Máte doma spisovatele nebo spisovatelku? Přihlašte je do Bambini litera | Supermámy

Máte doma spisovatele nebo spisovatelku? Přihlašte je do Bambini litera

Píše vaše dítě knihy?
Foto: istock.cz
Sdílej na facebooku
24. března  2019 
 06:00

Má váš potomek velkou fantazii a vymýšlí si příběhy, které by mohly bavit i jiné děti? Pak je možná škoda, aby se s jeho dílky nikdo další neseznámil. Můžete to změnit tím, že ho přihlásíte do soutěže Bambini Litera určené školákům od 6 do 12 let. Knížka s nejlepšíi příběhy vyjde letos před Vánoci. 

Divíte se někdy, co všechno jsou vaše ratolesti schopné vymyslet a vybájit? Mají fantazie na rozdávání? Nechte je popustit jí a napsat vlastní pohádkový příběh na téma příroda.

Právě takové je téma už čtvrtého ročníku soutěže Bambini Litera - všechny další potřebné informace najdete ZDE 

Iniciátorem soutěže je společnost Skanska, která vydaly první tři díly příběhů napsaných dětmi, čtvrtý vyjde ve spolupráci s Albatrosem. Stejně jako v předchozích ročnících má i letošní Bambini litera i další rozměr. Kromě toho, že dětem otevírá svět literární tvorby a upevňuje rodinné vztahy, má i přesah do oblasti charity – výtěžek z prodeje knížek každý rok putuje nadacím a veřejně prospěšným organizacím. 

Samotné knížky navíc slaví úspěch u čtenářů, zrovna je testujeme doma na našich dětech a příběhy je baví. Ačkoli jde v zásadě o pohádky, střídají se tu různé žánry a pojetí, takž můžete snadno vybrat příběh, který sedne zrovna vašemu potomkovi. Ve třetí knize je navíc rovnou prostor pro sepsání vlastní pohádky, případně pro ilustraci některé z těch, které děti zaujaly. 

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

"Z minulých ročníků soutěže víme, že dokážete vymyslet zápletky, nad kterými se nám, dospělým, tají dech. A tak se těšíme na příběhy, v nichž se bydlí, staví či vynalézá v souladu s přírodou nebo dokonce s její pomocí. Ve kterých se za přírodu bojuje – protože o to bychom se měli snažit všichni, i v pohádkových příbězích," vzkazují organizátoři soutěže Bambini litera. 

Možností, jak splnit zadání, je nespočet. V roli vypravěčů se mohu představit třeba zvířátka a pohádka prozradí, proč je zebra pruhovaná. Zajímavou zápletkou může být nevhodné chování v přírodě nebo sobecký přístup k životu, kdy se lidé starají jen sami o sebe a neohlížejí se na ostatní. Anebo možná… žije u vás doma skřítek, který vám pomáhá nosit papír do sběru.

Neváhejte, nechte děti snít a psát nebo společně vytvořte ‘pohádkářský tým’ dětí, rodičů či prarodičů. Příběh je potřeba poslat do 18. dubna 2019. Nejlepších 20 organizátoři doplním ilustracemi a vytisknou ve čtvrté knížce pohádek od dětí pro děti. Ta se již tradičně objeví na předvánočním trhu.

Tři knižní tipy: Příběhy pro malé rebelky, Zvířecí architekti a cesta dějinami s Harry Potterem

Tři knižní tipy: Příběhy pro malé rebelky, Zvířecí architekti a cesta dějinami s Harry Potterem

Jak velkou knihovnu mají vaše děti? Zvažte, zda by se tam nevešla alespoň jedna z následujících tří povedených knih, které by se jim mohly líbit. Nás…celý článek

Mamutí kniha techniky je zpět! Dejte si ji spolu s mořskou havětí a světem čísel

Mamutí kniha techniky je zpět! Dejte si ji spolu s mořskou havětí a světem čísel

Dávají vaše děti přednost beletrii, nebo mají v oblibě spíše encyklopedie? Pokud to druhé, mohli byste jim udělat radost některým z dnešních tipů –…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Doktorky v bikinách, křivák Klaus a…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku