Kam s dětmi o víkendu? Stavění z lega, věda v iQLANDII a potravinová sbírka

V iQLANDII uvidíte i humanoidního robota Thespian
Foto: Archiv
Sdílej na facebooku
10. listopadu  2017 
 11:24

Ačkoli už je docela zima, víkendových akcí, na které se můžete vypravit s celou rodinou, rozhodně neubylo. Skoro by se dalo říct, že je to naopak. Můžete do science centra, na akce se stavěním města z kostek, stejně jako můžete dětem ukázat, jak vypadá pomoc druhým v nouzi. 

Chcete dětem ukázat, jak vypadá dobrý skutek? Tuhle sobotu můžete! Uskuteční se totiž Národní potravinová sbírka – v celkem 750 prodejnách několika řetězců. Každý může pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Potraviny putují například matkám samoživitelkám, lidem v azylových domech, seniorům a dalším potřebným. Sbírku organizuje platforma Byznys pro společnost. Více informací najdete na webu Potravinové sbírky.

Tohle na ně platí: Jak děti odnaučit křičet? Trik, který zabírá

Tohle na ně platí: Jak děti odnaučit křičet? Trik, který zabírá

Vadí vám, že děti mluví nahlas, i když k tomu nemají důvod? Že se pošťuchují a ječí tak, až vám uši zaléhají? Zázraky nečekejte, ale pár triků byste…celý článek

Liberecká iQLANDIA se v období od 7. do 11. listopadu zapojila do největšího vědeckého festivalu v Česku – Týdne vědy a techniky, který tam tuto sobotu vrcholí. Nenechte si ujít badatelský svátek, čekají vás Zábavná science show plná explozí, ohňů a kouře, nanoworkshop a také řada originálních přednášek. 

Máte děti, které jsou na podobné show ještě malé? Naším tipem je expozice Malá věda v plzeňské Techmanii. Ideální je pro děti od dvou tří let věku. Ty se v ní pomocí hry seznamují s akustikou, optikou, nakloněnou rovinou nebo třeba kladkou.

VIDEO: Malá věda – expozice Techmanie pro nejmenší:

Malá věda - expozice Techmanie pro nejmenší • VIDEO: 

Expozice je pojatá jako cestování časem. V minulosti malí návštěvníci mohou zkusit přejít řeku po úzkém laně, zaveslovat si, projít strašidelným hradem nebo ho dobýt, najít bílou paní či dostavět hradní zdi. Část o budoucnosti je zaměřená na umění. Děti si tu zahrají na harfu s neviditelnými strunami a další tradiční i netradiční hudební nástroje, vyzkoušejí si malování všemožnými způsoby a pokochají se pohledem do obřích kaleidoskopů. Největším lákadlem je velká skluzavka.

Milují vaše děti kostky, stavebnice a budování všeho druhu? Pak by je mohla bavit akce Lego® Build the Change v pražské galerii DOX.  Je určena především dětem od 6 let. V čem je jiná? Staví se na určité téma. Cílem je dát dětem hlas a motivovat je k vyjádření názoru. Tradičně se staví na nějaké téma, ke kterému se běžně vyjadřují pouze dospělí. Tentokrát dostanou děti za úkol postavit z kostiček Lego to, jak by si představovaly své město, nebo to, co by na něm rády změnily. S mladšími dětmi můžete strávit čas v herním koutku plném kostek Lego® a Duplo®.

70 fotek z prvního setkání prarodičů s vnoučaty. Něha, dojetí a trocha smutku

70 fotek z prvního setkání prarodičů s vnoučaty. Něha, dojetí a trocha smutku

Chcete vidět fotky, které vás dostanou? Tady je máte! Fotografie starých lidí, kteří poprvé drží v ruce své vnouče, vás nejspíše dojmou stejně jako…celý článek

Všechny tři dny jsou rozděleny do několika časových bloků, do kterých je nutné se registrovat prostřednictvím goout.cz. Akce se koná v termínu 11.–13. 11. v pražském centru DOX. Více na webu akce.

Na sobotu připadá svátek svatého Martina a vy si v Praze můžete užít svatomartinský přípitek na vinici sv. Kláry. Jaká budou vína letošního ročníku? To napoví tradiční svatomartinský přípitek na vinici sv. Kláry v botanické zahradě. Návštěvníci ochutnají jak vína svatomartinská, tak mladá vína od českých i moravských vinařů. Tentokrát nebude chybět ani hudební doprovod. Vinice sv. Kláry se pro návštěvníky uzavře v 17 hodin. První svatomartinské víno ročníku 2017 zájemci ochutnají tradičně přesně v 11 hodin.

Uměleckoprůmyslové muzeum vás zve do svých prostor

Na příští týden se chystá také jedna lahůdka – znovuotevření pražského Uměleckoprůmyslového muzea po rekonstrukci, přičemž od 15. do 17. listopadu bude otevřeno zdarma. Můžete se těšit na otevření první výstavy Director´s Choice – Výběr ze sbírek. Bylo možné připravit ji ze sbírek muzea po převzetí budovy v květnu tohoto roku. Více na webu muzea.

Zároveň se muzeum otevře v období od 15. listopadu do 17. prosince i netypickým aktivitám. Pod zastřešujícím názvem UPkemp to budou přednášky, promítání, čtení a křty nových knih či módní přehlídka Vyšší odborné školy oděvního návrhářství.

O víkendu se muzeum otevře rodinám a nabídne divadelní představení či tvořivé workshopy pro děti. Nebude chybět ranní cvičení jógy přímo v sálech muzea. Smyslem UPkempu je nabídnout návštěvníkům každý den vedle výstavy i nějakou jinou aktivitu, a tím je s prostory muzea, kam se před rekonstrukcí veřejnost nedostala, seznámit. 

A ještě jeden umělecký tip, tentokrát na výstavu oblíbené malířky a ilustrátorky Daisy Mrázkové, které budou patřit listopad, prosinec a leden 2018 v Galerii Villa Pellé v pražských Dejvicích. Výstava, která nese název podle jednoho z nejznámějších titulů této přední české výtvarnice Co by se stalo, kdyby…, nabídne nejen ilustrace, ale i méně známou volnou tvorbu. 

20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy

20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy

Jaká je první otázka, kterou položíte svému dítěti, když se vrátí ze školy? Jestli je to obligátní "jak to dnes šlo?", jen těžko můžete očekávat jinou…celý článek

Tohle sedí! Mateřství přesně tak, jak vypadá doopravdy

Tohle sedí! Mateřství přesně tak, jak vypadá doopravdy

Pilot stíhačky? Manažer velké firmy, krotitel dravé zvěře nebo snad prezident? To jsou možná náročné profese, ale rodiče malých dětí to možná…celý článek

Více na: https://www.maminka.cz/clanek/kam-o-vikendu-s-detmi-i-bez-nich-na-nakupy-s-maminkou-cannafest-nebo-na-lego-akci

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku