Mileniálové chtějí děti, ale do manželství se nehrnou, tvrdí to studie!

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
9. března  2020 
 06:00

Mileniálové mají mnohem větší zájem o titul "máma" nebo "táta" než "manželka" či "manžel". K tomuto závěru došla nejnovější studie Pew Research Center. Podle ní přes padesát procent mileniálů uvedlo, že být dobrým rodičem je jedna z nejdůležitějších věcí v životě, ovšem jen třicet procent lidí z této generace touží po spokojeném manželství!

Mileniálové jsou generací lidí, kteří se narodili od roku 1979 do druhé poloviny devadesátých let. Jindy se tahle generace datuje od roku 1984 do roku 2005. Dnes jsou tihle lidé na vrcholu, jsou jim blízké moderní technologie, rádi postují na sociálních sítích, jsou sebevědomí a touží dělat to, co je baví. Jak se liší od předchozích generací, pokud jde například o rodičovství či manželství?

Podle výše zmiňované studie jsou to taky lidé, kteří považují rodičovství za jednu z nejdůležitějších věcí, ovšem po manželství téměř netouží. Mezi 18 a 29 lety by do manželství vstoupilo podle průzkumu jen 22 procent!

Matky mileniálky. Jaké jsou a co je pro ně typické? Patříte k nim taky?

Matky mileniálky. Jaké jsou a co je pro ně typické? Patříte k nim taky?

Mileniálovou generací jsou lidé narození od osmdesátých let minulého století do roku dva tisíce. Takže jim je mezi 18 a 38 lety. Někdy se jim taky…celý článek

V roce 1997 to bylo trochu jinak – 42 procent lidí z generace X (generace, jejíž příslušníci se narodili přibližně mezi roky 1965 a 1985) přikládalo velkou důležitost rodičovství a 35 procent uvedlo, že důležité je také manželství. Jak ale čas ubíhá, mladí dospělí kladou mnohem větší důraz na výchovu a založení rodiny, ale ne nutně na uzavření manželství.

Podle nedávného výzkumu jsou mileniálové přesvědčeni, že děti můžou vyrůstat v rodinách s jedním rodičem nebo v otevřeném svazku. Tyhle statistiky však odrážejí změněné vzorce chování celé společnosti, zejména pokud jde o manželské svazky. Přitom zhruba 4 z 10 lidí z generace X vstoupili do manželství mezi 18. a 29. rokem.

Mileniálové mají děti! V čem jsou jako rodiče úplně jiní než předchozí generace?

Mileniálové mají děti! V čem jsou jako rodiče úplně jiní než předchozí generace?

Každá generace rodičů má svůj výchovný styl a některé z prvků dřívějších výchovných stylů se nám dnes můžou zdát poněkud staromódní. Jací jsou dnešní…celý článek

Dnes ale mladí lidé tolik nespěchají, aby se dostali k oltáři. Ovšem to podle odborníků neznamená, že generace mileniálů by byla horší nebo špatná. I když manželství není z hlediska jejich současné životní úrovně nanejvýš důležité, většina z nich by v ideálním případě chtěla mít všechno. Až 70 procent z nich uvedlo, že by rádi našli spokojenost ve vztahu, a tři čtvrtiny z nich chtějí jednou děti. Jak se tedy ukazuje, koneckonců jsou to pořád romantici, podobně jako jejich předchůdci – jen trošku jiní.

Poporodní deprese? Může postihnout i otce! Jak se projevuje a co s tím?

Poporodní deprese? Může postihnout i otce! Jak se projevuje a co s tím?

To, že spousta žen po porodu trpí splínem, či dokonce depresí, není nic neobvyklého. Ovšem věděli jste, že poporodním blues mohou trpět i otcové? Výzkumníci…celý článek

Tohle nikdy neříkejte dětem, když pláčou! Proč a co se může stát?

Tohle nikdy neříkejte dětem, když pláčou! Proč a co se může stát?

Děti brečí, to je přirozené. A někdy brečí dost a dlouho, takže snaha pláč zastavit bývá jednou z nejčastějších aktivit, které rodiče musí umět zvládnout.…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku