Mimi & Líza mají vánoční příběh a rodinný film k tomu

Mima & Líza zamířily do kina
Foto: MaurFilm.cz
Sdílej na facebooku
10. prosince  2018 
 06:46

Možná znáte dvojici kamarádek Mimi a Lízu z knížek, nebo z krátkých animovaných pohádek. Teď si můžete dopřát nový vánoční příběh a to jak v knize, tak na plátně kin. Nenásilný příběh o síle přátelství je ideální pro děti řekněme od čtyř do osmi let. 

Mimi a Líza jsou nevšední kamarádky. Jedna má oči stále zavřené a druhá je má otevřené dokořán. Ale obě se však umí dívat a společně vidět. Protože svět se dá vidět i rukama i ušima, jen to zkusit.

Příběhy dvou holčiček začínají v nudné realitě, ale postupně nabudou nečekaně fantaskních rozměrů, přičemž dojem skvěle podtrhují ilustrace, často celostránkové, nebo dokonce dvoustránkové. Povedená je celá grafická úprava a platí to i pro třetí knihu ze série nazvanou Mimi & Líza: Záhada vánočního světla: Stejně jako dva předchozí díly příběhy původně slovenské provenience v češtině vydává Slovart. Knížkui čtyř autorek do češtiny přeložila Radka Svobodová. 

 

Pojetí příběhů nemusí sedět všem rodičům a dětem, ale u nás doma knihy s úspěchem čteme tříleté dceři i sedmiletému synovi a dožadují se jich opakovaně. 

V nejnovější knize je na rozdíl od předchozích dvou jen jeden, zato dlouhý příběh. Mimi a Líza v něm spolu se sousedy zdobí nádherný, velikánský stromeček. Ale žárovky na něm nějak nechtějí svítit. Kam zmizelo kouzelné vánoční světlo? Uteklo? Nebo ho někdo ukradl? Nemá v tom prsty podezřelý soused Viliam, který se s nikým nekamarádí?

Mima & Líza zamířily do kina

Odpověď se skrývá v minulosti, kdy byli sousedé ještě malými dětmi. Mimi a Líza se tedy vydají na dobrodružnou cestu časem, aby vrátily Vánocům jejich čarovné světlo. A až si knihu přečtete, můžete si dopřát i její filmové zpracování - příběh trvá necelou půlhodinu a doplňuje ho pásmo několika dalších zhruba sedmiminutových příběhů obou holčiček.  

Někomu se děj může zdát trochu pomalý a on takový skutečně je, ale to přece není nutně na škodu. Můžete na něj bez obav vzít i předškolní děti, které zvládnou pochopit děj a nebudou se u příběhů bát. Nebo jen docela malinko. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku