Jak přežít dětské hřiště? Manuál pro rodiče aneb těchto 7 věcí rozhodně nedělejte | Supermámy

Jak přežít dětské hřiště? Manuál pro rodiče aneb těchto 7 věcí rozhodně nedělejte

 • Jak přežít na dětském hřišti? Poradíme, kterých 7 věcí rozhodně nedělat.
  Jak přežít na dětském hřišti? Poradíme, kterých 7 věcí rozhodně nedělat.
  Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  25. července  2017 
   06:00

  Hřiště je pro většinu rodičů nutné zlo. Ale co bychom pro své děti neudělali, když pískoviště, houpačky a prolézačky tak milují. Pokud jste na tomto území poprvé, možná budete lehce vyděšení. Není se čemu divit. A teď pozor, i hřiště má svá pravidla. A nemyslíme ta, která jsou napsána na vchodových dveřích. Je tu spousta nepsaných pravidel. Pokud chcete uspět a nenaštvat ostatní rodiče a jejich ratolesti, rozhodně nesmíte:

 • Doprovázet děti na všechny herní prvky

  Hřiště je pro děti, nemusíte je všude doprovázet.

  Jste-li nováček, hřiště pro vás může být děsivé a plné nástrah. Pokud pomáháte svému ročnímu dítěti vylézt na klouzačku, je to normální. Ale pokud přidržujete šestileté dítě v obavách, že spadne, jste na dětském hřišti škodná. Nechte děti být. Hřiště je stvořené pro ně. Takže nebojte, nic se jim nestane.

  10 důvodů, proč vadí, když svoje potomky příliš chráníme

  10 důvodů, proč vadí, když svoje potomky příliš chráníme

  Otcové a matky se dnes o své děti nejspíše mnohem více bojí, a proto jsou opatrnější než předchozí generace. Příčina? Třeba zvyšující se průměrný věk…celý článek

   

 • Nechat děti půjčovat si hračky a nevracet je

  Naučte své dítě hračky vracet.

  Většina rodičů je v pohodě, co se týče půjčování hraček. Problém nastává s jejich vracením. Nepouštějte se do rozsáhlého pátrání, kdo si co půjčil a kam to odnesl, místo toho naučte své dítě jednoduché pravidlo: hračku si může půjčit, ale ať ji pak také vrátí na místo, kam patří. 

  O hračky se vůbec dělit nemusíš, řekla matka synovi na hřišti. Souhlasíte s ní?

  O hračky se vůbec dělit nemusíš, řekla matka synovi na hřišti. Souhlasíte s ní?

  Nechce vaše dítě půjčovat hračky ostatním? Nemusí. Aspoň to si myslí maminka malého Carsona Američanka Alanya Kolberg. Svému synkovi na hřišti řekla,…celý článek

   

 • Nechat dítě stříkat vodní pistolí, kde se mu zlíbí

  Stříkací pistolky? Ano, ale z dosahu rodičů.

  Venku je horko k padnutí, ale to ještě neznamená, že se chtějí namočit i rodiče. Řekněte svému malému "teroristovi", že pokud si chce hrát s vodní pistolkou nebo balonky naplněnými vodou, ať to dělá co nejdál od lavičky, kde sedí rodiče, kteří jen tiše sledují své batole. 

  7 podivných věcí, kterých se děti bojí. Tomu snad ani neuvěříte!

  7 podivných věcí, kterých se děti bojí. Tomu snad ani neuvěříte!

  Možná vám následující seznam bude připadat komický, ale děti se opravdu bojí různých věcí. Podle našeho malého průzkumu je jejich největší noční můrou…celý článek

 • Předbíhat ostatní

  Nepředbíhejte ve frontě na klouzačku.

  Jasně. Čekání na houpačku může být otravnější než čekání na nový typ iPhonu. Ale buďte ohleduplní a ujistěte se, že jste nikoho nepředběhli. Vyhnete se tak naštvaným pohledům matek a vzteklým dětem.

  Co je pro vás otrava, může být pro vaše dítě nejlepším zážitkem dne! Podívejte se na obyčejný den očima dítěte:

  Všední den očima mámy a jak to vidí děti • VIDEO: 


 • Lézt po skluzavce nahoru

  Tohle se nedělá!

  Vaše malá holčička miluje jízdu na klouzačce. Jakmile se sklouzne, vyleze po skluzavce (nikoliv po schodech) zase nahoru, pak si na ni lehne nebo si tam skládá či hází kamínky. Zapomeňte. Že na ni přišla řada, ještě neznamená, že si klouzačku pronajala na celé odpoledne. 

  Holčička se ošklivě popálila na klouzačce. Jak se to mohlo stát?

  Holčička se ošklivě popálila na klouzačce. Jak se to mohlo stát?

  Na hřišti si děti většinou užijí spousty legrace. Dvouletá Ariadna si však odnesla z parku i ošklivé zranění. Holčička jezdila na skluzavce a pak si…celý článek

 • Být mámou medvědicí

  Zasáhněte až v případě hádky, pláče, kousání a kopání.

  Buďte mámou, ale nikoliv mámou medvědicí, která za každou cenu chrání své mládě. Do hry (případně hádky) dětem vstupujte až v největší krizi – tedy když dítě křičí, kope, kouše nebo krade hračky. Jinak se držte stranou. Děti se potřebují socializovat a naučit se jednat. Ne vždy vás budou mít po ruce.

  Před vstupem na dětské hřiště se každopádně obrňte trpělivostí. Chce to chladnou hlavu a pevné nervy. Ideální je mít kávu a něco ke čtení. Nebojte, dá se to přežít. 

  Babi, tohle fakt ne! Čím nás šokovali nebo naštvali prarodiče našich dětí

  Babi, tohle fakt ne! Čím nás šokovali nebo naštvali prarodiče našich dětí

  Jak to máte s prarodiči, pokud jde o přístup k vnoučatům? Jste vděční za to, že vám s dětmi více či méně pomáhají, a tak neřešíte, že někdy dělají…celý článek

   

  10 mýtů o Montessori: Tomuhle už nikdy nevěřte. Jaká je pravda?

  10 mýtů o Montessori: Tomuhle už nikdy nevěřte. Jaká je pravda?

  Část rodičů fandí Montessori výchově, část se o ni nezajímá a nemalá část rodičů si z ní utahuje, aniž by přesně věděli, v čem spočívá. Mezi lidmi…celý článek

  Nový hit: Boty na podpatku pro mimina. Nezbláznily se některé matky?

  Nový hit: Boty na podpatku pro mimina. Nezbláznily se některé matky?

  Holčičky rády napodobují maminky, to je známá věc. Chtějí mít nalakované nehty, namalovanou pusu i boty na podpatku – i má čtyřletá dcera chce "botičky…celý článek

   

/
Autor: kog
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Tohle všechno vědí sociální sítě o vašich dětech! Šokovalo to i je …

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku