Tohle rodiče dohání k šílenství. Proč to děti dělají?

 • Ach to oblékání.
  Ach to oblékání.
  Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  28. listopadu  2017 
   06:00

  Možná si myslíte, že to jsou malichernosti, ale tyhle věci dokážou opravdu naštvat. Dějí se totiž jak naschvál. Stokrát se zeptáte dítěte, jestli nepotřebuje čurat, a ono si stejně řekne na tom nejhorším možném místě. Znáte to? Pak se možná poznáte i v následujících bodech. 

 • 1. Neplánovaný šlofík v autě

  Dítě usne pár minut před domem.

  Blížíte se k domovu a vy se snažíte ze všech sil, aby vaše dítě neusnulo. Jenže těsně předtím, než zaparkujete auto před domem, dítku klesnou víčka a vy ho pak následujících pár minut nemůžete probudit. Na to, abyste ho přenesli do postele a nechali spát až do rána, je moc brzy. Na odpoledního šlofíka příliš pozdě. Výsledkem je, že po tomto dvacetiminutovém spánku jde dítě do postele v deset večer místo obvyklé osmé hodiny večerní. 

 • 2. Potřeba čurat v nejnevhodnější okamžik

  Dětem se chce čůrat vždycky na těch nejhorších místech.

  Můžete se zeptat stokrát, jestli nepotřebují čurat. Samozřejmě nepotřebují. Bude se jim chtít až v tramvaji, metru, uprostřed supermarketu, když máte plný košík potravin, nebo třeba v okamžiku, jakmile nasednete do auta. Tak to prostě je. Umějí to načasovat. A i když mají v supermarketu WC, nepůjdou tam, protože tam jsou přece sušáky!!! 

  7 podivných věcí, kterých se děti bojí. Tomu snad ani neuvěříte!

  7 podivných věcí, kterých se děti bojí. Tomu snad ani neuvěříte!

  Možná vám následující seznam bude připadat komický, ale děti se opravdu bojí různých věcí. Podle našeho malého průzkumu je jejich největší noční můrou…celý článek

 • 3. Čekání u doktora. V době oběda, když dítě je hladové a unavené

  Úmorné čekání u doktora.

  Ano, tohle se skutečně děje. Lékaři vás vždy objednají v nejhorší možnou dobu. Buď je dítě unavené a potřebuje spát, nebo je hladové. A čekání je jako na potvoru nekonečně dlouhé... Děti v čekárně piští, ječí a lezou vám po hlavě. Rodiče snad pochopí. I když i oni občas mají pěkně pichlavé pohledy... Au!

 • 4. Krutě brzké vstávání

  Také vás budí brzy ráno? I o víkendu?

  Venku tma, na budíku čas 4:30 a vaše dítko po vás vyžaduje plné nasazení a nějakou zábavnou aktivitu. Když nereagujete, je tu jedna věc, která funguje – a děti to vědí. Magické zaklínadlo: "Maminko, mám hlad." Na tohle zabere každý rodič a vyskočí z postele i v tuhle nekřesťanskou hodinu. Dobrá zpráva: starší děti už můžete naučit obsloužit se a vy si můžete ještě chvilku přispat. 

 • 5. Kňučení a vztekání

  ...

  Tohle musí jít na nervy snad každému rodiči. A nejen rodiči. Děti, i když už třeba umějí mluvit, dávají nespokojenost najevo různými zvuky. Začíná to kňučením, kňouráním a pofňukáváním, končí to ječením a řevem. Nejhorší případy se dokonce válejí po podlaze, když není po jejich. Také byste někdy nejraději utekli? Nejste sami...

  10 dětských zlozvyků, které spolehlivě vytočí každého rodiče. Co s nimi?

  10 dětských zlozvyků, které spolehlivě vytočí každého rodiče. Co s nimi?

  Nikdo není dokonalý, každý z nás má nějaký ten zlozvyk. I děti. Dloubou se v nose, fňukají a skáčou dospělým do řeči. Sestavili jsme žebříček nejčastějších…celý článek

 • 6. Noční pláč zrovna ve chvíli, kdy ulehnete do postele

  Křik, strach a úzkost

  Zhasnete, zkontrolujete všechny spotřebiče a sotva dolehnete na polštář a zavřete oči, spustí strašný křik. Zase skvělé načasování. To by jim šlo. Samozřejmě vstanete a půjdete uklidňovat, utěšovat a znovu uspávat. Jenže jakmile znovu zalehnete a začnete se odebírat do říše snů, je to tu zase. Křik a pláč. To už se stěhujete do dětského pokojíčku s peřinou... Znáte to? 

 • 7. Našlápnutí kostičky rozházeného lega

   

  Už jste si někdy šlápli na kostičku Lega?

  Víte, co je bolest? Jasně, pokud máte za sebou porod, víte to. Ale už jste si šlápla bosou nohou na kostičku lega? Tak doufejte, že až půjdete rozespalá za plačícím dítětem, tak na vás zrovna jedna nečíhá. To pak možná vyjeknete víc než dítko, kterému se zdá nějaký zlý sen.

 • 8. Oblékání

  Ach to oblékání.

  Oblékání dětí je zlo. Nejprve soukáte ta titěrná tělíčka do pidioblečků a jste z toho zpocení jak vy, tak vaše dítko. Jakmile povyrostou, začnou se otáčet a utíkat vám a je to podobné, jako byste oblékali chobotnici. Když začnou mluvit, postaví si hlavu a začnou si diktovat a vybírat oblečení samy. Výsledkem jsou hádky s čtyřleťáky, kteří trvají na tom, že ven půjdou v letních šatech či kraťasech, i když je venku listopad a 5 stupňů. A svetr si nevezmou ani náhodou!

  Tohle na ně platí: Proč dětem tak dlouho trvá, než zareagují na pokyn rodiče?

  Tohle na ně platí: Proč dětem tak dlouho trvá, než zareagují na pokyn rodiče • VIDEO: 

 • 9. Já sám/sama!

  Já sama!

  Oblíbená fráze mnoha dětí předškolního věku. Tak trochu to souvisí s oblékáním, ale nejen... Jasně, měli byste jásat, že máte doma samostatné a soběstačné dítě, ale místo toho trnete hrůzou, když vám vytrhává ostrý nůž z ruky, když krájíte zeleninu a dcerka řve: "Já sama!"

  7 Murphyho zákonů o dětských nemocech. Jako naschvál!

  7 Murphyho zákonů o dětských nemocech. Jako naschvál!

  Zákon schválnosti je všeobecný. Není důvod, aby se vyhýbal dětským nemocem, jako je rýma, kašel či angína. Naopak Murphyho zákony se u nich předvádějí…celý článek

  Jste empatický rodič? Vaše děti budou šťastnější, vám to škodí!

  Jste empatický rodič? Vaše děti budou šťastnější, vám to škodí!

  Někdo bere život i výchovu bez zbytečných emocí, jiný všechno víc prožívá. Jste ve výchově úzkostlivější, až moc opatrní nebo příliš ochranitelští?…celý článek

  Tvrdohlavé a vzdorovité dítě? V dospělosti bude úspěšné, tvrdí studie

  Tvrdohlavé a vzdorovité dítě? V dospělosti bude úspěšné, tvrdí studie

  Má svou hlavu? Neposlouchá? Dělá přesný opak toho, co říkáte? Máme pro vás dobrou zprávu. Děti, které jsou tvrdohlavé a vzdorovité, mají větší pravděpodobnost,…celý článek

/
Autor: Gabriela Kolinová
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku