Hannu málem zabil alkohol. Zachránili ji kamarádi, rozhodovaly minuty!

Hanna Lottritz přežila otravu alkoholem, lékaři jí nedávali šanci. Fotografie z pohotovosti hodinu po příjezdu do nemocnice Renown.
Foto: Hanna Lottritz
Sdílej na facebooku
30. května  2018 
 06:00

Kdybyste náhodou chtěli varovat dospívající potomky před nebezpečím alkoholu, dejte jim přečíst příběh Hanny Lottritz. Půl roku před svými jedenadvacátými narozeninami málem nepřežila jednu větší pitku, která přitom ze začátku nijak dramaticky nevypadala. 

Když Hanna ležela na urgentním příjmu nemocnice v nevadském Renu, bojovala o život. Nereagovala na žádné podněty, nevnímala, necítila bolest, nedokázala sama dýchat a lékaři ji museli napojit na umělou plicní ventilaci. Postupně se propadala do kómatu. 

"První, co si pamatuju, je, že u mě sedí máma, drží mě za ruku a říká mi, že budu v pořádku. Připadala jsem si jako ve snu, všechno jsem měla v mlze," líčí mladá žena zážitek z následujícího dne, kdy se po čtyřiadvaceti hodinách přece jen probudila. Přesto během následujících hodin ještě několikrát ztratila vědomí. 

Tipy pro rodiče i děti: Dokonalý tanec, domečky v UPM a věda pro všechny

Tipy pro rodiče i děti: Dokonalý tanec, domečky v UPM a věda pro všechny

Chodíte na kdejakou akci pro děti – ale myslíte také na sebe? Kdy jste naposledy byli v kině nebo v divadle na něčem, co nebylo určeno vašim potomkům?…celý článek

To už měla to nejhorší za sebou, ale nedlouho předtím si lékaři mysleli, že nepřežije. Všechno přitom začalo tak jako spousta jiných studentských večírků, které ráno skončí kocovinou. "Nakonec z toho bylo 48 nejhorších hodin mého života," říká dnes Hanna. 

S kamarády se vydala na festival Night in the Country v nevadském Yeringtonu, od rána se dobře bavila, potkávala staré i nové známé, hráli různé hry. Večer se vydali na koncert Joe Nicholse a Jakea Owena, kde si Hanna dala dvě piva. Stále žádné drama. 

Mnoho jejích kamarádů už se mezitím opilo, Hanna si více alkoholu dopřála až později, po koncertě. Už se také cítila trochu opilá, když se v kempu připojila k partě mladíků, mezi nimiž našla i své přátele. Někdy před půlnocí se mezi nimi rozjela soutěž, kdo si dokáže dát největší lok z velké lahve whisky. A to je poslední, co si Hanna z večera pamatuje. 

"Všechny další události znám jen z vyprávění, já už si nepamatuju nic. Zřejmě jsem si pořádně přihnula z lahve, vypila jsem toho tolik, jako kdybych si nalila plný hrneček, ale tvrdila jsem přátelům, že jsem v pořádku. A za pět minut jsem se složila," popisuje Hanna. Měla problémy s dýcháním, ale její přátelé ji naštěstí nenechali ležet, ale zvedli ji a odnesli do stanu první pomoci. Tam jí okamžitě zavedli dýchací přístroj a odvezli ji do nemocnice, zatímco se k jejím rodičům rozjela policie, aby jim řekla, co se děje. 

10 rad, jak ochránit dítě před tím, že ho odvede někdo cizí

10 rad, jak ochránit dítě před tím, že ho odvede někdo cizí

Jakmile se dítě osamostatní, mělo by vědět, jak se chovat vůči cizím lidem. Řekněte mu, že ne všichni jsou hodní a jednají v jeho zájmu. Neděste ho,…celý článek

Její stav byl kritický, trpěla akutním respiračním selháním a akutní otravou alkoholem. Lékaři naměřili přes čtyři promile alkoholu. Hannin problém nebyl ani tak v tom, kolik alkoholu vypila, ale že ho vypila příliš mnoho za krátkou dobu. Lékaři konstatovali, že u ní zřejmě nastává mozková smrt, její tělo na nic nereagovalo. Přesto se nakonec po 24 hodinách probudila. 

Za zavedeným umělým dýcháním a dalšími trubičkami, které jí byly nepohodlné. Ale živá. Když ji lékaři chtěli odpojit od dýchacího přístroje, napoprvé to nezvládla, ale po několika dalších hodinách dokázala dýchat sama. Tehdy jí lékaři řekli, že měla velké štěstí, protože svou noční jízdu vůbec nemusela přežít. A že jí nedávali moc šancí. 

Návyky, které škodí tělu jako kouření a můžou vést i k rakovině!

Návyky, které škodí tělu jako kouření a můžou vést i k rakovině!

Nekouříte, cvičíte, a přesto si huntujete tělo stejně, jako kdybyste si občas zapálili. Nejde ani o pití alkoholu, který vám dlouhověkost rozhodně…celý článek

Asi nejvíc dívku zasáhl dotaz, zda takhle moc pije kvůli tomu, že se chce zabít. Když Hannu druhý den z nemocnice pustili, rozhodla se, že před takovým pitím, které ji málem zabilo, bude varovat ostatní. 

Mimochodem – život Hanně zachránili nejen lékaři, ale i její kamarádi, kteří přes vlastní opilost dokázali situaci vyhodnotit správně a dostali ji okamžitě k lékařům. Mohlo se klidně stát, že by ji nechali, ať se z opilosti vyspí. To by nepřežila. 

Nemá vaše dítě depresi? Tyhle příznaky by vás měly varovat

Nemá vaše dítě depresi? Tyhle příznaky by vás měly varovat

Každý puberťák je občas zádumčivý a celé dny zalezlý ve svém pokoji, ale někdy to překročí hranice a u dospívajícího dítěte se rozvine deprese – vyšší…celý článek

Sedm věcí, které matka přestane dělat s narozením druhého dítěte

Sedm věcí, které matka přestane dělat s narozením druhého dítěte

Moje děti budou vždycky nosit barevně sladěné oblečky a nikdy jim nedovolím jíst s neumytýma rukama! Krásná předsevzetí. Ale něco jiného jsou vaše…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku