Batole objevuje svět. Poskytněte mu zázemí, učte ho samostatnosti

Batolata vesměs milují chození ven. Bez ohledu na počasí
Batolata vesměs milují chození ven. Bez ohledu na počasí
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
27. srpna  2015 
 10:28

Spousta pokroků, legrace a příjemných zážitků, ale také obávané období vzdoru a možná také pláč při prvních pokusech o hlídání někým mimo rodinu či problémy s jídlem Takové jsou roky s batolaty - toto období trvá od jednoho do tří let věku dítěte. 

Zatímco novorozenec či kojenec jsou pro mnohé otce velkou neznámou a do péče o ně se nehrnou. Jakmile je z potomka batole, je to jiné. Otcové se starají o děti jinak než matky, ale rozhodně ne hůře, a proto je na místě jim rozvoj jejich vzájemného vztahu dopřát.

Mnohé batole umí vyseknout skutečně ukázkovou vzteklou scénu a je otázkou, jak by na ni rodiče měli reagovat. Jisté přitom je, že dítě samo jim předcházet neumí, patří k jeho vývoji. Jen u některých dětí jsou spíše menší, u jiných větší, včetně toho, že dítě lapá po dechu či zvrací. 

Naučte děti jíst. Jak dostat do batolete zeleninu?

Naučte děti jíst. Jak dostat do batolete zeleninu?

Víte, že strava, kterou dáváte svému potomkovi v prvních třech letech, může změnit celý jeho život? Dětská výživa ovlivňuje nejen celoživotní stravovací…celý článek

Nebo vaše dítě minulo období vzdoru, ale máte problémy s jídlem - v tom případě se můžete obrátit na naší poradnu, v níž odpovídá Jana Divoká, odbornice na dětskou výživu. Mnoho matek batolat řeší i to, zda a jak dlouho ještě potomka kojit, případně jak mu zajistit dostatečný přísun mléka. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku