Ivar nebo Malm? Přibývá rodičů, kteří dávají dětem jména po nábytku z Ikea

Děti se jmény po nábytku IKEA? Proč ne
Děti se jmény po nábytku IKEA? Proč ne
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
13. dubna  2018 
 14:00

Pokud jde o dětská jména, dokážou být rodiče někdy pěkně kreativní. Někdy se sice drží rodová jména, případně jména z těch nejpopulárnějších, ale na druhé straně jak v Česku, tak v zahraničí známe pěkné úlety. A nejen mezi potomky celebrit. A nový trend? Třeba jména podle zboží, které prodává Ikea. Nevěříte? 

Někteří rodiče chtějí, aby jméno bylo pro ně i pro dítě něčím více – takže volí nějaké, které jim třeba připomíná město, kde se poprvé setkali, písničku, kterou společně milují, a tak podobně. Ale pojmenovat potomka podle nábytku? Přitom právě takových rodičů přibývá, přinejmenším v zahraničí, kde nejsou pravidla pojmenování dětí tak přísná jako ta česká. 

Jitka Čvančarová vyvezla syna Theodora Christiana. Jak se jmenují děti českých celebrit?

Jitka Čvančarová vyvezla syna Theodora Christiana. Jak se jmenují děti českých celebrit?

Babyboom mezi tuzemskými celebritami pokračuje. A jako by se předháněly nejen v plození dětí, ale i v originalitě jmen, jaká jim dávají. Některá už…celý článek

Roli hraje obecná popularita Skandinávie, všechny ty hygge, hyggelige a lagom trendy, svezly se s nimi i gauče, skříňky a ručníky ze švédského řetězce. "Dát dítěti jméno po nábytku z Ikea se může na první pohled zdát nesmyslné, ale nebuďte hned proti. Mnoho z tamních pojmenování funguje jako dětská jména překvapivě dobře," hájí tenhle přístup matka jménem Lucy na svém rodičovském blogu BabyCentre.com.

O novém trendu v dětských jménech psal například Hello Magazine, který zmiňuje například jména Tarva, Stig a Norna. Pro zajímavost – v podání severských nábytkářů jde o set komody a postele, barovou židličku a podsedák. Někteří rodiče se v Ikea nechali inspirovat i pro jinak běžná jména, jako jsou Tobias (židle) nebo Stefan (rovněž židle). 

Oblíbená jména: Zapomeňte na Jakuba a Terezu, nahoru jdou Eliáš a Mia!

Oblíbená jména: Zapomeňte na Jakuba a Terezu, nahoru jdou Eliáš a Mia!

Zatímco před pár desetiletími se rodiče snažili, aby jejich dítě jménem co nejvíce zapadlo, teď jako by to bylo naopak. Přibývá rodičů, kteří volí…celý článek

Skandinávsky znějící jména inspirovaná jmény nábytku se v zahraničních žebříčcích používaných jmen objevují už nějaký čas, byť ne úplně v top ten. A odhady jejich autorů hovoří o tom, že na vzestupu jsou další jako například Malm, Tarva, Ivar, Ingo a Sommar pro chlapce a Norna, Cilla, Elly, Mata a Mydal pro dívky. 

Nejste náhodou MAMINKA ROKU? Pokud se příhlásíte do naší soutěže, můžete se jí stát. Hledáme největší hrdinky, skvělé bloggerky a podnikatelky. Všechno o soutěži najdete ZDE. Přihlásit můžete sama sebe nebo třeba svou kamarádku. Těšíme se na vás. 

7 kroků, jak za jediný týden zkrotit dítě, které fňuká a vzteká se

7 kroků, jak za jediný týden zkrotit dítě, které fňuká a vzteká se

Možná tomu nebudete věřit, ale prý se to dá zmáknout během jednoho týdne. Jestli vaše děti patří k těm, které sebou plácnou uprostřed obchodu na zem…celý článek

Takhle se žije v rodině se 16 dětmi! Kdo jim pere a vaří?

Takhle se žije v rodině se 16 dětmi! Kdo jim pere a vaří?

Lyette Reback a její manžel David vychovávají dohromady 16 dětí, z toho je 12 vlastních a 4 jsou adoptované. Podívejte se na fotky, jak vypadá…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku