Mimi & Líza mají vánoční příběh a rodinný film k tomu | Supermámy

Mimi & Líza mají vánoční příběh a rodinný film k tomu

Mima & Líza zamířily do kina
Foto: MaurFilm.cz
Sdílej na facebooku
10. prosince  2018 
 06:46

Možná znáte dvojici kamarádek Mimi a Lízu z knížek, nebo z krátkých animovaných pohádek. Teď si můžete dopřát nový vánoční příběh a to jak v knize, tak na plátně kin. Nenásilný příběh o síle přátelství je ideální pro děti řekněme od čtyř do osmi let. 

Mimi a Líza jsou nevšední kamarádky. Jedna má oči stále zavřené a druhá je má otevřené dokořán. Ale obě se však umí dívat a společně vidět. Protože svět se dá vidět i rukama i ušima, jen to zkusit.

Příběhy dvou holčiček začínají v nudné realitě, ale postupně nabudou nečekaně fantaskních rozměrů, přičemž dojem skvěle podtrhují ilustrace, často celostránkové, nebo dokonce dvoustránkové. Povedená je celá grafická úprava a platí to i pro třetí knihu ze série nazvanou Mimi & Líza: Záhada vánočního světla: Stejně jako dva předchozí díly příběhy původně slovenské provenience v češtině vydává Slovart. Knížkui čtyř autorek do češtiny přeložila Radka Svobodová. 

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

 

Pojetí příběhů nemusí sedět všem rodičům a dětem, ale u nás doma knihy s úspěchem čteme tříleté dceři i sedmiletému synovi a dožadují se jich opakovaně. 

V nejnovější knize je na rozdíl od předchozích dvou jen jeden, zato dlouhý příběh. Mimi a Líza v něm spolu se sousedy zdobí nádherný, velikánský stromeček. Ale žárovky na něm nějak nechtějí svítit. Kam zmizelo kouzelné vánoční světlo? Uteklo? Nebo ho někdo ukradl? Nemá v tom prsty podezřelý soused Viliam, který se s nikým nekamarádí?

Mima & Líza zamířily do kina

Odpověď se skrývá v minulosti, kdy byli sousedé ještě malými dětmi. Mimi a Líza se tedy vydají na dobrodružnou cestu časem, aby vrátily Vánocům jejich čarovné světlo. A až si knihu přečtete, můžete si dopřát i její filmové zpracování - příběh trvá necelou půlhodinu a doplňuje ho pásmo několika dalších zhruba sedmiminutových příběhů obou holčiček.  

Někomu se děj může zdát trochu pomalý a on takový skutečně je, ale to přece není nutně na škodu. Můžete na něj bez obav vzít i předškolní děti, které zvládnou pochopit děj a nebudou se u příběhů bát. Nebo jen docela malinko. 

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

Rok na venkově je příjemně současný, Alenčin sen nabitý zajímavostmi

Rok na venkově je příjemně současný, Alenčin sen nabitý zajímavostmi

Moje tříletá dcera miluje čtení. Navíc jí baví dělat, že si čte sama, což samozřejmě ještě neumí. Některé knížky jsou k tomu vhodnější než jiné - momentálním…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Doktorky v bikinách, křivák Klaus a…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku