10 věcí, které rodiče dělají a podle dětí jsou nekonečně trapné

 • 10 věcí, které rodiče dělají a podle dětí jsou nekonečně trapné
  Foto: iStock.com
  Sdílej na facebooku
  23. června  2020 
   08:00

  Mami?! Jakmile vás dítě osloví a je v tom obsažená otázka a oči v sloup, můžete si být skoro jisti, že děláte něco špatně. Nestojí to za hádku, znamená to, že jste prostě mimo a out. Trapní. 

  Víte, kdy podle některých rodičů začíná puberta? V momentě, kdy si ta malá nevinná stvoření začnou myslet, že jejich rodiče jsou nemožní, trapní a vůbec, sto let za opicemi. 

  Od toho momentu se můžete snažit sebevíce, stejně se nezavděčíte a svou pověst v očích dítěte jen tak nevylepšíte. 

  Tady máte jednu takovou desítku rodičovských prohřešků. 

 • Nebuď krutopřísná

  Autor: Shutterstock

  "Šestnáctiletý syn mě tuhle navečer posadil v kuchyni ke stolu a řekl mi, že mě má fakt moc rád, ale že by mi chtěl něco poradit. To je věc, kterou od dítěte nečekáte, takže jsem se trochu vyděsila. 

  Ale nakonec jsem to přežila: poradil mi, ať proboha živého v řeči nepoužívám výrazy, které používá on a jeho sourozenci či kamarádi. Takové to cool, hustý, gut, krutopřísný a podobně. Že to jinak je trapas na entou a on se za mě nechce stydět."

  Vanda, Brno

 • Tylová sukně? Mami, fakt ne!

  3627141:gallery:true:true

  "Nechci se oblékat, jako by mi bylo padesát, a tak jsem si nedávno konečně koupila vysněnou tylovou sukni. Je mi 35 a myslím si, že něco takového ještě v klidu můžu nosit. Není to žádná růžová holčičí tutu sukýnka, ale pořídila jsem si decentní, černou, delší. 

  Když jsem se v ní poprvé předvedla před dvanáctiletou dcerou, nepochválila mě, ale rovnou mě setřela s tím, že na něco takového jsem už fakt stará, takže ji nosím, ale nikdy ne tehdy, když jdeme s dcerou někam spolu. Připadám si, jako když mi bylo 16 a tajně jsem si oblékala minisukně, aby to máma nevěděla."

  Julie, Kladno

 • Hlavně ať se nechová jako kamarádka!

  Autor: iStock.com

  "Moje máma je strašně fajn a nechci, aby byla jiná, ale jednu věc bych jí asi vyčetla – snaží se občas chovat jako moje kamarádka, ale o to já nestojím, na to mám holky ve škole a na sboru. Je mi nepříjemné, když se snaží smát se stejným věcem jako já nebo mi ukazuje různé kluky, když někam spolu jdeme, a ptá se mě, který se mi líbí. Hrůza, fakt."

  Karolína, 16 let

 • Líbačka před školou

  Autor: iStock

  "Tušila jsem, že jednou přijde den, kdy už se mnou syn nebude chtít chodit za ruku, ale že to bude už v první třídě, mě přece jen překvapilo. Natož když jsem ho před ostatními dětmi chtěla pohladit, nebo dokonce políbit, což jsme do té doby běžně dělali – a on byl ten, kdo to vyžadoval."

  Kamila, Náchod

 • Honzíku sem, Honzíku tam

   

  Autor: iStock

  "Líbí se mi, když kamarádky můžou svého kluka, s kterým už nějaký čas chodí, přivést domů nebo třeba na rodinnou chalupu a nikdo to moc neřeší, všichni se k němu chovají normálně. U nás bohužel to tak není.

  Když jsem přivedla domů svého Honzu, máma se mu úplně příšerně snažila podstrojovat, byla samé Honzíku sem, Honzíku tam a skoro na něj začala šišlat. Ještě to vypadalo, že mu poděkuje, že o mě projevil zájem."

  Katka, 19 let

 • Nechce být ještě babička

  Autor: iStock.com

  "Nejtrapnější jsou momenty, když se se mnou máma snaží mluvit o sexu a promlouvá mi do duše na téma: chovej se zodpovědně, nechci být ještě babička, Jáchymku. Přitom já s holkami ještě nespím."

  Jáchym, 16 let

 • Opilí rodiče? Děs a hrůza!

  Autor: shutterstoclk

  "Rodiče čas od času pozvou pár lidí na návštěvu, koukají s nimi na filmy, pijou víno nebo pivo a celkem je to prima, protože většinou je i nějaké dobré jídlo, které nám s bráchou dovolí vzít si do pokojíčku.

  Blbý je, že když se trochu opijou, začnou být vtipní, tedy myslí si to, zvou nás mezi ostatní, mluví na nás zdrobnělinami a vypráví historky z doby, kdy jsme byli malí. Je to strašně nepříjemný."

  Nika, 14 let

 • Nesnáší, když se hlasitě směju

  Autor: Shutterstock.com

  "Moje děti si přejí, abych se na veřejnosti projevovala pokud možno co nejnenápadněji. Asi nejvíc nesnášejí, když se hlasitě směju, což bohužel pro ně neumím změnit. Nebo ani nechci. Ale když se začnu hlasitě smát třeba v MHD, ostentativně odvracejí zrak. Nedej bože, když jsem u toho ještě zároveň namalovaná."

  Linda, Mnichov

 • Když mají ty svoje hlášky

  Autor: iStock

  "Když začnou naši s těmi svými hláškami, rostu. Takové to: když mi bylo jako tobě, už jsem dělala to a to, v tvém věku bych si nikdy nedovolila tohle a tamto... A rozhodně oba doma uklízeli, prali, vařili a tak dále."

  Lucie, 17 let

 • Nechci ji nikam pustit

  Autor: iStock.com

  "Pro svou dceru jsem trapná zhruba obden, nejvíc pak o víkendu, když ji nechci VŮBEC NIKAM pustit – od diskotéky přes rockový klub až po hudební festival. Přitom ji pouštím ledaskam, jen nechci, abych o ní v jejích patnácti letech nevěděla. Ať jí povolím cokoliv, vždycky je to méně, než mohou její spolužačky."

  Laďka, Kolín

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku