Pošlete děti do sběrného dvora! Tyhle vycházky doporučujeme

Z návštěvy vodárny Podolí
Foto: CAMP
Sdílej na facebooku
26. března  2019 
 10:00

Pokud máte doma potomka staršího osmi let se zájmem o to, jak po všech stránkách fungují věci kolem nás, máme pro vás tip: vycházky nejen za architekturou nazvané Objevujeme město, které pro děti a dospívající každý měsíc pořádá pražské Centrum architektury a městského plánování, neboli CAMP. 

 

Za doprovodu odborníků už děti navštívily pražské metro, žižkovský televizní vysílač, 420 let starou a 1102 metrů dlouhou Rudolfovu štolu ve Stromovce, překladiště námořních kontejnerů v Praze-Uhříněvsi, Strahovský stadion nebo Podolskou vodárnu.

Sedmá vycházka se odehraje 11. dubna 2019 od 15 hodin a děti zavede do areálu Pražských služeb, kde se nachází sběrný dvůr a třídírna separovaného papíru. Tam se dozví vše o propracovaném systému nakládání s odpady. Děti je možné na vycházku zdarma přihlásit na e-mailu edu@ipr.praha.eu, vycházka trvá tři hodiny. 

Struny dětem přivítají Anetu Langerovou, Moniku Načevu či Terezii Kovalovou

Struny dětem přivítají Anetu Langerovou, Moniku Načevu či Terezii Kovalovou

Jaké to je, když si múzy hrají? To se dozvědí poslední březnový víkend malí i velcí návštěvníci oblíbeného rodinného festivalu Struny dětem v Minoru,…celý článek

Akce Objevujeme město je určena všem dětem a dospívajícím ve věku od 8 do 18 let. V dubnu se podívají do kompetenčního centra Pražských služeb, kde se nachází jeden ze sběrných dvorů a třídírna separovaného papíru. Pražské služby jsou hlavním poskytovatelem služeb v oblasti sběru, třídění, využívání a zneškodňování odpadu v metropoli.

Během přibližně dvoukilometrové vycházky po areálu děti zjistí, jak funguje dokonalý systém nakládání s odpady a jaké existují možnosti maximálního energetického využití odpadu. Dozví se také vše o logistice svozových plánů a provozu překládacích stanic.

CAMP je nové Centrum architektury a městského plánování, jehož hlavním posláním je zlepšit veřejnou diskusi o rozvoji Prahy. Je základním zdrojem přehledných a dostupných informací o přítomnosti a budoucnosti hlavního města a funguje jako otevřená platforma, „základní tábor“ pro každého, kdo má zájem na společném plánování a rozvíjení Prahy.

Vedle poskytování základní funkce informačního centra jsou součástí CAMP také výstavní sál s unikátní velkoplošnou projekcí, studovna, kavárna, venkovní terasa a moderní přednáškový sál s bohatým programem sestávajícím z veřejných diskusí, vystoupení tuzemských i zahraničních odborníků, workshopů, projekcí a dalších aktivit.

Mně se nechce! Překvapivé tipy, jak nadchnout děti pro rodinné výlety

Mně se nechce! Překvapivé tipy, jak nadchnout děti pro rodinné výlety

Čím jsou děti starší, tím méně s námi chtějí vyrážet na výlety. To je stará pravda… Co ale vymyslet něco, aby se na společný čas strávený venku s rodiči…celý článek

Obří mamut, skvělá dětská hřiště, programy pro děti a klid pro rodiče navrch

Obří mamut, skvělá dětská hřiště, programy pro děti a klid pro rodiče navrch

Máme dvě malé dětí a občas si od nich vážně potřebujeme odpočinout. I proto vypadal nápad vydat se do resortu zaměřeného právě na děti trochu jako…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku