12 neuvěřitelně snadných nápadů, jak někomu udělat radost. Jděte do toho s rodinou!

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  27. června  2019 
   06:00
  Zkuste jeden den v týdnu zasvětit dobrým skutkům. Dovoleno je podniknout cokoli (třeba i na první pohled ztřeštěného), čím někomu uděláte hezčí den a příjemnější nebo šťastnější život! Jak na to?

  Nikdy není pozdě začít empatičtěji vnímat lidi kolem sebe, brát větší ohledy (nejen) na své blízké a snažit se jim ochotněji vycházet vstříc. Každý z nás má v sobě moc učinit někoho ve svém okolí šťastnějším a spokojenějším.

  Když to zkusíte, zjistíte, že i váš vlastní život bude pak mnohem lepší a plnohodnotnější. A nejúžasnější na tom všem je, že prokázat někomu laskavost není obvykle vůbec nic komplikovaného a nějak náročného, spíše naopak! Zde je jen několik v podstatě nepatrných a "víceméně náhodných" tipů, jak potěšit a udělat radost, které téměř nic nestojí a na něž nemusíte vynakládat bůhvíjaké úsilí. A přesto bude výsledný efekt stát za to. Obzvlášť pokud zapojíte vedle srdce také humor a nadsázku.

 • Vzpomeňte si na hasiče a ostatní

  1. Zajděte s dětmi na služebnu nebo stanici poděkovat místním hasičům či policistům za práci, kterou ve vašem městě odvádějí, a překvapte je doma upečeným koláčem nebo sušenkami.

  ...

  2. Sedíte v autě a čekáte v dlouhé frontě u okýnka „drive through“ s rychlým občerstvením? Zaplaťte jídlo rodince s malými dětmi, která stojí ve svém voze hned za vámi (pracovník, který přijímá vaši objednávku, by měl být schopný vám včas sdělit, kolik jejich útrata činí).

  3. Věnujte nějaké mamince dárkové kupony na plenky, plyšáky nebo kojenecké potřeby, které vám nabízí pokladní v supermarketu za velký nákup a které nepotřebujete. Vezměte si je od ní a darujte je tomu, kdo je ocení.

 • Co bezdomovci?

  4. Nakupte pečivo a sýry a rozdejte je cestou do práce na zastávce městské dopravy nebo na nádraží bezdomovcům.

  5. Napište krátký děkovný dopis nebo milý vzkaz lidem, kterým příliš často (nebo dokonce vůbec) slůvko „děkuji“ neříkáte. Příklad? Číšnici ve vaší oblíbené kavárně, instruktorce jógy, lektorce kreslení na kurzu, kam posíláte své ratolesti, řidičce tramvaje nebo uklízečce, která se denně stará o čistotu u vás ve firmě.

  Jak se cítit šťastnější už za čtvrt hodiny. 5 tipů, které fungují

  Jak se cítit šťastnější už za čtvrt hodiny. 5 tipů, které fungují

  Existuje mnoho cest, jak se lépe cítit ve svém těle. Většina přináší výsledky až po týdnech či měsících. Někdy ale potřebujeme okamžitou vzpruhu. Známe…celý článek

  6. Vylepte do převlékací kabinky v obchodě s oblečením inspirativní poznámky a povzbudivé, případně „krutopřísně“ vtipné vzkazy, které spolehlivě rozesmějí další návštěvnice, které pod nelichotivými zářivkami a před rozšiřujícím zrcadlem bojují se sebevědomím.

  7. Kupte obrovskou kytici čerstvých květin pro kamarádku nebo kolegyni. Bez důvodu, prostě jen kvůli tomu, že existuje a máte ji ráda.

  8. Zaplaťte kávu nebo oběd za někoho, kdo sedí sám ve stejné restauraci jako vy a kdo vám připadá, že je smutný, nešťastný, zklamaný, naštvaný nebo osamělý.

 • Věnujte kosmetiku

  9. Zbyly vám doma jednorázové plenky, krémy na opruzeniny, dětská mýdla a olejíčky nebo vlhčené ubrousky, které už nevyužijete? Nechte je volně k dispozici ve sprchách nebo převlékárnách v bazénu, aquaparku nebo tělocvičně, kde probíhá cvičení maminek s dětmi. Budou se zaručeně hodit.

  10. Bydlí ve vašem okolí maminka samoživitelka, která se má co otáčet, aby zajistila živobytí pro sebe i své děťátko? Udělejte balíček oblečení, hraček, plen nebo kosmetiky a nechte jí ho jako překvapení „od ježíška“ za dveřmi nebo jí ho pošlete poštou.

  11. Nakupte v akci hromadu konzerv, hygienických potřeb a trvanlivých potravin a darujte je nejbližší potravinové bance nebo některé potřebné charitativní organizaci.

  12. Nabídněte osamělému seniorovi v okolí, že mu občas zajdete na nákup a že k němu se svými dětmi budete jednou týdně chodit na návštěvu. Jen tak. 

  Vyhozené peníze! 15 zbytečností pro péči o miminko, které jsme nikdy nepoužili

  Vyhozené peníze! 15 zbytečností pro péči o miminko, které jsme nikdy nepoužili

  Když je žena těhotná nebo má malé miminko, je mimořádně špatně odolná vůči tomu, aby nekoupila všechno, o čem jí výrobce tvrdí, že je to báječné a…celý článek

  Největší kompliment, který můžete jako rodiče slyšet! Překvapí vás

  Největší kompliment, který můžete jako rodiče slyšet! Překvapí vás

  Tak tohle je úplně nejvíc! Čtyři zdánlivě obyčejná slova, která vás ale dokážou dostat do kolen: „Vaše dítě je laskavé!“ Kolikrát jste je už zaslechli?…celý článek

  Na tohle byste se měli ptát svého dítěte každý den. Proč?

  Na tohle byste se měli ptát svého dítěte každý den. Proč?

  Zapomeňte na otřepané fráze a naprosto zbytečné otázky typu „jak bylo ve škole?“ nebo „z čeho jste dnes psali písemku?“. Stejně se nic zásadního nedozvíte,…celý článek

   

   

   

/
Autor: Simona Procházková
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku