Pod zemí/Pod vodou: Skvělá kniha na dlouhé podzimní a zimní večery

Pod zemí/pod vodou
Foto: Nakladatelství Host
Sdílej na facebooku
31. října  2017 
 14:00

Tohle je přesně kniha na dlouhé podzimní a zimní podvečery. Představuju si to asi  takhle: lehnete si s ní i s dětmi na zem a studujete, co všechno se v ní píše a ukazuje na obrázcích, v bezpečné vzdálenosti, ale pořád ještě po ruce máte teplé kafe a kakao. Čtení prokládáte listováním dalšími knihami, kde si hledáte podrobnosti k tomu, co jste se dozvěděli. 

Když jsem zjistila, že nakladatelství Host chystá vydání knížky Pod zemí/Pod vodou, měla jsem radost. A nemohla jsem se dočkat, až ji budeme mít doma. Letmo jsem ji znala z anglického vydání, ale to jsem dětem pořizovat nechtěla. Teď se z knížky stal jeden z hitů naší rozsáhlé domácí dětské knihovny. 

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

Anotace slibující další fascinující knihu autorů bestsellerových Map rozhodně nelže. Po obrázkovém putování kolem světa přišli polští autoři s pozoruhodnou výpravou do zemského jádra a na dno oceánů.

Skvělý je na téhle knížce nejen obsah, ale i zpracování – kniha je totiž oboustranná. Z jedné strany se můžete nořit hlouběji a hlouběji pod zem, z druhé pak pod vodu. Sestup je to postupný, zkoumání podzemí začíná u červů, červíků a mravenišť, aby se čtenáři přes všemožné obyvatele nor či kořeny stromů a rostlin dostali k všelijakým potrubím, rozvodům vody či elektřiny a do čistírny odpadních vod.

Ani tou tohle dobrodružství zdaleka nekončí – na objevování čekají tunely, vykopávky archeologické i paleontologické, jeskynní systémy, doly... Nakonec se i s dětmi dostanete přes jícny sopek až ke žhavému zemskému jádru

VIDEO: Upoutávka na vydání knihy v angličtině: Under Water/Under Earth:

Upoutávka na vydání knihy v angličtně: Under water/Under earth • VIDEO: 

Se zkoumáním světa pod vodní hladinou je to podobné. Ponořte se pod hladinu jezer a oceánů, podívejte se, jaká tam žijí stvoření, obdivujte rekordy v potápění, prastaré i moderní ponorky, abyste narazili na mořské obry, jako jsou gigantičtí plejtváci a kalmaři. Nechybějí vrtné plošiny, dávno potopený Titanic a mimořádně tajemní obyvatelé těch největších hlubin. Dostanete se až na dno Mariánského příkopu? 

Baví děti i rodiče

Kniha Pod zemí/Pod vodou věru není kapesní, patří mezi velkoformátové publikace, přičemž tady mají velké rozměry skutečně smysl – díky nim mohou být obrázky podrobné a přehledné.

Obrázky sice nesou typický autorský rukopis, ale rozhodně nejsou jednotvárné, liší se styl, rozvržení na jednotlivých stránkách, zaměření na detaily, či naopak na celkový pohled. 

Doporučený věk čtenářů je sedm plus, ale s pomocí rodičů ji zvládne i dítě pětileté. Naopak i ty starší si ji budou rády číst s vámi, i z toho důvodu, že část informací je vyvedena psacím písmem, které se jim může hůře číst. Vůbec to nevadí, protože vás bude bavit stejně jako je. 

Tuhle knížku budete chtít číst pořád dokola – studovat detaily, které vám předtím unikly, podivovat se nad rozmanitostí světa. Dost možná už se nikdy nebudete na svět dívat stejnýma očima.

Pod zemí/Pod vodou, vydal Host Brno, doporučená cena 499 korun, napsali a nakreslili Aleksandra a Daniel Mizielińští, přeložil Michael Alexa, kniha má 112 stran. 

Nejlepší knihy pro děti a mládež: Pět desítek tipů, které vás budou bavit

Nejlepší knihy pro děti a mládež: Pět desítek tipů, které vás budou bavit

Chcete dětem pořídit nějakou knihu jen tak nebo už třeba pod stromeček? A váháte, jakou vybrat, protože nabídka je skutečně obrovská? Tady máte pomůcku…celý článek

10 činností na nevlídné podzimní dny! Děti budou nadšené

10 činností na nevlídné podzimní dny! Děti budou nadšené

Je konec října, což znamená jediné. Děti sbírají listí a nosí je do škol a školek na koláže. Není se čemu divit, podzim hraje všemi barvami a tyhle…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku