Matka přiznala: Neobjímám svoje děti! Co je se mnou špatně?

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
18. prosince  2017 
 06:00

Na internetových stránkách babble.com uveřejnila jedna matka anonymní „přiznání“, v němž na sebe prozradila, že svoje děti nikdy neobjímá. Je to její smutná pravda, kterou se rozhodla sdílet s dalšími čtenářkami. Myslí si totiž, že není jediná.

Pro většinu matek se zdá tohle „přiznání“ poněkud nepochopitelné. Já sama si bez dotyků a objímání neumím představit život. Ani mateřský, ani partnerský, prostě žádný. Mám však právo soudit matku, která to tak necítí a jednoduše nenávidí objímání? Otázkou je, jaký důvod k tomu má.

Anonymní pisatelka na webových stránkách vysvětluje, že vyrostla v rodině, kde chyběly dotyky, kde se nehladilo ani neobjímalo. To považuje za důvod, proč ani ona v dospělosti tyhle věci nedělá. Není však necitelná, svoje děti nade všechno miluje – jen je prostě neobjímá. Totéž platí o jejím manželském životě.

Ani kluk, ani holka. Zpěvačka Pink vychovává dceru i syna bezpohlavně. Není jediná!

Ani kluk, ani holka. Zpěvačka Pink vychovává dceru i syna bezpohlavně. Není jediná!

Legendární zpěvačka má kariéru delší než dvě desetiletí. Stejně tak dlouho šokuje svými liberálními názory. I proto se zřejmě rozhodla, že své dvě…celý článek

Je prý šťastná, když má večer svou polovinu postele jen sama pro sebe, nevyžaduje po partnerovi, aby ji hladil a objímal. Přesto si klade otázku, jestli s ní není něco špatně? Poškodili ji rodiče v dětství svým přístupem? Nenaplnili dostatečně její emocionální potřeby? Vyhýbali se fyzickému kontaktu? Ano, zřejmě tam je příčina.

Neznamená to ale, že neobdivuje ostatní matky, že jsou schopné objímat. Objetí je krásné gesto a moc si přála, aby ji někdo objal a ona se z toho mohla radovat. Nedostatek fyzického tepla ji prý nikdy netrápil, dokud její děti nebyly starší. Jak říká, je potřeba na tom pracovat, protože i u starších potomků je důležité zachovat ono spojení mezi matkou a dětmi.

8 rodičovských předsevzetí, která se prostě nedají dodržet

8 rodičovských předsevzetí, která se prostě nedají dodržet

Než se mi narodil syn, měla jsem jasno ve spoustě věcí a před porodem přesně nalinkováno, co a jak bude probíhat. A hlavně – jistojistě jsem věděla,…celý článek

S malými dětmi je to snadné, protože je koupete, přebalujete, krmíte – a při tom se jich dotýkáte, ať chcete, nebo ne. Ale starší děti? Pisatelka říká, že se snaží změnit. Závistivě si totiž uvědomila, že děti se obvykle přitulí k manželovi, protože prostě vědí, že máma není tulivá. „Tak se snažím je k sobě přitáhnout a aspoň pár minut tak vydržet. Zní to hloupě, že musí věnovat zvláštní úsilí tomu, abych svoje děti víc objímala, ale každá máma má něco, na čem musí jako rodič zapracovat. U mě je to objímání.“

Podívejte se na VIDEO, v němž uvidíte, jak moc je náročné mateřství:

Mateřství - nejnáročnější povolání na světě • VIDEO: 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku