Upřímné přiznání matek! Co nejvíc milujeme (a nesnášíme) na začátku školního roku?

Foto: istock
Sdílej na facebooku
13. srpna  2020 
 06:00
Znamená pro vás konec prázdnin a začátek každodenního kolotoče plného povinností a úkolů jen stres a způsobuje vám nervový třes, nebo se naopak nemůžete dočkat, až rozdivočelé ratolesti zase svěříte vzdělávacím institucím? Několik maminek se bez obalu svěřilo s tím, co je děsí, a na co se naopak nejvíc těší. Pobaví vás!

Aneta (31), manažerka a maminka Marušky (5) a Vašíka (9 měsíců):

Děsím se ranního vstávání, dcera bude předškolák a ti musí být ve školce o půl hodiny dříve, brrr! A pak se moc „těším“ na téměř jistotu, že pravidelně pár vteřin před odchodem ze dveří se malej spolehlivě pokadí. A co mi udělá radost? Nakupování. Ráda vyrážím s Maruškou do obchodů a pozoruji, jak si s péčí a zaujetím vybírá nové bačkůrky, sponečky, pyžamko a legínky na hraní, aby jí to ve školce slušelo.

Regina (35), prodavačka a maminka Anežky (8) a Zuzanky (11 měsíců):

Největším strašákem je striktně pravidelný režim, který ale přes prázdniny samozřejmě hodně polevil. Čeká nás opět ranní vztekání, až se budu snažit odtrhnout dceru od iPadu nebo tabletu. V létě je měla po probuzení povolené, teď bude hodně náročné vysvětlit jí, že je s ranním hraním her a sledováním pohádek konec. Už jako dítě školou povinné jsem milovala přípravy na začátek vyučování a zůstalo mi to dodnes. Takže si užívám pořizování všech možných pomůcek a potřeb, od pastelek a vodovek po svačinové boxy a batohy. Všechno objednávám on-line a kochám se při prohlížení nabídky nejrůznějších e-shopů.

...

Zuzana (33), asistentka a maminka Lukáška (4), Evy (7) a Marka (10):

Jelikož nejsem zrovna organizačně zdatný typ, už teď se budím zpocená z toho, jak hektická budou opět naše rána. Zpacifikovat a dirigovat všechny tři ratolesti, aby se dokázaly včas vypravit, vhodně se obléknout, potom na ně dohlédnout, aby se všechny nasnídaly, a nachystat jim svačiny (každý si samozřejmě nadiktuje jinou) – to je přímo maraton. Noční můrou jsou pak zapomenuté domácí úkoly a nejrůznější pomůcky (zvláště v případě výtvarné výchovy jsou učitelky velmi kreativní v nápadech, co vše je potřeba sehnat a přinést) a nepodepsané žákovské knížky. A co se mi líbí? Ve školce a škole potkáte spoustu fajn lidí a navážete přátelství s rodiči spolužáků svých dětí. Takhle jsem se například seznámila s jednou z mých nejlepších kamarádek, ta mě přivedla ke cvičení jógy, jsem jí za to vděčná.

Silvie (32), bankovní úřednice a maminka Honzíka (5) a Kubíka (8):

Ranní rozvážení dětiček do školky a školy, čirá hrůza! Dennodenní kolony a dopravní zácpy nebo uzávěry, dva vztekající se a ještě rozespalí protivové na zadním sedadle, kterým je buď horko, nebo zima, a navíc mi jízdu zpříjemňují informacemi o tom, co všechno neudělali, nestihli nebo zapomněli. Už jsme takto na poslední chvíli sháněli barevné bavlnky, a jednou jsme dokonce museli zastavit u pole a natrhat vzorečky listí na přírodopis. Co je ale přímo skvělé: nemusím vařit! Mateřská škola i škola zajišťují dětem svačiny i obědy, takže čas strávený v kuchyni se podstatně zkrátí.

Můžete mě odsoudit, ale tohle prostě pro dceru neudělám!

Můžete mě odsoudit, ale tohle prostě pro dceru neudělám!

Že jsem zbytečně přísná, nekompromisní a malicherná? Nemyslím. Dnešní děti mají všechno ve srovnání s dobou, kdy jsme vyrůstali my, velmi snadné. Až…celý článek

Lenka (30), kreativní ředitelka a maminka Pavlínky (9) a Karolínky (6):

Zase ty nemoci! Se školním rokem začne kolotoč viróz a nachlazení, ani jedno z dětí navíc ještě neprodělalo neštovice, takže jsme neustále v očekávání. Někdy mám pocit, že holky chytnou jakýkoli bacil, který se kolem nich jen mihne, a pak musíme složitě řešit logistiku, kdo s nimi zůstane doma, volat na pomoc babičky a tak dále. Navíc je téměř pravidlem, že jakmile některá z nich „něco donese", během pár dní onemocní i ta druhá. A na co se těším? Zcela upřímně na to, že budu mít více času sama pro sebe a na pravidelné cvičení. V létě si pokaždé tak trochu povolím režim (což asi děláme všichni), na podzim se vracím k zavedeným a oblíbeným rituálům.

Klára (34), kadeřnice a maminka Samuela (8) a Lily (6):

Přimět dětičky k tomu, aby si zase po dvou měsících svobody – a upřímně: také určité anarchie – navykly na pravidelné vstávání a rutinní denní režim, bude těžký boj, to je mi jasné. Už loni jsme zavedli pravidlo, že dokud nejsou oblečené a umyté, nedostanou snídani a myslím, že se to osvědčilo. Peklo budou nejspíš i domácí úkoly, které nás letos již čekají „stereo“, jelikož dcera nastupuje do první třídy. Uf! Ale zase je moc fajn, že nemusím řešit obědy.

Když začnu fňukat, přijdou! Neuhádnete, co se honí hlavou čtyřleťáka!

Když začnu fňukat, přijdou! Neuhádnete, co se honí hlavou čtyřleťáka!

Napadlo vás někdy popřemýšlet o tom, co se honí v hlavičce vašeho malého potměšílka? Tady máte jeden typický den z jeho pohledu.celý článek

Tahle 4 slova nám říkal táta každý den! Díky nim jsem taková, jaká jsem

Tahle 4 slova nám říkal táta každý den! Díky nim jsem taková, jaká jsem

Co si pamatujete ze svého dětství, pokud jde o vašeho tátu? Možná máte spoustu nádherných vzpomínek, možná moc ne. Gabby Slome má svého otce spojeného…celý článek

Zpověď přísné matky: Zavedla jsem čtyři pravidla a nikdy je nezruším!

Zpověď přísné matky: Zavedla jsem čtyři pravidla a nikdy je nezruším!

Svět je někdy dost strašné místo, když jste rodič a musíte neustále přemýšlet o tom, co by se asi tak mohlo stát, když jsou děti mimo rodičovský dohled.…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Simona Procházková

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku