Chutě, pachy, vášnivé uklízení. Desítka žen se svěřila, jak poznala těhotenství

 • Těhotné ženy se svěřily se svými pocity, chutěmi a zlozvyky.
  Těhotné ženy se svěřily se svými pocity, chutěmi a zlozvyky.
  Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  5. října  2017 
   06:00

  Možná jste to zažila. Ještě dřív, než si uděláte těhotenský test, přestanou vám chutnat cigarety nebo káva, začnou vám páchnout různé věci a lidi nebo máte obrovskou chuť na maso, i když jste ho několik let nejedla. Těhotenství se ženou zacvičí. I s jejími chutěmi a čichovými smysly. Několik žen se nám svěřilo, jak poznalo, že jsou "v tom". 

 • 1. Začala jsem jíst maso

  Deset let jsem nejedla maso, v těhotenství jsem se neovládla.

  Byla jsem vegetariánka deset let a v druhém trimestru jsem měla šílené chutě na maso. Třeba i na jídlo, které jsem v životě nejedla. Nějakou dobu jsem odolávala, ale pak jsem ho ochutnala. Asi jsem ho opravdu potřebovala. Protože jinak si ty svoje chutě nedokážu vysvětlit. Teď kojím a maso jím stále. Nejvíc mi chutná hovězí. Uvidím, co bude dál.

  Hanka, 36 let

  10 důvodů, proč je lepší být těhotná teď než v 80. letech

  10 důvodů, proč je lepší být těhotná teď než v 80. letech

  Zkuste si představit dobu bez internetu, stylového a dostupného oblečení, digitálních fotografií a nových médií. Máte? A teď si představte, že jste…celý článek

 • 2. Všechno mi smrdělo

  Zkraje těhotenství mi všechno smrdělo.

  Najednou mi všechno začalo smrdět. Nemohla jsem jezdit veřejnou dopravou, ale i v autě mi smrděly různé voňavé doplňky jako stromečky či parfémy do auta. Když si můj manžel udělal ovocný čaj s příchutí vanilky, nemohla jsem to ani cítit. Natolik jsem byla přecitlivělá (a asi i otravná svému okolí). To už jsem ale věděla, že jsem těhotná a čím je moje čichací přecitlivělost způsobená. 

  Katka, 32 let

 • 3. Divoké a zlé sny

  Měla jsem šílené sny.
  Měla jsem šílené sny.
  Autor: iStock

  Jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, začaly se mi zdát různé sny. Většinou byly dost děsivé – třeba, že se někdo vloupává do našeho domu. Také se mi zdálo, že mě někdo pronásleduje a chce mi ublížit. Pořád jsem před někým utíkala. Bylo to šílené. Asi to bylo tím, že jsem měla strach přivést nový život do tohoto světa. 

  Zuzka, 30 let 

  5 největších zdravotních problémů, které vás můžou potkat v těhotenství

  5 největších zdravotních problémů, které vás můžou potkat v těhotenství

  Jste těhotná a místo toho, abyste si to pořádně užívala, bojujete s nejrůznějšími komplikacemi? I to se bohužel může stát – a stává. Víte, jaké nejčastější…celý článek

 • 4. Pořád jsem uklízela a přerovnávala

  ...

  Vždycky jsem měla ráda pořádek, ale to, co jsem vyváděla v těhotenství, z toho už šílel i můj muž. Pořád jsem všechno uklízela, srovnávala a přerovnávala. Pořád dokola. Moji kamarádi už si ze mě začali dělat legraci. Z mé pořádkumilovnosti se stala obsese. No, opravdu. Teď, když už máme děti, nemám tolik času a jsem víc v klidu.

  Michaela, 40 let 

 • 5. Přestala mi chutnat káva

  Neměla jsem takovou chuť na kávu.

  Jsem odjakživa kafař. Než jsem zjistila, že jsem těhotná, vypila jsem klidně i pět až šest šálků denně. Jenže najednou mi káva přestala chutnat. Tu ranní jsem si tedy nikdy neodpustila, ale už to prostě nebyl ten požitek. Navíc mi už ani nevoněla jako dřív. Jelikož jsme se s mužem o miminko snažili, měla jsem jasno. Udělala jsem si těhotenský test, který vše potvrdil.

  Gabriela, 33 let 

 • 6. Konečně mi bylo teplo

  V těhotenství mi konečně nebyla doma zima.
  V těhotenství mi konečně nebyla doma zima.
  Autor: iStock

  Jsem celkem zimomřivá, ale jakmile jsem otěhotněla, už jsem neškemrala a neprosila manžela, ať zatopí. Konečně jsme se shodli. Můj muž má, jak se říká, studený odchov, a když jsem žadonila, aby trochu zvýšil teplotu, vždy to pro mě udělal, ale pak doma chodil demonstrativně ve spodním prádle. Bylo mu vedro. Moje těhotenství přivedlo do naší domácnosti klid a harmonii. 

  Jana, 35 let

  To sedí! Průvodce těhotenstvím ve dvou minutách

  Průvodce těhotenstvím ve dvou minutách • VIDEO: 

 • 7. Nechutnaly mi cigarety

  V těhotenství mi přestaly chutnat cigarety.

  Pokoušeli jsme se o miminko asi rok a půl. I když jsem se snažila kouření omezit, nepřestala jsem. Byl to zkrátka můj zlozvyk a neuměla jsem s tím ze dne na den seknout. Na podzim jsme jely s kamarádkou na prodloužený víkend na dámskou jízdu. Bylo to divoké, ale něco bylo špatně. Nechutnaly mi cigarety. Po příjezdu domů jsem si okamžitě udělala těhotenský test a bylo jasno. 

  Veronika, 37 let 

  Vyhozené peníze! 15 zbytečností pro péči o miminko, které jsme nikdy nepoužili

  Vyhozené peníze! 15 zbytečností pro péči o miminko, které jsme nikdy nepoužili

  Když je žena těhotná nebo má malé miminko, je mimořádně špatně odolná vůči tomu, aby nekoupila všechno, o čem jí výrobce tvrdí, že je to báječné a…celý článek

 • 8. Naskákaly mi nevzhledné pupínky

  V těhotenství se mi pleť výrazně zhoršila.

  Nikdy jsem neměla dokonalou pleť, vždy před menstruací se to navíc zhoršilo. Ale co se stalo v těhotenství, mě trochu zaskočilo. Na obličeji a na zádech mi vyrašily červené pupínky, vypadala jsem jak puberťák. Na kožním mi lékařka řekla, že je to tou hormonální změnou a předepsala mastičku. Odešlo to až s porodem, teď už mám pleť zase normální. A k tomu krásného chlapečka. 

  Martina, 37 let 

 • 9. Byla jsem přecitlivělá

  Byla jsem přecitlivělá, všechno mě rozplakalo.

  Tohle je asi normální, ale já si teda normální nepřipadala. Všechno mě rozplakalo. A když říkám všechno, myslím opravdu všechno. Třeba jen hloupá reklama. Nebo když můj muž koukal na seriál Okresní přebor, byla tam jedna scénka, která mě dojala k slzám. Opravdu. V rodině si ze mě začali dělat legraci a říkali mi "plačka". Naštěstí se to zlepšovalo a teď už je zase všechno ve starých kolejích. 

  Lenka, 39 let 

 • 10. Měla jsem neobvyklé chutě

  Měla jsem nepřekonatelné chutě. I na dost zvláštní věci.

  Samozřejmě. Každá těhotná má chutě. Moje máma jedla třeba během těhotenství jen jablka. Já ale vymýšlela neobvyklé kombinace chutí. Přišla jsem na geniální nápoj. Míchala jsem si colu s mlékem. Opravdu. Teď už mi to také připadá nechutné, ale já prostě nemohla utišit své chuťové buňky. 

  Karolína, 36let 

  Alkohol v těhotenství: Jaké množství je ještě bezpečné?

  Alkohol v těhotenství: Jaké množství je ještě bezpečné?

  Jste-li těhotná a přemýšlíte, jestli si můžete dopřát sklenku chardonnay nebo černou vychlazenou desítku? Odpověď není tak snadná. A úplně jasno nemají…celý článek

  Tabu: Dítě jsem chtěla, ale těhotenství nesnáším a na dítě se netěším. Co s tím?

  Tabu: Dítě jsem chtěla, ale těhotenství nesnáším a na dítě se netěším. Co s tím?

  Miminko jste plánovala, těšila jste se na něj, a když to konečně přišlo a otěhotněla jste, bum. Jako byste to ani nebyla vy. Pocit štěstí a naplnění…celý článek

  Drsná realita těhotenství! Fotografka přesně zachytila nevolnosti, trapasy a vyčerpání

  Drsná realita těhotenství! Fotografka přesně zachytila nevolnosti, trapasy a vyčerpání

  Ano. Těhotenství může být tím nejkrásnějším obdobím v životě ženy, ale co si budeme nalhávat, často je tomu právě naopak. A proto se fotografka Danielle…celý článek

/
Autor: Gabriela Kolinová
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku