8 typů babiček, které musíte znát! Jaká je ta vaše?

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  9. srpna  2017 
   06:00

  Určitě si moc dobře vzpomínáte na tu svou babičku a určitě znáte spousty jiných, které jste ve svém životě potkala. Jakou babičku mají vaše děti? A jak s ní „zacházet“, abyste se všichni ve zdraví přežili?

 • Učebnicová babička

  Tyhle babičky dělají všechno jako z příručky pro dobré babičky. Hlídají to, co je pro jejich vnoučata vhodné a zdravé. Dávají dětem spousty lásky a péče a mají doslova božské schopnosti vytvářet ty nejlepší koláče, jejichž chuť dalece předčí i recepty těch nejlepších kuchařů světa. Učebnicová babička je ale babička, která to nepřehání s péčí o děti, nevměšuje se do výchovy a poslouchá to, co jim říkají jejich dcery nebo snachy. Jen se vyskytují poměrně vzácně. Nebo ne?

   

  Babi, tohle fakt ne! Čím nás šokovali nebo naštvali prarodiče našich dětí

  Babi, tohle fakt ne! Čím nás šokovali nebo naštvali prarodiče našich dětí

  Jak to máte s prarodiči, pokud jde o přístup k vnoučatům? Jste vděční za to, že vám s dětmi více či méně pomáhají, a tak neřešíte, že někdy dělají…celý článek

 • Zábavná babička

  Kdo by nemiloval babičku, která se chová jako utržená ze řetězu? Tyto babičky nejsou ani trochu nudné a unavené, pořád mají dost energie na to, aby vzaly děti do zábavního parku, vyrazily s nimi na kolečkové brusle nebo šly do kina. Jsou to bytosti, které ignorují věk a žijí s mottem: „Já ještě nejsem mrtvá.“ Super babička, pokud takovou máte!

   

  Jaké babičky jsou celebrity? Podívejte se na naše VIDEO:

  Jaké jsou celebrity babičky? • VIDEO: 

   

 • Babička cestovatelka

  I tyhle typy babiček určitě znáte. Na děti nemají moc času, protože se zrovna chystají někam na exotický výlet s dalšími podobně naladěnými seniorkami. Jsou to ženy, které se nebojí nazout pohodlné boty a vyrazit někam na Sněžku (nebo Lomnický štít). Pokud si najdou čas na vnoučata, raději je berou s sebou někam ven, aby i ona mohla poznávat nová místa. Bohužel si je budete muset „objednat“ dřív, než si zaplatí další poznávací zájezd u cestovní kanceláře.

   

  Babičky, tohle nedělejte! 10 věcí, které naštvou rodiče vašich vnoučat

  Babičky, tohle nedělejte! 10 věcí, které naštvou rodiče vašich vnoučat

  Prarodiče hrají v životě dítěte velmi důležitou roli. No, uznejte sami, kdo z nás nevzpomíná na dětství a léto strávené u babičky nebo dědečka? Ovšem…celý článek

 • Přemoudřelá babička

  To jsou ty, které se chovají jako šéfové velké rodiny. Jsou zdrojem neustálého poradenství a kontroly nad všemi – a to nejen dětmi, ale i vás samotných. Jsou neustále o krok před vámi, pokud jde o péči o děti. Vyměňují plenky (tak, jak chtějí ony samy), hlídají děti, kdykoli si budete přát, ovšem logistika je v jejich režii. Na všechno mají svůj názor, pokud jde o výživu, nenechají si vymluvit, že nejlepší oběd jsou knedlíky s omáčkou, a jen stěží je přinutíte, aby něco dělaly podle vašeho přání.

 • Babička teenagerka

  Tahle babička se chová i v babičkovském věku jako puberťačka. Drží se za ruce s dědečkem, poslouchá současnou hudbu a jde s dobou. Internet pro ni není sprosté slovo a místo toho, aby hlídala děti, bude brouzdat po internetu. Se svými vnoučaty skypuje a má svůj facebookový profil, na který dává i bez vašeho souhlasu fotografie z akcí, na které vyrazila nejen s vnoučaty, ale i se svými kamarádkami. Někdy se za ni můžete i stydět, ale na druhou stranu možná byste chtěla být za čtyřicet let taky taková.

   

  Gwyneth Paltrow a 14 dalších celebrit s podivným přístupem k výchově. Proč tohle dělají?

  Gwyneth Paltrow a 14 dalších celebrit s podivným přístupem k výchově. Proč tohle dělají?

  I mezi hvězdnými rodiči se najdou takoví, kteří přistupují k výchově poněkud zvláštně. Nebo rozhodně jinak než většina. Od pojídání vlastní placenty…celý článek

 • Babička pronásledovatelka

  Máte-li doma právě takovou, pak víte, že váš telefon bude neustále zvonit. Babičky pronásledovatelky neustále volají vám nebo vnoučatům, aby se ubezpečily, že jste uvařila to, co vám doporučily, nebo aby se ujistily, že jste vy i děti v pořádku. Což o to, bylo by to fajn, kdyby to ale nebylo 10x denně, a navíc nejčastěji v nejnevhodnějších časech – třeba tehdy, když jste na poradě, když je dítě ve škole nebo stojíte právě u pokladny. Tyhle babičky vás chtějí mít neustále pod kontrolou.

 • Babička „Barbie“

  Tahle babička ráda nakupuje trendy oblečení a nedopustí, aby vypadala jako strašák. Udržuje se v kondici, a než aby hlídala vnoučata, vyrazí raději do fitka nebo jede na odtučňovací kúru do lázní. Babička typu Barbie má svou kosmetičku, estetického chirurga a chodí pravidelně ke kadeřnici i na manikúru. Nikdy nevyjde z domu nenalíčená a hlídá si nejen váhu, ale i to, co si na sebe obleče. Když vám dítě přece jen pohlídá, počítejte s tím, že moc dětem vařit nebude, protože by to pro ni bylo velké pokušení.

 • Prázdninová babička

  Tahle babička je tajemná jako hrad v Karpatech. Má nepravidelný kontakt s vnoučaty a objevuje se obvykle jen tehdy, když mají děti svátek nebo narozeniny. O vnoučata nejeví příliš zájem, a vlastně nikdo neví proč. Je to vlastně taková prázdninová babička, která si „kupuje“ lásku vnoučat maximálně 3x až 4x do roka, jednou za čas pošle dětem nějaké peníze a možná i někdy zatelefonuje.

   

   

  10 vět, které děti potřebují slyšet. Milující a chápající rodič je určitě zná

  10 vět, které děti potřebují slyšet. Milující a chápající rodič je určitě zná

  Mezi tisícem slov, které denně říkáte svým dětem, bývá pár magických. Mohou z nich udělat silné, chytré, chápající a sebevědomé osobnosti. Přitom není…celý článek

  Čas na odstavení? 7 tipů, jak přestat kojit a nezbláznit se!

  Čas na odstavení? 7 tipů, jak přestat kojit a nezbláznit se!

  Máte málo mléka, onemocněla jste nebo jste se rozhodla, že je načase dítě odstavit od prsu, protože se chcete vrátit do práce? Pak se připravte na…celý článek

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku