Nejdojemnější fotka. Proč si rodiče nechali vytetovat andělská křídla?

Miminko jako malý anděl. Proč si rodiče nechali vytetovat andělská křídla?
Miminko jako malý anděl. Proč si rodiče nechali vytetovat andělská křídla?
Foto: Grass
Sdílej na facebooku
5. října  2017 
 06:00

Tohle je opravdu krásné gesto. Když rodiče Gloria a Steve Kimmelovi z americké Indiany přišli o čtrnáctiměsíčního syna Isaaca, který zemřel na svalovou atrofii, rozhodli se, že jeho památku uctí skutečně netradičně. Oba si nechali na záda vytetovat andělské křídlo. "Byl polovinou každého z nás," říkají. A křídla jim ho budou navždy připomínat. 

Na fotografii, kterou zveřejnila na svém Twitteru Gloriina sestra Grace, je jiné miminko, malá holčička Claire, která se narodila dva roky po smrti syna Isaaca. Ke snímku Grace napsala: "Moje sestra a její manžel si nechali vytetovat tato andělská křídla, když jim před dvěma lety zemřel jejich malý syn. V červnu se jim narodila holčička. Tahle fotografie mě dojímá k slzám." 

Rodiče se záměrně vyfotili s holčičkou tak, aby to vypadalo, že má křídla. Přivítali ji tak do rodiny a zároveň se rozloučili se svým zesnulým synem. A musíme uznat, že je to opravdu silná a emotivní novorozenecká fotka.

Miminko hned po narození políbilo svou matku na obličej. Neubráníte se dojetí

Miminko hned po narození políbilo svou matku na obličej. Neubráníte se dojetí

Dobře víme, že daleko spíše než o spontánní polibek jde o reflex, s jehož pomocí novorozená holčička hledala mléko. I tak je tohle video dojemné a…celý článek

"Říkali jsme si, že by bylo krásné, kdybychom měli památku na svého zesnulého syna Isaaca, když tady nemůže být s námi," řekla Gloria serveru Scarymommy.com. "Byl polovinou každého z nás, proto jsme si nechali vytetovat každý jedno křídlo. Stal se andělem, který nás držel pohromadě, když jsme byli na dně. A tohle tetování je vzpomínkou na našeho malého chlapečka, který bude v duchu navždy s námi," vysvětlila Gloria. 

Isaacovi byla diagnostikována spinální svalová atrofie typu I., když mu bylo šest měsíců. "Bylo to hned po Díkůvzdání," říká Gloria a dodává: "Bylo nám řečeno, ať si ho vezmeme domů a milujeme ho co nejvíce, protože tato nemoc se bohužel nedá léčit." A to bylo podle ní to nejtěžší - vědomí toho, že už se neuzdraví.

Malý Isaac zemřel v roce 2015 ve svých čtrnácti měsících. Jeho každodenní sílu a odvahu rodiče zaznamanávali na jeho Facebookové stránky, které kvůli jeho nemoci vznikly.

Otcové jsou u porodu důležití. Podívejte se!

Otcové jsou u porodu důležití • VIDEO: 

"Smutek nad ztrátou dítěte je nepředstavitelný. Vůbec nevím, jak jsme to dokázali jet z nemocnice domů bez něj, ale zvládli jsme to. Nevím, jak jsme zvládli zařídit pohřeb, moje zlomené srdce mi málem vyskočilo z hrudi, ale zvládli jsme i to," svěřuje se matka, která si prožila tu nejhorší ztrátu - ztrátu vlastního dítěte. Největší oporou ji tehdy byli přátelé, rodina a církev.

Spinální svalové atrofie (SMA) jsou vrozená onemocnění, při nichž dochází k postupnému ubývání svalstva, a tedy schopnosti se pohybovat. Postiženy bývají více dolní končetiny než horní, nemocní také mívají potíže s polykáním, později i s dýcháním, což je často i příčinou smrti.

Nejsmutnější příběh: Matka se svěřila, že její syn se udusil v postýlce

Nejsmutnější příběh: Matka se svěřila, že její syn se udusil v postýlce

Jordan DeRosier je statečná. Poté, co její sedmiměsíční syn zemřel v postýlce, napsala o tom na web, aby před něčím podobným varovala ostatní rodiče.…celý článek

Dojměte se! Malé děti se navzájem utěšují se svými sourozenci

Dojměte se! Malé děti se navzájem utěšují se svými sourozenci

Sourozenci se asi vždycky občas poškorpí, ale občas jsou k sežrání. Třeba když se navzájem utěšují a snaží se jeden druhého rozesmát nebo když je prostě…celý článekVelké díky sestrám a porodním asistentkám. Takhle pečují o rodící ženy

Velké díky sestrám a porodním asistentkám. Takhle pečují o rodící ženy

První hodiny po porodu nebývají nejjednodušší. Euforii střídá vyčerpání. Žena je unavená, často i zraněná, zároveň se musí postarat nejen o sebe, ale…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku