Montessori hračky vs. láhev od vína. Jak se liší výchova prvního a druhého dítěte?

První dítě: Strávili jste hodiny času výběrem vhodných vzdělávacích hraček, které rozvíjí vaše dítě. A těch peněz, kolik jste utratili... Druhé dítě: Ať si hraje, s čím chce, hlavně, že se zabaví!
Foto: iStock/koláž
Sdílej na facebooku
10. prosince  2017 
 06:00

Druhorozené děti nemají skoro žádné fotografie, říká se. A pokud ano, tak o poznání méně než děti prvorozené. Je to logické. S prvním dítětem je vše nové, a tak dokumentujete každý sebemenší pokrok, pečlivě zaznamenáváte a slavíte každé výročí. Kolik jste jen utratili peněz za oblečení a hračky, které jsou vhodné pro správný rozvoj dítěte? A co druhý potomek, jak je na tom? 

Pokud máte dvě děti, možná nám potvrdíte, že to tak opravdu je. S prvním dítětem chcete mít vše perfektní, a tak ho oblékáte do slylových oblečků, které ladí, hlídáte, aby se nezamazalo, a krmíte zásadně bio stravou, nejlépe vlastnoručně vyrobenou.

GALERIE: Rozdíly ve výchově mezi prvním a druhým dítětem

Čokoládu vaše dítě nezná do té doby, než ho zkazí někdo z rodiny nebo ze spolužáků. A oslavy? Ty jsou perfektní – vše perfektně nazdobené, vyladěné tón v tónu. A co na tom, že je dítěti "jen" půl roku? Důvod k oslavě to přeci je!

Táta filmoval dceru od narození do plnoletosti. Její proměna stojí za vidění!

Táta filmoval dceru od narození do plnoletosti. Její proměna stojí za vidění!

K osmnáctinám dostala od svého táty ten nejúžasnější dárek. Natočil každý moment jejího dětství a dospívání. Od narození až do plnoletosti. Záběry…celý článek

U druhého dítěte je vše jinak. Za úspěch považujete, když jsou obě děti oblečené. Na tom, jestli mu to ladí nebo neladí, nesejde. Kdo by bazíroval na stejných ponožkách? Čokoládu zná druhorozené dítě už od osmi měsíců. Na domácí stravu není čas. Ale co? Sušenky přece ještě nikdy nikoho nezabily. 

Tohle na ně platí: Proč dětem tak dlouho trvá, než zareagují na pokyn rodiče

 

Tohle na ně platí: Proč dětem tak dlouho trvá, než zareagují na pokyn rodiče. • VIDEO: 

Pokud je vám to povědomé, prohlédněte si následující fotky v GALERII. Možná se poznáte, možná se pobavíte. Hlavně je berte s nadsázkou. 

Kolik dárků je akorát? Když jich je moc, dítě stresují a radost stejně nemá

Kolik dárků je akorát? Když jich je moc, dítě stresují a radost stejně nemá

Coby rodiče děláme občas chyby. Jednou z nich je, když svým dětem koupíme pod stromeček příliš mnoho dárků, abychom jim udělali radost. A pak se divíme,…celý článek

Přiznání matek: Zapomínají, nadávají, těší se na dvojku vína

Přiznání matek: Zapomínají, nadávají, těší se na dvojku vína

Po internetu teď lítá hashtag #metoo, my však máme jiný, a to sice #matkaroku. Žádná kampaň, spíš taková terapie. Posíláme si s kamarádkami…celý článek

Největší chyby, které děláme při výchově našich dětí!

Největší chyby, které děláme při výchově našich dětí!

Kolikrát už jste dítěti dali nějaké ultimátum, aby udělalo to, co po něm chcete? Určitě mnohokrát! Některé naše dobře míněné výchovné metody jsou ale…celý článek

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku