Knihy pro děti: Můj atlas Česka, Atlas Evropy nebo rovnou Celý svět v obrázcích

Tři novinky, které stojí za to
Foto: Supermámy.cz
Sdílej na facebooku
26. září  2017 
 20:00

Taky milujete cestování alespoň prstem po mapě jako my u nás doma? Moc rádi vyrážíme ven, ale když to nejde třeba kvůli tomu, že rýma stíhá rýmu, saháme po mapách a vůbec po knížkách o světě tam za okny. Dnes pro vás máme tři knižní tipy z tohoto ranku. Ovšem každá je úplně jiného ražení.

Začínáme knížkou Můj atlas Česka, která je vcelku povedeným výsledkem jednoho literárního experimentu. Jak byste popsali nebo nakreslili místo, kde žijete? Přesně tohle zadání dala redakce Albatrosu dětem z celé republiky a jejich příspěvky pak v knize použila spolu s prací profesionálních autorů.

Vznikla koláž plná textů a ilustrací, seřazená kraj po kraji, která představuje záživnou a dětem blízkou formou místa, kde žijí. Knížka může posloužit třeba jako inspirace pro to, abyste s potomky vytvořili vlastní malý atlas místa, kde žijete zrovna vy a vaše rodina.

Texty o nejzajímavějších místech Česka napsal Ondřej Hník, ilustrace vytvořil Jiří Votruba, ilustrátor bestselleru Buřtík a Špejlička. Vydal Albatros, doporučená cena 299 korun.

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

Nejklasičtější z dnešní knižní trojky je Atlas Evropy pro děti. Ale ani to není žádná nudná klasika, nebojte. Knížka představuje náš kontinent na šesti velkých rozkládacích mapách, z nichž se děti od pěti šesti let dozví spoustu věcí, které dosud možná netušili ani rodiče.

Napadlo vás někdy, že v Evropě žije přes 700 milionů obyvatel, kteří mluví více než 200 jazyky? Dozvíte se to v knížce, která přináší přes 500 barevných ilustrací s tím, že je rozdělena jak na regiony, tak na zajímavé kapitoly. Namátkou: Evropská architektura, Zajímavé osobnosti, Rostliny a živočichové evropského kontinentu. Součástí je i dvanáct připevněných sešitků s dalšími informacemi. Mimochodem – předcházející Atlas světa se prodal do více než 10 zemí světa.

Atlas Evropy pro děti, autoři Oldřich Růžička a Tomáš Tůma, vydal Albatros, doporučená cena 299 korun.

Kniha Z.A.H.R.A.D.A. - netradiční dětský průvodce parky a zahradami

Kniha Z.A.H.R.A.D.A. - netradiční dětský průvodce parky a zahradami

Tyhle tři knížky vytahujeme u nás doma hodně často. A to přesto, že jsem si původně myslela, že budou spíše pro děti školního věku. Syn si je však…celý článek

A do třetice ještě jedno putování, tentokrát však úplně jiné. Kniha Celý svět v obrázcích se stala krátce po svém vydání v Belgii hitem. A my jsme rádi, že Mladá fronta nedávno přinesla její českou verzi.

Anotace v žádném případě nelže. Hned od prvních stránek se ponoříte do báječného světa Toma Schampa a tisíce malých drobností, které zachytil ve výčtech věcí každodenního života. Co dvoustránka, to téma, které nás obklopuje – jídlo, oblečení, bydlení, doprava, den a noc, jaro a zima, příroda, město… Pozor však, Tom Schamp k tomu všemu přidává spoustu drobných vtípků a detailů, kterých si možná vaše děti ani nevšimnou, ale vás pobaví.

Smysl pro humor podmínkou! Protože podtitul Největší a nejvtipnější obrázkový slovník pro děti i dospělé je přesný.

Celý svět v obrázcích, napsal a hlavně nakreslil Tom Schamp, vydala Mladá fronta, doporučená cena 399 korun.

Co vás čeká, když budete rodit císařem?

Co vás čeká, když budete rodit císařem?

Bojíte se porodu tak, že byste byla ochotná uvažovat o císařském řezu? Než k němu začnete přemlouvat svého porodníka, měla byste o tom něco vědět.…celý článek

Pozor, žlutá rýma! S jakou nudlí poslat dítě do školky a s jakou už ne?

Pozor, žlutá rýma! S jakou nudlí poslat dítě do školky a s jakou už ne?

Neznám dítě, kterému by se vyhýbala rýma. Jenže zatímco jedno má sice nudli u nosu od září do března, ale vždycky čirou, bez horečky a dalších příznaků,…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku