Jaké mýty o pohlaví dítěte mezi těhotnými kolují? Těmto pěti nevěřte!

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  10. října  2018 
   06:00

  Ještě dnes spousta budoucích maminek věří nejrůznějším mýtům, které prý zaručeně předpovědí, co se jim ve finále narodí. Přiznejme si, některé z nich jsou fakt dost ujeté. Které to jsou a kterým je lepší nevěřit? Pokud chcete skutečně znát pohlaví dítěte, zajděte raději na ultrazvuk. Bude to mnohem jistější.

  Pohlaví dítěte je určeno již ve chvíli, kdy dojde ke splynutí vajíčka se spermií. Nic dalšího pro to nemůžete udělat, protože v ten moment je již rozhodnuto. Přesto stále spousta žen věří některým zažitým mýtům o pohlaví. Nepatříte k nim taky?

   

 • Váš obličej a pokožka to prozradí

  Autor: iStock

   

  Je váš obličej plnější než dřív nebo je červenější a plný fleků? Pak to bude asi holka. Ale nevěřte všemu. Všechny těhotné ženy zažívají nějaké kožní změny, ať už velké nebo malé. Jestli tedy v těhotenství uslyšíte, že máte růžovou tvář, takže se vám narodí holka, vůbec to tak nemusí být. Raději nic růžového nenakupujte předem.

   

  Takhle vypadají školní obědy ve Francii, USA a na Ukrajině. Jak si vede Česko?

  Takhle vypadají školní obědy ve Francii, USA a na Ukrajině. Jak si vede Česko?

  Zatímco některé zdejší školní jídelny už se snaží, jiné vaří pořád stejně špatně. A nám rodičům to někdy ani nepřijde divné – UHO, neboli univerzální…celý článek

 • Tvar břicha rozhoduje o pohlaví

  Autor: iStock

   

  Špičaté bříško? Bude to kluk. Rozšiřuje se vaše břicho do stran a jste kulatější? Pak to bude holčička. Kdepak. Tvar dělohy je dán geneticky a nemůžete to nijak změnit. Máte-li útlou postavu a téměř žádný pas, pak vaše břicho nebude vypadat stejně jako u ženy, která je vysoká, silná a má širší pas. Pohlaví dítěte tedy podle tvaru břicha rozhodně neurčíte. To platí i o tvaru boků – kulaté rozhodně neznamenají holku, hranaté neznamenají kluka.

 • Velký přírůstek? Bude to holka. Malý? Bude to kluk

  Autor: iStock

   

  Dalším velmi populárním mýtem je právě ten, který říká, že když v těhotenství hodně přiberete, bude to dívka. Pokud moc ne, bude to chlapec. No, to já bych měla zcela určitě doma samé holčičky, ale nemám. Přírůstek hmotnosti souvisí s úplně něčím jiným. Pokud jste typ, který přibírá během hormonálních změn snadno, budete přibírat snadno i v těhotenství. Nic to nevypovídá o tom, co se vám narodí.

   

  Nejlepší a nejhorší tátové podle zvěrokruhu. Poznáváte je?

  Nejlepší a nejhorší tátové podle zvěrokruhu. Poznáváte je?

  I když dopředu jen těžko odhadnete, jaký z vašeho partnera bude jednou táta, můžete přece jen něco málo vyčíst z jeho horoskopu. Přístup k dětem totiž…celý článek

 • Vlasy a svatební prstýnek

  Autor: iStock

   

  Už jste to slyšela? Když si těhotná žena zavěsí svatební prsten na svůj vlas, zjistí, co se jí narodí. Když se bude prstýnek pohybovat do kruhu, bude to holčička, když kyvadlově, bude to kluk. Popravdě – neexistuje žádný vědecký důkaz o tom, že by to mělo fungovat.

 • Nevolnost a zvracení? Narodí se holka

  Autor: iStock

   

  Další „zaručený“ mýtus se týká toho, zda v prvních měsících těhotenství často zvracíte nebo vám je špatně od žaludku. Pokud je vám hodně zle a chodíte zvracet téměř neustále, narodí se holčička. Jestli se cítíte dobře, bude to chlapec. Některé ženy prostě trpí nauzeou častěji než jiné.

   

   

  Super doktor! Tohle vzkázal dětský lékař všem bojácným matkám

  Super doktor! Tohle vzkázal dětský lékař všem bojácným matkám

  Dětský lékař Sam Hay má ordinaci v australském Sydney a jako doktor pracuje od roku 2005. Svou kariéru zahájil jako armádní lékař a šestkrát byl nasazen…celý článek

   

   

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku