Netradiční vánoční tipy: Hlídání dětí, voucher na dovolenou a advent na zámku

Tip na dárek? Poukaz na dovolenou na krásném místě
Foto: istock.cz
Sdílej na facebooku
2. prosince  2019 
 18:00

Vánoční, nebo dokonce předvánoční radosti mohou vypadat jinak než jako obligátní balíček převázaný mašlí. My pro vás máme tyhle tři netradiční tipy, které podle nás stojí za to. 

Milujete Vánoce, milujete, když můžete být s rodinou a dětmi, ale někdy toho máte nad hlavu? Nemusíte, pokud využijete možnosti umístit potomky v období vánočních svátků do pražské anglicko-české školičky Embera pro děti od dvou do deseti let. Třeba jen na jeden den – jde vlastně o příměstský tábor v angličtině na téma Vánoc. 

Získáte tak čas, který můžete využít k tomu, abyste si dopřáli vánoční trhy s partnerem nebo kafe s kamarádkou. Nebo můžete v klidu připravit byt na svátky, případně si jen tak odpočinout. 

Christmas English Czech Fun Camp – vánoční anglicko-český tábor – nabízí šest termínů mezi 23. prosincem a třetím lednem, podrobnosti najdete ZDE 

Na Vánoce domů: Tuhle vánoční reklamu milujeme! Dojme i vás?

Na Vánoce domů: Tuhle vánoční reklamu milujeme! Dojme i vás?

Tahle reklama má jednoduchý název. Prostě "Na Vánoce domů" a jejími dvěma hrdiny je pár medvídků, od pohledu ne nejmladších. Nebo to medvídci nejsou?…celý článek

Odpočinek může mít mnohem více podob a někdy pár hodin nestačí. Potřebujete volno od běžného hektického života alespoň pár dní v kuse? Nechte si dát jako dárek voucher na dovolenou na nějakém krásném místě – poukazy seženete třeba u české firmy Amazing Places, která má v nabídce nejkrásnější místa v Česku a nově i na Slovensku.

A za za jejich kvalitu ručí. "Všechna místa jsme samozřejmě projeli a vyzkoušeli," vysvětluje Hana Krausová, která za celým projektem stojí. Motto? Sbírejte zážitky, ne věci. Není to dobrý tip například pro příbuzné, kteří nevědí, co vám koupit? Nebo kupte poukaz na odpočinek někomu vy. A třetí možnost? Kupte si ho sami pro sebe. 

Sem vyrazte i s dětmi! Tipy na místa pro rodinnou dovolenou v Česku

Sem vyrazte i s dětmi! Tipy na místa pro rodinnou dovolenou v Česku

Jak hledáte místa, kam chcete vyrazit na rodinnou dovolenou s dětmi? Nebo kam s nimi  můžete poslat prarodiče, zatímco vy s partnerem se vydáte za…celý článek

Máte rádi adventní trhy, ale ty ve velkých městech vás trochu děsí kvůli davům? Doporučujeme vánoční trh, který se koná už tuto sobotu 7. prosince od 11 dopoledne do sedmi večer – na zámku na Dobříši pod záštitou paní Livie Colloredo-Mannsfeld.

„Na celý den obsadí zámecké nádvoří dvacet stánků, ve kterých si můžete koupit vánoční dárečky, jmelí, výrobky z keramiky či šperky. Na přání si také můžete nechat namalovat vlastní vánoční ozdobu. Chybět nebudou ani vánoční pochutiny – ochutnáte například pečené sele, rybí speciality, čerstvé perníčky, svařené víno, kávu z místní pražírny a další dobroty,“ říká Kateřina Doušová ze zámku Dobříš. 

Celý den bude zpřístupněna také expozice zámku Dobříš s adventně laděnými prohlídkami. V zámeckých vánočně vyzdobených pokojích a sálech se v doprovodu průvodce dozvíte zajímavosti o historii Vánoc a o tradičních zvycích. V první části prohlídky zhlédnete výstavu jesliček od Spolku příbramských betlémářů.

Více informací na www.zamekdobris.cz

Hledáte místo pro skvělou rodinnou dovolenou na horách? Vyrazte do Gosau

Hledáte místo pro skvělou rodinnou dovolenou na horách? Vyrazte do Gosau

Milujete hory? V zimě stejně jako v létě? A snažíte se tuhle lásku předat i svým dětem, přičemž české kopce už jsou vám malé? Pak se nabízejí například…celý článek

Dokdy mají děti věřit na Ježíška? Právě teď jim to možná spolužáci prozradí

Dokdy mají děti věřit na Ježíška? Právě teď jim to možná spolužáci prozradí

"Mami, a nedáváš tam ty dárky náhodou ty a táta?" Dotaz, po kterém většině rodičů zatrne, protože je jasné, že velké vánoční tajemství bere zasvé.…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku