Putování s dinosaury: Velkolepá show bude už za pár dní k vidění v Praze

Putování s dinosaury to v únoru rozbalí v pražské O2 Aréně
Foto: LiveNation
Sdílej na facebooku
8. ledna  2019 
 14:00

Miluje vaše dítě dinosaury? Pak byste mu mohli udělat radost a vzít ho na největší dinosauří show na světě, která už za deset dní vypukne v pražské 02 Aréně. V příběhu vyprávějícím o jejich 200 milionů let trvající nadvládě uvidíte na vlastní oči, jak prehistoričtí tvorové chodí, řvou a bojují o přežití a nadvládu. Při pohledu na jejich zvrásněnou kůži, peří a lesk v očích budete mít pocit. že se dinosauři vrátili. 

Show Putování s dinosaury, která se v pražské O2 aréně představí v celkem osmi představeních 17. až 20. ledna. 2019, ukazuje vývoj dinosaurů, včetně návaznosti na klimatické a tektonické změny, které vedly k zániku mnoha druhů.

Scény zápasů dinosaurů vypadají filmově realisticky a publikum může sledovat, jak se masožraví dinosauři naučili chodit po dvou nohou a jak se ti býložraví neustále snažili vylepšovat obranu proti svým krvelačným kolegům. 

Matka přišla na super trik, jak fotit syna autistu. Má na sobě masku T-rexe!

Matka přišla na super trik, jak fotit syna autistu. Má na sobě masku T-rexe!

Spousta malých dětí se nechce fotit a my je nakonec i chápeme. Většina se nakonec nechá přesvědčit, byť za cenu nějakého toho úplatku. Ne tak malý…celý článek

Představení vzniklo podle úspěšného a hodně povedeného seriálu televize BBC vidělo více než devět milionů diváků ve více než 250 městech po celém světě. V rámci světového turné se show nyní vrací do Evropy s nejnovější produkcí v hodnotě 20 milionů dolarů. Padesátičlenný tým inženýrů, maskérů, umělců, malířů, animatroniků a dalších specialistů z mnoha oborů pracoval na vzniku představení jeden rok. 

Od dělení kontinentů k výbuchu sopky

Představení trvá hodinu čtyřicet a zobrazuje evoluci dinosaurů, podrobně ukáže devět druhů včetně hrůzovládce Tyrannosaura Rexe nebo plateosaura z období triasu. Z jurského období se představí stegosaurus a allosaurus, které doplní torosaurus a utahraptor z období křídy. Největší z nich, býložravý brachiosaurus, je jedenáct metrů vysoký a sedmnáct metrů dlouhý. Lístky na představení jsou ještě k mání ZDE

Historie světa v Putování s dinosaury začíná oddělením kontinentů Země a diváky převede ze suché pouště období triasu k svěžím zeleným prériím pozdější jury. Uvidí, jak se formují oceány, vybuchují sopky, les před jejich zraky zachvátí oheň a vše vrcholí dopadem obrovské komety, která zasáhla Zemi a s největší pravděpodobností způsobila vyhynutí dinosaurů.

Show Putování s dinosaury vznikla v Austrálii v roce 2007, po letech plánování jí vytvořili Gerry Ryan, Malcolm Cooke a Jill Bryant. Do České republiky ji přiváží Global Creatures.

Dinosaurium, Příběh života a krásná kniha Řeky. Tři skvělé tipy pro vaši knihovnu

Dinosaurium, Příběh života a krásná kniha Řeky. Tři skvělé tipy pro vaši knihovnu

Miluje vaše dítě zvířata, především ta vyhynulá a obří, o kterých vlastně úplně s jistotou nevíme, jak doopravdy vyhynula? Tedy dinosaury? Pak tu pro…celý článek

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku