Jak zabavit děti? Aplikace HopSkoč vám pomůže být s potomky offline

Vezměte je ven a zahrajte si
Foto: iStock
Sdílej na facebooku
18. září  2018 
 06:00

Chcete, aby děti  místo "tati/mami, půjč mi mobil" raději říkaly "tati/mami, pojď si se mnou zahrát něco nového"? Pak pro to musíte něco udělat, třeba právě prostřednictvím mobilu – pro děti to tak bude atraktivní, vy budete za moderní rodiče a přitom je vytáhnete ven a naučíte něco nového. Skvělým pomocníkem může být nová mobilní aplikace HopSkoč, kterou dali dohromady skautští vedoucí. Nám se líbí! 

Skautská aplikace HopSkoč pomáhá rodičům s vymýšlením zábavy pro děti. A nyní je pro všechny zdarma, takže ji určitě vyzkoušejte. Abyste rozuměli: její předností není vymakaná grafika, ta by byla zbytečná – není to totiž aplikace s hrami, které hrajete na mobilu, ale s hrami na hraní venku. A nejen tam, obsahuje i tipy na to, jak zabavit dítě třeba při dlouhém cestování nebo v čekárně u doktora. Tedy všude tam, kde nám rodičům dochází fantazie a napadá nás akorát tak slovní kopaná nebo "myslím si".

Takhle se nudit nebudou! 7 tipů pro cestování s otrávenými puberťáky

Takhle se nudit nebudou! 7 tipů pro cestování s otrávenými puberťáky

Společná dovolená s dospívajícími potomky? Vydržet dva nebo tři týdny v permanentní společnosti podivných individuí, která v jednom kuse protáčejí…celý článek

HopSkoč je netradiční mobilní aplikace. Na rozdíl od mnoha jiných využívá telefon pouze jako odrazový můstek pro skok z virtuálních světů do skutečných dobrodružství dětí a jejich rodičů.

Základní myšlenkou herního nápadníku je, že nejlepší hračkou pro malé děti není tablet nebo mobil, ale maminka s tatínkem a nejlepší investicí společně trávený čas. A aby to měli rodiče s hledáním jeho náplně jednodušší, skauti jim přinášejí příruční inspiraci.

Od dvou do deseti let

Skautská aplikace HopSkoč shromažďuje nápady na jednoduché, ale smysluplné a zábavné hry pro menší děti, při kterých si zábavu užijí děti i dospělí. Všechny aktivity přitom spojuje důležitý princip – jsou nápadité a zároveň nenáročné na realizaci.

Hry se dají třídit podle věku dětí, prostředí či délky času, lze je hodnotit a ukládat do oblíbených nebo vyhledávat podle kategorií. Chcete zabavit dítě při cestování nebo v čekárně u doktora? Žádný problém, stačí vybrat příslušnou kolekci. K objevování nových aktivit pak slouží doporučení dosud nevyzkoušených her, protože zásoba her se neustále rozrůstá.

Rozhraní aplikace se řídí heslem, že v jednoduchosti je krása. Jednotlivé hry jsou zobrazeny v přehledném seznamu s ilustračními obrázky. Stačí jen vybrat, přečíst si instrukce a začít si hrát. Celý systém je velmi intuitivní, aby nebral čas, který je lepší věnovat dětem. Protože na skutečných offline zážitcích s dětmi je celá aplikace postavená.

Kdy se může hodit? 

  • Při cestě v autě, když uvíznete v koloně a není to už zábavné vůbec pro nikoho,
  • když na výletě začnou bolet nožičky a je potřeba dojít ještě kus cesty,
  • když jsou děti nemocné, jsou doma dlouho zavřené a pochopitelně je už nic nebaví,
  • když čekáte u doktora, cestujete vlakem nebo je ošklivé počasí,
  • když máte chuť si společně něco zahrát, ale nemáte žádný nápad.

Jaké hry v aplikaci najdete? Zkuste třeba LEDOVEC:

Do igelitového pytlíku či uzavíratelné plastové nádoby dáme vodu, necháme ji v mrazáku zmrznout. Vznikne "ledovec", který umístíme při koupání do vany. S dítětem můžeme ledovec či ledovce obeplouvat, ale také si vysvětlit rozdíl mezi vodou a ledem. Je to jednoduché, ale napadlo by vás to? 

Jak vybrat rodinný stan? 10 rad, kterými stojí za to se řídit

Jak vybrat rodinný stan? 10 rad, kterými stojí za to se řídit

Nebojte se léta pod stanem a to ani s malými dětmi. Když si na to pořídíte pořádné vybavení, užijete si to dokonce i tehdy, kdyby snad celé dny pršelo.…celý článek

10 věcí, které by děti měly zvládnout dřív, než jim bude 10 let

10 věcí, které by děti měly zvládnout dřív, než jim bude 10 let

Řada dětí umí v první třídě bravurně ovládat telefon a na internetu se doklikat přesně k tomu videu, které chtějí vidět. Když si mají udělat snídani,…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku