Milujete hory v létě i v zimě? V Oberjochu to bez nervů naučíte i své děti!

Foto: iStock.com
Sdílej na facebooku
1. dubna  2019 
 06:00

Většina rodičů, kteří milují lyžování nebo chození po horách, chtějí to samé naučit své děti. Dovolená se tak stává náročnější: dětem mrznou prsty, tlačí je boty, odmlouvají a rodiče zoufale přemýšlejí, jestli se na to nevykašlat. Najít místo, kde to bude bavit dospělé i nejmenší, není jednoduché, na jedničku se to ale povedlo v Oberjochu. Pokud si pospíšíte, stihnete konec lyžařské sezóny. Anebo si rovnou naplánujte letní treky nebo příští zimu. Stojí to totiž za to.

Dětský hotel v Oberjochu je opravdu neskutečná pohoda pro rodiče a zábava pro děti. Tady se skvěle podařilo skloubit to, co si vždycky jen tajně přejete: být v luxusu, ale s dětmi. Starost o ně občas nechat na někom jiném a vypnout. Užít si lyžování i relax. To všechno v interiéru, který jen podtrhuje to, že jste nejen v krásné scenérii Allgäuských Alp, ale i v jednom z regionů s nejčistším vzduchem v Německu. Zní to skoro neskutečně, že?

Ticho v dětském hotelu?

V Kinderhotelu to umí. Třeba hned do vstupní lobby je zakomponovaná do prostoru obří herna pro děti. V jídelně dětské židle všech velikostí, v bufetu vše od prvních příkrmů až po lahůdky a nápaditý vinný lístek pro dospělé. Bazény a wellness mají několik částí, v některých si můžete užívat s dětmi, do jiných je vstup povolen jen těm, kteří umí mlčet a užít si ticho. "Ti, kteří nepřetržitě mluví" se mohou mezitím zabavit v hernách s celodenním programem. Batolata si hrají a zpívají, starší děti mohou vyzoušet divadlo, tvořit, péct chleba nebo pečovat o zvířata v mini zoo, ty starší si mohou užít vše od sportu přes kulečník až po Playstation. Samozřejmostí je i lyžařská škola.

Odpočívárna v Kinderhotelu Oberjoch
Odpočívárna v Kinderhotelu Oberjoch
Autor: Kinderhotel Oberjoch

To vše se pochopitelně promítne do ceny pokoje, která bude vyšší, než v běžném hotelu. Výhoda ale je, že to bude konečná cena vaší dovolené. Žádné další náklady vás totiž nečekají – permanentka do blízkých lyžařských středisek je v ceně, ski bus také, návštěva místních termálních lázní, přírodních parků a parkovné, to vše máte jako hosté hotelu také v ceně. Pokud chcete být venku celý den a neobědvat v hotelové restauraci, uděláte si u snídaně balíček na cestu. I na to v hotelu myslí.

Na sjezdovce jste skibusem za pár minut. Tratě jsou spíše lehčí až středně těžké, některé ale krásně široké, takže ideální na pilování perfektních carvových oblouků. Díky tomu, že se rozkládají na severním svahu, vydrží sníh pevný až do odpoledne i během slunných jarních dnů. V létě můžete vyzkoušet řadu treků nebo jízdu na kole.

Autor: iStock.com

Rychlým autem na dosah ruky

Do Oberjochu je to z Prahy 500 km a díky tomu, že cesta vede převážně po dálnicích, můžete být za necelých šest hodin na místě. My jsme měli možnost cestou otestovat hybridní SUV Lexus RX 450 a i díky němu mám pocit, že je Oberjoch za rohem. Přiznám se, že jsem takto velké auto předtím na delší cestě neřídila. Velikost vozu ve mně tedy na první pohled vyvolala respekt, přesněji řečeno strach. Jenže tohle auto mě během pár prvních chvil jasně přesvědčilo o tom, že žádnou dámu za volantem v nesnázích nenechá. Automaticky nastavilo sedačku i zrcátka (abych si je vzápětí přenastavila, což vůz respektoval). Lexus na předním skle zobrazuje aktuální i nejvýše povolenou rychlost, takže vás nenápadně hlídá, abyste ji nepřekračoval. To jsem ocenila hlavně proto, že díky hybridnímu pohonu je motor neskutečně tichý a auto po rozbitých českých silnicích lehoučce pluje, takže hravě jedete mnohem rychleji, než obvykle.

Jak přežít společné stolování s dětmi bez stresu a křiku? 5 tipů, jak na to!

Jak přežít společné stolování s dětmi bez stresu a křiku? 5 tipů, jak na to!

Společné večeře jsou pro děti velmi důležité, protože v nich probouzejí pocit sounáležitosti a bezpečí. Podle odborníků jsou tyto děti šťastnější a…celý článek

Co jsem ale využívala každou chvíli, byla signalizace v bočních zrcátkách, která ohlídala, kdy je za vámi auto, kterému není vhodné vjíždět do cesty – což se hodí nejen ve chvíli, kdy je vůz ve slepém úhlu. Fungovalo skvěle, stejně jako automatické přepínání dálkových a potkávacích světel.

Mé ekologické srdce plesalo, neboť po jízdě po německých dálnicích do Oberjochu tam i zpět měl při své velikosti a živosti neuvěřitelnou spotřebu pod 8 litrů na 100 km! Luxusní interiér, parádní zvuk hudby, který obstarává přehrávač Marks and Levinson a prostorný kufr, kam jsme dali v pohodě lyže a celé vybavení, to už byly jen takové signály, že tenhle vůz rozhodně není jen pro postarší prošedivělé akcionáře.

Sečteno a podtrženo: až budete někdy přemýšlet o tom, kde si užít klid a luxus, myslete na Oberjoch. Je to blízko, mají to vychytané a ještě něco: my si to zasloužíme!

 

Zlobíte se na děti kvůli mobilu? A kolik času trávíte na mobilu a sociálních sítích vy?

Zlobíte se na děti kvůli mobilu? A kolik času trávíte na mobilu a sociálních sítích vy?

Moderní technologie patří do našich životů a dokážou je usnadnit, o tom žádná. Problém ale nastává, když nás začnou ovládat! Rozčiluje vás potomek…celý článek

Vitacit, šuměnky, jesenka... 10 pochoutek, které jsme jedli jako malí. A přežili jsme!

Vitacit, šuměnky, jesenka... 10 pochoutek, které jsme jedli jako malí. A přežili jsme!

Cukry a zase cukry! Mnoho dětí dnes sladkosti vůbec nesmí. Jejich rodiče dbají na zdravý životní styl, což je naprosto v pořádku. Nic se však nesmí…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Irena Sládečková
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články