7 nejhorších věcí, které matky dělají svým synům. Neděláte je náhodou taky?

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  9. srpna  2020 
   06:00

  Být mámou je někdy pořádná dřina. A někdy v dobré víře děláme to, co bychom neměly dělat nebo bychom měly dělat méně často. Zvláště pak tehdy, máme-li syny. Chceme z nich přece vychovat sebevědomé, chápavé a citlivé muže, nebo snad ne? Tohle nikdy svým synům nedělejte!

 • Neustále ho ochraňujete

  Autor: iStock

   

  Je fajn, když váš syn ví, že se na vás může spolehnout. Kdykoliv a v jakékoli situaci. Že má ve vás jistotu a že jste pro něj bezpečný přístav. Ovšem některé matky to přehánějí a své syny opečovávají a ochraňují až moc. A to tak, že jim tím zabraňují v  růstu. Ustřihávání křídel ničí a podkopává jejich sebedůvěru a schopnost rozvíjet sociální dovednosti. Milujte své syny, ale nezametejte jim cestičku neustále.

   

  Předčasná puberta u dívek před osmým rokem života? Čím dál častější

  Předčasná puberta u dívek před osmým rokem života? Čím dál častější

  Začala vaší holčičce, které ještě není osm let, růst prsa nebo jste si všimla ochlupení v podpaží či jinde? Zřejmě ji postihla předčasná puberta, a…celý článek

 • Mluvíte negativně o jeho otci

  Autor: iStock

   

  Některé mámy často a rády pomlouvají svého partnera a otce svých synů. Časté negativní komentáře se objevují zejména tehdy, když jsou partneři rozvedení. Problémy, které mezi vámi jsou nebo byly, by neměly absolutně narušit vztah mezi otcem a synem.

 • Nenecháte ho dýchat

  Autor: iStock

   

  Matky typu helikoptéra, které dítě pořád sledují a organizují mu život, bývají nejhorší. Honzík musí v pondělí na angličtinu, v úterý na fotbal a plavání, ve středu má klavír, ve čtvrtek keramiku. Přestimulováním dítěte způsobíte akorát to, že dítě začne nevědomky popírat svou osobnost a emoce. Samozřejmě, že je v pořádku, aby se syn učil, jaké jsou hodnoty a že existuje taky disciplína, ale mělo by to mít své hranice.

   

  Sjíždíte na skluzavce s potomkem na klíně? Už to nikdy nedělejte!

  Sjíždíte na skluzavce s potomkem na klíně? Už to nikdy nedělejte!

  Nejezděte se svými dětmi na klouzačce tak, že je držíte na klíně, varuje britská maminka Shona Keetley! Poté, co si její osmnáctiměsíční syn tímto…celý článek

 • Plníte si skrze něj své sny

  Autor: iStock

   

  Nedělejte to, co byste chtěla vy! Nechte syna dělat to, co by chtěl on. Je lepší, když bude mít méně koníčků, ale budou ho bavit. Neočekávejte, že váš syn bude milovat fotbal jen kvůli tomu, že jeho otec je do něj blázen. Nebo že bude krásně zpívat, když vám se hudební kariéra nevydařila. Když ho baví tančit, klidně ho přihlaste do baletu.

 • Zabýváte se jen svými emocemi

  Autor: iStock

   

  Přestaňte být sebestředná a nekoukejte pořád jen a jen na sebe a své pocity. Sledujte, co je opravdu důležité, a učte svého syna, aby byl pokorný, tolerantní, důvěryhodný, zodpovědný a dokázal projevovat emoce. Jedině tak se nebudete muset jednou vypořádat s osamělostí.

   

  Jak zůstat i po rozvodu dobrým tátou/dobrou mámou. Tohle byste měli dodržovat

  Jak zůstat i po rozvodu dobrým tátou/dobrou mámou. Tohle byste měli dodržovat

  Rozvod už dnes není ničím neobvyklým. A je jedno, zda má dítě ve své péči matka nebo otec, u obou platí, že by měli zůstat pro své potomky hlavně těmi…celý článek

 • Mluvíte za něj

  Autor: iStock

   

  Občas se přistihnu, že to dělám, a pak bych si nejraději hned nafackovala. Když jdete se svým synem na procházku a někdo vás potká a zeptá se "jak se jmenuje?", vy odpovíte... Dokud neumí syn mluvit, je jasné, že za něj odpovíte. Ale v okamžiku, když nezavře pusu, je dobré, abyste ho nechala odpovědět. Ne vy, ale on se představí. Nikdy neberte synům příležitost odpovídat a mluvit sami za sebe.

 • Kontrolujete jeho osobní život

  Autor: iStock

   

  Tohle platí hlavně pro matky dospívajících synů. Děti mají své vlastní přátele a mají právo na to, si je vybrat. Mají právo jít na první rande a říct vám to jen tehdy, když budou chtít. Nebuďte matkou vyšetřovatelkou, která chce mít neustále přehled o tom, co její syn dělá a bude dělat. Kdo je ta holka? Kdo je ten kluk? O čem jste si povídali? Spousta kluků se ve finále svým rodičům i svěří, ale jen tehdy, když se cítí v bezpečí. Nevyslýchejte syny, dopřejte jim soukromí. Neklaďte moc otázek, když vidíte, že syn nechce sdílet detaily. Jo, a nikdy jim nečtěte textové zprávy.

   

   

  Proč teenageři musí říkat rodičům, že je nenávidí, a celé víkendy spí?

  Proč teenageři musí říkat rodičům, že je nenávidí, a celé víkendy spí?

  Víte, jak zní zlatá rada pro každého rodiče dospívajícího potomka? Počítejte do deseti předtím, než zareagujete na jakýkoli výpad nebo požadavek z…celý článek

  Co by měl dělat každý táta pro svou dceru? Na tohle nesmí zapomínat!

  Co by měl dělat každý táta pro svou dceru? Na tohle nesmí zapomínat!

  Táta je pro dcery prvním hrdinou a mužským vzorem. Co v něm bude od malička vídat, to si s sebou ponese do dospělosti. Když bude otec k dcerám lhostejný…celý článek

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku