12 nejdůležitějších věcí, které byste měla naučit syna o ženách!

 • 12 nejdůležitějších věcí, které byste měla naučit syna o ženách!
  Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  24. července  2017 
   06:00

  O ženách nikdo neví víc než ženy samotné? Vaši synové jsou sice ještě malí prckové, ale jednou z nich vyrostou partneři, takže je důležité, abyste jim to nejzásadnější o ženách předaly vy – mámy. Tyhle věci je naučte!

 • Hodní kluci se taky dostanou dopředu

  Autor: Profimedia

  Sice to často ve společnosti vypadá, že dopředu se dostanou agresoři a ti, kteří mají ostré lokty a chovají se jako hulváti. Není to pravda. Ano, jistě, některé ženy milují tyhle typy, ale to neznamená, že by se váš syn musel chovat neuctivě k lidem. I hodní kluci můžou v životě vyhrát a skončit v láskyplném vztahu. A to stojí za to v nich podporovat.

   

  Jaká jste matka? Pohodářka, nebo přehnaně úzkostlivá? Podívejte se na VIDEO:

  Dva typy matek: Přehnaně úzkostná versus pohodářka • VIDEO: 

   

 • Pravdivost vůči sobě navzájem má smysl

  Autor: iStock

  Vztahy mohou být z mnoha důvodů těžké. Jedním z nich je to, že se často cítíme, jako bychom museli dělat přesně to, co chce druhá osoba, i když my chceme přesně opak. Je důležité, aby se kluci dozvěděli, že nejdůležitější ze všeho je pravdivost k sobě sama i tomu druhému. Vytváření vztahů založených na lži o vaší osobnosti a chování skončí jen špatně, jinak to ani není možné. Povzbuzujte své syny, aby byli otevření a upřímní hned od začátku.

   

 • Přátelství je stejně důležité jako romantika

  Autor: iStock

   

  Zdá se, že v naší kultuře dochází velmi často k podivnému odpojení mezi přátelstvím a romantikou, pokud jde o partnerské vztahy. Muži si často stěžují na to, že chodí za kamarády hlavně kvůli tomu, že jejich partnerky prostě kamarádkami být ve vztahu neumějí. Ale to není pravda, i ženy touží po vztahu s mužem, který je založen na přátelství, ne jen na sexu a romantice. Váš syn by to měl vědět.

 • Rytířské chování není mrtvé

  Autor: iStock

   

  Existuje pár klasických rytířských věcí, které jsou pro ženy vždycky příjemné, a to i v dnešní době, kdy se ženy snaží mužům vyrovnat. Patří sem pozvání na večeři, galantní chování, kdy muž ženě otevře dveře nebo ji políbí na tvář či na ruku. Tohle je naprostá klasika a není na tom nic špatného, pokud to tedy nebude muž přehánět. Veďte svého syna k rytířství a vychováte z něj ideálního partnera.

   

 • Komunikace je důležitá

  Autor: iStock

  Ano, jistě víme, že ženy mají tendenci a taky schopnost mluvit víc než muži, ale množství a kvalita jsou dvě rozdílné věci. Měla byste učit svého syna, aby byl dobrým posluchačem, ale také aby dokázal mluvit a své partnerce sdělit to, co mu běží hlavou. Povzbuzujte ho, aby se účastnil rodinné debaty, aby vám vyprávěl o tom, co ten den prožil, a aby byl připraven vás poslouchat. Tyhle dovednosti jsou pro vztah mezi mužem a ženou velmi důležité.

 • Jít do hloubky se vyplatí

  Autor: iStock

   

  Je fajn vypadat dobře navenek, ale žádná krása netrvá věčně a neměla by být důvodem, kvůli kterému váš syn hledá partnerku. Je dobré vyměňovat si krásu a užívat si jí, ale váš syn by měl taky vědět, že k tomu, aby vztah skutečně rostl, bude muset „kopat“ hlouběji, ne brouzdat po povrchu. Ano, ať řekne dívce, že je krásná, ale také ať jí řekne, že je chytrá, zábavná a odvážná.

   

 • Empatie je ve vztahu důležitá

  Autor: iStock

   

  U lidí se dnes cení jejich inteligence, to, co dokázali a jaký kus práce za nimi stojí. Ovšem nemělo by se zapomínat ani na emoční inteligenci, která je neméně důležitá než schopnosti a vědomosti. Z nějakého důvodu jsme ztratili pohled na mužskou empatii a další generace ji musí vrátit zpět do hry. Empatie není ostuda ani něco, za co by se muži měli stydět. Je to schopnost sdílet emoce lidí kolem a snažit se je pochopit – místo toho, abychom se zavírali. To je dovednost, které učte svého syna!

 • Dárky nejsou všechno

  Autor: iStock

   

  Ženy nepotřebují dostávat neustále nějaké dárky. Jistě, je to příjemné, ale váš syn by měl vědět, že je mnohdy důležitější vytvářet vzpomínky díky zážitkům, které se svou ženou prožije. Hromada květin není tak cenná jako nádherná společná noc někde u moře nebo na horách, na kterou budou oba dlouho vzpomínat.

   

 • Odpovědnost za chyby

  Autor: iStock

   

  Mnoho dospělých mužů zápasí s převzetím odpovědnosti a ženy to dělají také. Bohužel tendence k přesunu viny u obou pohlaví nikdy nemá pozitivní důsledky. Už v době, kdy jsou vaši synové malí chlapci, by se měli naučit, že když něco provedou, musí čelit svým činům a omluvit se v případě potřeby. V budoucnu jako když to najdou. Je to dovednost, která jim bude sloužit velmi dobře ve vztazích a je známkou zralosti.

 • Štědrost v lásce a odpuštění

  Autor: iStock

  V dnešní době si bohužel velmi málo vyjadřujeme lásku a oddanost, které cítíme k těm kolem nás. Je to v nás tak moc zakořeněné, že je velmi těžké to překonat. Chlapci musí být povzbuzováni k tomu, aby dávali najevo těm, které mají rádi, že to tak cítí. Není nic špatného na tom, když jsme štědří v projevech lásky a když dokážeme druhým i odpouštět jejich chyby. Učte to své syny!

   

 • Učte je vyjadřovat city

  Autor: iStock

   

  Když lidé nevědí, jak zpracovat své emoce, může se to stát velmi nebezpečné. Ženy to dokážou mnohem přijatelněji než muži, klidně své problémy ventilují s kamarádkami nebo maminkou. Muži se často sdělování emocí vyhýbají, což vede k emocionální izolaci. Pomáhejte svému synovi, aby pracoval se svými emocemi, povzbuzujte ho k tomu, aby byl otevřený ve sdělování svých pocitů – stojí to rozhodně za to.

 • Respekt je klíčový

  Autor: 

   

  Více než laskavost, rytířství a pozornost je zdravý koncept úcty k ženám kolem. Muži, kteří nerozumí rovnosti, často ženy opomíjejí a chovají se k nim nadřazeně, aniž by to možná vnímali. Učte syna, že obě pohlaví mají svou cenu, že ženy nemusí dělat všechno, co dělají muži, a že si zaslouží velký respekt kvůli tomu, co muži rozhodně dělat nemohou. Vědomí, že pohlaví jsou odlišná, ale stejně důležitá, je celoživotní lekce, kterou byste měla svému synovi dát.

   

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku