Chcete dostat dítě do reklamy? Tohle byste měli vědět dřív, než začnete

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  2. listopadu  2019 
   06:00

  Říká vám pořád někdo na potkání, jak je vaše dítě krásné a roztomilé a že je škoda ho nepřihlásit do nějaké reklamní agentury? Možná mají pravdu, ovšem jaké jsou šance, že z vašeho potomka skutečně vyroste modelingová hvězda? Koho kontaktovat, jak to udělat, kam se přihlásit, a hlavně na co si dát pozor?

  Nejdříve byste si měli jasně říct, že většina modelingových agentur je ve větších městech, tudíž pokud bydlíte v nějaké menší obci dvě stě kilometrů daleko od velkoměsta, asi to bude problém, zvláště pokud je dítěti teprve pět let. Dále si musíte uvědomit, že i mezi dětskými modely je velká konkurence a není to vůbec snadné, aby si vybrali právě vás. Na druhou stranu, proč to nezkusit?

   

 • Musí být dítě v modelingu krásné?

  Autor: iStock

   

  Na rozdíl od dospělých supermodelek děti nemusí být dokonalé. Téměř všechny, které rodiče přihlásí do nějaké agentury, mají zářivé oči, krásné vlásky a nádherný úsměv. Měly by ale být především odlišné, jak říká Wendy Roserová z Ford Models z New Yorku. Ideální budoucí modelingové hvězdy tak mohou být klidně i mírně exotické a s průměrnou „krásou“. Mnohé, zejména americké, modelingové agentury, preferují netradiční vzhled, například asijské děti se zelenýma očima nebo pihaté děti.

  Samozřejmě, že na některé reklamy se hodí i konvenčně krásné děti. To, že vaše dítko není primárně nejkrásnější, ale nemusí být žádná nevýhoda, naopak. Čím zajímavější, tím lépe. Jednoduše by z nich měla být cítit osobnost. A v dnešní době mají šanci i děti, které jsou třeba zdravotně hendikepované.

   

  Tohle nikdy neříkejte! Slova, kterými rodiče dětem ubližují ze všeho nejvíc

  Tohle nikdy neříkejte! Slova, kterými rodiče dětem ubližují ze všeho nejvíc

  Člověk není superman. Rodič už vůbec ne. Jsou ale chyby, kterými svým dětem stavíme do cesty překážky vysoké jako Himálaj a přitom o tom ani nevíme.…celý článek

 • Registrace do agentury a casting

  Autor: iStock

   

  Ideální samozřejmě je najít nějakou modelingovou agenturu, v takovém případě dejte přednost prověřené a třeba té, kterou vám doporučí kamarádky. Agentury obvykle uvádějí na svých stránkách přihlašovací formuláře, které vyplníte a přiložíte aktuální fotografie a všechny potřebné informace o věku, výšce a tak dále. Snažte se o reálné představení svých dětí, žádné vtipné obrázky, kde není vaše dítě poznat. Potom už jen čekáte, zda vás případně pozvou na nějaký casting.

  V určitý čas se pak musíte dostavit na výběrové řízení, kde dítě vyfotí nebo natočí na kameru. Zadavatel reklamy si pak vybere nejvhodnější děti, které pak může pozvat ještě na takzvaný „callback“, ze kterého vyjde vítěz. Bez registrace u modelingové agentury se ale o castingu nedozvíte, ta vás bude informovat o castinzích a v případě úspěchu vás taky bude zastupovat. Z toho, že bude dítě v agentuře zapsané, vyplývají další šance a výhody – z webovek, které agentury provozují, si klienti velmi často vybírají děti přímo, bez castingu, podle fotek.

   

  Ve škole andílek, doma vztekloun? Možná trpí úzkostmi nebo hyperaktivitou!

  Ve škole andílek, doma vztekloun? Možná trpí úzkostmi nebo hyperaktivitou!

  Učitelé si pochvalují, jak pečlivého vzorňáka jste vychovali, mezi spolužáky je považován za veselého pohodáře, zatímco vy máte pocit, že žijete se…celý článek

 • Bude z dítěte hvězda?

  Autor: iStock

   

  Nedělejte si přehnané iluze o honorářích, ty se sice pohybují i v tisícových částkách, ale děti jsou samozřejmě placené méně. Pokud tedy tlačíte dítě do modelingu jen kvůli penězům, nedělejte to. Nikdy dítě nenuťte, pokud nechce a nemá chuť si hrát na modelku. Navíc musíte počítat s tím, že takové focení není odbyté za pět minut, dítě musí na focení chodit třeba několik dní, takže je to pak může nudit nebo unavovat.

  To, zda se povede vašemu dítěti prorazit, je často otázka štěstí. Pokud vás nevyberou ani podesáté do castingu, neberte si to moc k srdci a berte to prostě jako fakt. Rozhodně to neznamená, že by vaše dítě nebylo dost hezké. Určitě ale spíše prorazí dítě, které se nestydí a rádo se předvádí, a pak také děti sportovně a herecky nadané.

   

  Na co se děti pořád ptají rodičů? Víte, jak na jejich otázky správně odpovědět?

  Na co se děti pořád ptají rodičů? Víte, jak na jejich otázky správně odpovědět?

  Někdy se děti zeptají na něco, na co možná nechcete odpovědět. Nebo nevíte, jak odpovědět. Ale dítě potřebuje slyšet odpověď, nemůžete jeho otázky…celý článek

  Je správné nechat děti při hře vyhrávat? Učte je i prohrát, je to důležité

  Je správné nechat děti při hře vyhrávat? Učte je i prohrát, je to důležité

  Jsou děti, které zbožňují neustále hry a soutěžení a jsou doslova nabušené touho vyhrát za každou cenu. Prohru berou špatně a dokážou se naštvat a…celý článek

  Tohle dětem nedělejte, jinak budou depresivní! Co a proč je ohrožuje?

  Tohle dětem nedělejte, jinak budou depresivní! Co a proč je ohrožuje?

  Nový výzkum ukazuje, že některé výchovné metody a přístupy rodičů ohrožují malé děti, a můžou u nich vyvolat dokonce deprese. Správný rodič by se měl…celý článek

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku