Studenti závislí na mobilech častěji střídají sexuální partnery. Čím to je? | Supermámy

Studenti závislí na mobilech častěji střídají sexuální partnery. Čím to je?

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
29. července  2019 
 06:00

Že je používání smartphonů spojené s řadou negativních účinků, se už ví. Nejnovější studie navíc uvádí, že nadužívání mobilních telefonů studenty vysokých škol může souviset s problémy s alkoholem a taky častějším střídáním sexuálních partnerů. Průzkumu se zúčastnilo asi 3400 vysokoškoláků z USA. Všichni ti, kteří uvedli, že s telefony stráví hodně času, taky přiznali, že mají více sexuálních partnerů než ti, kteří na telefonu závislí nejsou.

Co dalšího tenhle průzkum odhalil? Mimo jiné taky to, že vysokoškoláci, kteří nadužívali mobilní telefony, trpěli taky častěji úzkostmi nebo depresemi. Tento průzkum provedli odborníci z University of Chicago, University of Cambridge a University of Minnesota a zabývali se v něm především průzkumem zdraví a návykového chování. Cílem bylo posoudit duševní zdraví a pohodu studentů vysokých škol a zjistit, jaký vliv na ně mají právě chytré telefony.

Aby vědci zjistili, zda studenti telefony opravdu používají nadměrně, položili jim různé otázky, včetně těchto: Stěžují si přátelé nebo příbuzní, že nadměrně používáte telefon? Máte problémy s koncentrací ve škole nebo při práci v důsledku používání chytrých telefonů? Cítíte se bez telefonu rozčileně a jste netrpěliví? Cítíte, že se časem zvyšuje závislost na telefonu? Nestíháte něco udělat kvůli používání smartphonu? Trpíte fyzickými důsledky nadměrného používání, jako jsou závratě nebo rozmazané vidění?

Mají děti, ale nerodily. Slavné ženy, za které potomky odnosila náhradní matka

Mají děti, ale nerodily. Slavné ženy, za které potomky odnosila náhradní matka

Bylo by snadné říct, že hvězdy, ať už herecké nebo pěvecké, využívají služeb náhradních matek kvůli tomu, aby jim těhotenství nezničilo postavu nebo…celý článek

Výsledek byl jasný. Jeden z pěti studentů odpověděl ano na většinu položených otázek, přičemž 60 procent studentů tvořily ženy. Studie zjistila, že podíl studentů, kteří v posledních 12 měsících uváděli dva nebo více sexuálních partnerů, byl významně vyšší mezi těmi, kteří taky hlásili nadužívání mobilních telefonů – 37,4 procenta ve srovnání s 27,2 procenta u těch, kteří uvedli, že u nich žádné problémy s nadměrným používáním smartphonu nenastaly.

Podíl těch, kteří měli šest nebo více sexuálních partnerů, byl více než dvojnásobný u těch, kteří přiznali nadužívání telefonů, oproti studentům s normálním užíváním telefonů. Podle Sama Chamberlaina lidé používají chytré telefony k těm aplikacím, kvůli nimž zanedbávají normální romantické vztahy. „Nejsilnějším zjištěním bylo i to, že studenti, kteří hlásili problematické používání svých telefonů, měli taky vyšší pravděpodobnost impulzivity, což hraje v počtu sexuálních partnerů také svou roli,“ uvedl psychiatr Chamberlain.

Víme, co opravdu dělají sociální sítě s vašimi dospívajícími dětmi. Pozor na to!

Víme, co opravdu dělají sociální sítě s vašimi dospívajícími dětmi. Pozor na to!

Odborníci na základě nejrůznějších studií a výzkumů často varují, že teenageři pod vlivem nejmodernějších médií vyrůstají v nesebevědomé a úzkostné…celý článek

Pokud by šlo o zdravou věc, měli by lidé lepší sebeúctu a méně problémů s duševním zdravím, ale opak je pravdou. Vědci mimo jiné taky zjistili, že výrazně vyšší bylo taky nadužívání alkoholu u těch, kteří byli závislí na chytrých telefonech. Významné spojení s jakoukoli formou zneužívání návykových látek ale vědci neobjevili. „I malý negativní dopad nadměrného používání mobilních telefonů může mít hluboký dopad na akademický úspěch jednotlivce a pak i na jeho pracovní příležitosti v pozdějším životě,“ uvedl profesor Grant, jeden z průzkumníků.

 

Ano, či ne: Mají rodiče své děti líbat na rty?

Ano, či ne: Mají rodiče své děti líbat na rty?

Když vidíte milující maminku, kterou vroucně objímá a nadšeně pusinkuje její děťátko, nepochybujete ani na chviličku o tom, že je to tak správně.…celý článek

Zkřížená lateralita může za problémy s psaním i čtením! Nemá ji vaše dítě taky?

Zkřížená lateralita může za problémy s psaním i čtením! Nemá ji vaše dítě taky?

Je vaše dítě vyhraněný pravák, nebo levák? Nebo se nachází ve společnosti těch, kteří mají takzvanou zkříženou lateralitu, kdy má dítě vedoucí oko…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Maminka roku: Přímý přenos na webu a na Facebooku. Buďte u toho s námi

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku