Sjíždíte na skluzavce s potomkem na klíně? Už to nikdy nedělejte! | Supermámy

Sjíždíte na skluzavce s potomkem na klíně? Už to nikdy nedělejte!

Sdílej na facebooku
7. srpna  2018 
 06:00
Nejezděte se svými dětmi na klouzačce tak, že je držíte na klíně, varuje britská maminka Shona Keetley! Poté, co si její osmnáctiměsíční syn tímto způsobem ošklivě zlomil nohu, rozhodla se sdílet svou zkušenost na sociálních sítích, aby upozornila na to, jak je tento způsob jízdy nebezpečný, což spoustu rodičů vůbec nenapadne! Proč?

„Můj rok a půl starý synek George moc toužil vyzkoušet klouzačku v parku, kam jsme pravidelně chodili na procházku. Připadal mi ještě příliš malý na to, abych ho pustila dolů samotného, tak jsem se rozhodla, že sjedu společně s ním a budu ho držet. Bohužel, místo toho, abych mu pomohla – byl to opravdu hloupý nápad. Během jízdy se mu nějak zasekla botička, vzpříčilo se mu kolínko a já už jen slyšela zvuk lámající se kosti a následný neuvěřitelně bolestný křik. Byl to strašlivý okamžik,“ vzpomíná Shona, která se nyní snaží zvýšit veřejné povědomí o tom, jak snadno se může stát vážná nehoda i na zdánlivě nevinné dětské atrakci.

Pozor na rychlost i tkaničky!

Je pravdou, že podobných úrazů a zranění přibývá, podle analýz z národní konference American Academy of Pediatrics bylo jen v USA od roku 2002 do roku 2015 takto zraněno 352 698 dětí mladších šesti let, ve většině případů šlo o batolata od 12 do 23 měsíců věku. Nejčastějším zraněním přitom byly zlomeniny nohou, ke kterým ve většině případů došlo tak, že se nožička dítěte zachytila o okraj skluzavky, stočila se dozadu a následně se zlomila.

Jak k tomu může dojít? Hlavním faktorem je hmotnost dítěte. Malé dítko neváží tolik, proto i kdyby se jeho noha zachytila, tak v případě, že jede samo, ke zranění nemusí dojít nebo nebude nijak závažné, protože síla pohybu není zdaleka tak intenzivní jako v případě, že ho drží dospělá osoba, jejíž hmotnost je několikanásobně vyšší. Tím se zvětší také síla pohybu. Pokud tedy máte na klíně posazeného potomka, jedete dolů mnohem rychleji, a pokud se mu nožička zachytí, následky jsou o dost horší. Mnoho rodičů vůbec netuší, co všechno mohou společným sjížděním po skluzavce způsobit. A pozor! Před každou jízdou na skluzavce rovněž zkontrolujte, zda má dítě vhodné oblečení, třeba tkaničky nebo šňůrky od tepláčků se na ní také mohou nebezpečně zachytit.

Šest zákonů dětských hřišť, které by měl znát každý rodič!

Šest zákonů dětských hřišť, které by měl znát každý rodič!

Chodíte s ratolestmi na hřiště? Pak jste už určitě zjistili, že existují nepsané zákony, které se vyplatí dodržovat, abyste nebyli považováni za…celý článek

Holčička se ošklivě popálila na klouzačce. Jak se to mohlo stát?

Holčička se ošklivě popálila na klouzačce. Jak se to mohlo stát?

Na hřišti si děti většinou užijí spousty legrace. Dvouletá Ariadna si však odnesla z parku i ošklivé zranění. Holčička jezdila na skluzavce a pak si…celý článek

Ničí trampolíny pánevní dno holčiček? Skákání ano, ale ne hodiny denně!

Ničí trampolíny pánevní dno holčiček? Skákání ano, ale ne hodiny denně!

Milují vaše děti skákání na trampolínách? Ani se nedivím, je to velká zábava, která se líbí i dospělým. Ovšem čas od času se objevují v médiích, i…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Simona Procházková

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Prasák Babiš, mladé dělohy a výchova…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku