5 cviků, které vás zbaví těhotenského bříška! Stačí pět minut denně

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  26. června  2019 
   06:00

  Která novopečená máma by po narození dítěte neřešila vedle kojení a péče o dítě taky svou figuru? Bříško nevypadá jako dřív, všechno je tak nějak povolené, co s tím? Hlavní je trpělivost, protože tělo prošlo velkou změnou. Vy mu musíte dopřát čas, aby se z toho vzpamatovalo. Ovšem k tomu můžete přidat těchto pět cviků, díky nimž se vaše postava dostane do původního tvaru (nebo aspoň velmi podobného). Znáte je?

  Cvičení po porodu může být pro mnohé maminky náročné, protože si říkají, že na to není čas. Ovšem tyhle cviky jsou rychlé, snadné a můžete jim věnovat během dne třeba jen pět minut. Cvičit je můžete ale jen tehdy, když nejste po císařském řezu, v tom případě se poraďte s gynekologem.

   

 • Most vám pomůže posílit břišní svaly

  Autor: iStock

   

  Ideální cvik na břišní svaly, zadek i nohy. Tento pohyb pomáhá vašim břišním svalům, u nichž došlo k rozestoupení následkem těhotenství (velký vnitřní tlak, velké dítě, hodně plodové vody), aby "se spojily" zase dohromady. Nevhodné jsou naopak sklapovačky, při nich se břišní svaly namáhají až příliš. Cvičení mostů je naopak vhodné. Navíc mosty pomáhají zpevnit pánevní dno, což je hlavně sval pod dělohou, který se po porodu oslabí.

  Jak na to?

  Lehněte si na záda, nohy položte pohodlně na zem, pokrčte je a zadek zvedejte z podlahy. Když bude zadeček ve vzduchu, země by se měly dotýkat jen vaše chodidla, ramena a hlava. Pánev zvedejte tak vysoko, jak to jde, a napínejte hýžďové svaly. Most vyžaduje mobilitu zápěstí a ramen a také silné ruce, ale je vážně moc účinný. Provádějte 3x po 10 mostech.

   

  Takhle vypadají ženy, které rodily. Proč se nechaly vyfotit?

  Takhle vypadají ženy, které rodily. Proč se nechaly vyfotit?

  Některé ženy, respektive jejich postavu, těhotenství moc nepoznamená. Ale většina z nich si na něj nějakou památku nese, ať už jsou to strie, povolená…celý článek

 • Boční plank (prkno) zmenší břicho

  Autor: iStock

   

  Plank, neboli prkno, můžete cvičit každý den. Stačí vám pět minut a ani moc prostoru nepotřebujete. Praktikování bočního prkna je super způsob, jak obnovit dispozice vnitřních orgánů vašeho jádra (core, střed těla). Vaše děloha se zvětšila, aby se přizpůsobila dítěti, a její velikost se přirozeně sníží, ale můžete jí pomoct tím, že budete cvičit právě prkno.

  Jak na to?

  Lehněte si do pozice klasického prkna a z ní se dostaňte na pravou ruku. Otočte tělo tak, aby byla váha na vnější hraně pravé nohy. Opřete se o loket, který bude sloužit jako podpora. Představte si, že máte pod pravou stranou velký balon. Pak zvedněte celé tělo nahoru směrem od pomyslného míče. Podlahy se dotýká jen pravý loket a koleno. Zatněte spodní břišní svaly, a tím posílíte jádro těla. Vydržte takhle 5 sekund a vraťte se do výchozí pozice. Udělejte 3 sady po 10 zvednutích a opakujte na druhé straně. Až budete silnější, můžete vydržet 60 vteřin.

   

  Výchova podle skandinávských rodičů! Co bychom se od nich mohli naučit?

  Výchova podle skandinávských rodičů! Co bychom se od nich mohli naučit?

  Každá kultura má své vlastní výchovné metody, které nemusí být vždy dobré. Ovšem naopak mohou být někdy tak skvělé, že bychom si z nich měli vzít příklad.…celý článek

 • Horolezec (mountain climber) pro ploché břicho

  Autor: iStock

   

  Tenhle cvik je kardio, síla i core v jednom. Je to jednoduchý cvik, ale velmi účinný. Pomůže vám spálit kalorie, ale taky zmenšit břicho po porodu. Cvikem se taky aktivuje hluboký stabilizační systém. Nepotřebujete žádné pomůcky, stačí vám vaše tělo.

  Jak na to?

  Výchozí poloha je ve vzporu, podobně jako u kliků. Ruce mějte propnuté, dlaně se dotýkají země. Dlaně musí být pod rameny, ne vpředu ani vzadu. Zpevněte břicho, zatahujte ho proti bedrům a neprohýbejte se. Nohy mějte rozkročené na šířku ramen, hlava je v prodloužení páteře. Pak dynamickým pohybem přitáhněte pravou nohu k hrudníku, koleno pravé nohy směřuje k pravému rameni. Vraťte nohu do výchozí pozice. Vyměňte nohu a cvik zopakujte. Střídejte nohy tak rychle, jak to půjde, po dobu aspoň 30 sekund. Pak si odpočiňte a opakujte 15x.

   

  Umí vaše dítě kotrmelec? Proč je to tak důležité?

  Umí vaše dítě kotrmelec? Proč je to tak důležité?

  Štve vás, že vaše děti by nejradši seděly u počítače nebo polehávaly u filmů potom, co dorazí ze školy, kde hodiny seděly v lavicích? Tak si přiznejte,…celý článek

 • Squaty (dřepy) na hýždě i proti tuku kolem pasu

  Autor: iStock

   

  Tenhle cvik tvaruje hlavně spodní polovinu těla a zabraňuje hromadění tuku. Cvičením posílíte celý střed těla a vaše srdce bude rychleji pumpovat, takže budete taky více spalovat kalorie. Lze cvičit i s činkami.

  Jak na to?

  Postavte se do mírného stoje rozkročného, chodidla jsou rovnoběžně a míří rovně dopředu. Pak přeneste váhu na paty a pomalu pokrčujte nohy v kolenou, přičemž zadek míří dozadu, jako byste si chtěla sednout. Stáhněte střed těla. Když budou stehna ve vodorovné pozici vůči zemi, vraťte se zpět do stoje. Správný dřep by měl končit těsně před tím, než se koleno ohne do pravého úhlu. Kdybyste šla do dřepu až dolů, při následném pohybu nahoru by se kolenní kloub extrémně zatěžoval. Hlídejte si záda. Nepředklánějte se a paty se nesmí zvedat ze země. Když zvládnete tenhle základní dřep, klidně si přidejte činky a můžete cvik doplnit o výskoky nebo hmity či výpady do strany.

   

  Přestaňte lechtat své děti! Proč to škodí a co jim hrozí?

  Přestaňte lechtat své děti! Proč to škodí a co jim hrozí?

  Lechtání považuje spousta rodičů za super zábavu, při které se dítě směje, až skoro nemůže dýchat. A rodiče pokračují, protože se domnívají, že se…celý článek

 • Výpady na spalování tuků

  Autor: iStock

   

  Výpady donutí vaše jádro (střed těla) k větší práci a zapojí taky vaše srdce, aby rychleji pracovalo. Tím budete rychleji spalovat tuk kolem břicha. Když k tomu přidáte ještě výskoky nahoru, bude cvičení ještě efektivnější.

  Jak na to?

  Postavte se zpříma, zpevněte břicho a dejte ruce vbok. Vykročte vpřed nebo vzad, nohy směřují rovně a záda jsou zpevněná. Nepředklánějte se ani nezaklánějte, výpad proveďte tak hluboko, jak vám tělo dovolí. Koleno se nesmí dotýkat podlahy ani by nemělo přesahovat špičku. V základní pozici nepropínejte nohy v kolenou. Po celou dobu výpadu hlídejte záda. Dolů jděte s nádechem a zpět do vzpřímené polohy s výdechem. Vyměňte nohy. Můžete cvik obohatit výpady do boku, které se liší od klasických tím, že děláte krok do boku. Tím budete redukovat tuk kolem pasu a taky tvarovat zadeček. Opakujte 10x do každé strany.

   

  Jak se dostat po porodu rychle do formy? Podívejte se na video s 6 snadnými cviky, které vám v tom pomohou!

  Po porodu znovu do formy: video návod na 6 jednoduchých cviků! • VIDEO: 

   

   

   

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku