomoci svým přátelům cosi opravit v bytě a pak je vyfotila shora ze žebříku.…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Betynka

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku