Takhle vypadáte doopravdy: 20 fotek budoucích rodičů během spánku

Foto: janaromanova.com
Sdílej na facebooku
19. října  2018 
 06:00

Tenhle fotoprojekt vznikl náhodou. Když se mladá ruská fotografka vydala pomoci svým přátelům cosi opravit v bytě a pak je vyfotila shora ze žebříku. Vznikla neuhlazená a zvláštním způsobem poetická fotografie, což ji zaujalo natolik, že jich nakonec s různými páry vytvořila celou sérii. 

Autorka snímků budoucích rodičů nazvala svou sérii Waiting, neboli Čekání. "Fascinovala mě zvláštní symetrie jejich těl," řekla mimo jiné o fotkách, na nichž matky ani otcové neřeší, jak vypadají, často ani nemohou, protože hluboce spí. 

GALERIE: Těhotné ženy s partnery se nechaly vyfotit při spánku

Všichni s fotografováním samozřejmě souhlasili, za což jim byla Jana hodně vděčná, protože šlo o velmi intimní chvilky. Vznikly tak fotky, které jsou nejen památkou na dobu těhotenství konkrétních párů, ale zároveň ukazují, jak se žije ve velkých ruských městech dvacet let po pádu Sovětského svazu.

Sérii tvoří nakonec 40 snímků, stejně jako je týdnů těhotenství. Vznikaly v letech 2009 až 2014 v ruských městech Petrohrad a Moskva. Autorka na uskutečnění dokázala získat peníze pomocí crowdfundingové internetové kampaně. 

Branky, body, kokoti: Matky vraždí děti, Antikrist v katedrále. Bude konec světa?

Branky, body, kokoti: Matky vraždí děti, Antikrist v katedrále. Bude konec světa?

Bojíte se, že homosexuálové zničí tradiční rodinu? My ne. Ale někteří se bojí tak, že o tom kážou úplné nesmysly a je z toho prasák týdne. Došlo nejen…celý článek

Ženy ukázaly na fotkách, jak mateřství změnilo jejich tělo

Ženy ukázaly na fotkách, jak mateřství změnilo jejich tělo

Na jedné straně dítě, na druhé strie, povolená kůže na břiše, povolená prsa, kila navíc, změněná postava. Těhotenství a porod se na ženském těle často…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články