8 typů babiček, které musíte znát! Jaká je ta vaše?

 • 8 typů babiček, které musíte znát! Jaká je ta vaše?
  Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  9. srpna  2017 
   06:00

  Určitě si moc dobře vzpomínáte na tu svou babičku a určitě znáte spousty jiných, které jste ve svém životě potkala. Jakou babičku mají vaše děti? A jak s ní „zacházet“, abyste se všichni ve zdraví přežili?

 • Učebnicová babička

  Tyhle babičky dělají všechno jako z příručky pro dobré babičky. Hlídají to, co je pro jejich vnoučata vhodné a zdravé. Dávají dětem spousty lásky a péče a mají doslova božské schopnosti vytvářet ty nejlepší koláče, jejichž chuť dalece předčí i recepty těch nejlepších kuchařů světa. Učebnicová babička je ale babička, která to nepřehání s péčí o děti, nevměšuje se do výchovy a poslouchá to, co jim říkají jejich dcery nebo snachy. Jen se vyskytují poměrně vzácně. Nebo ne?

   

 • Zábavná babička

  Kdo by nemiloval babičku, která se chová jako utržená ze řetězu? Tyto babičky nejsou ani trochu nudné a unavené, pořád mají dost energie na to, aby vzaly děti do zábavního parku, vyrazily s nimi na kolečkové brusle nebo šly do kina. Jsou to bytosti, které ignorují věk a žijí s mottem: „Já ještě nejsem mrtvá.“ Super babička, pokud takovou máte!

   

  Jaké babičky jsou celebrity? Podívejte se na naše VIDEO:

  Jaké jsou celebrity babičky? • VIDEO: 

   

 • Babička cestovatelka

  I tyhle typy babiček určitě znáte. Na děti nemají moc času, protože se zrovna chystají někam na exotický výlet s dalšími podobně naladěnými seniorkami. Jsou to ženy, které se nebojí nazout pohodlné boty a vyrazit někam na Sněžku (nebo Lomnický štít). Pokud si najdou čas na vnoučata, raději je berou s sebou někam ven, aby i ona mohla poznávat nová místa. Bohužel si je budete muset „objednat“ dřív, než si zaplatí další poznávací zájezd u cestovní kanceláře.

   

 • Přemoudřelá babička

  To jsou ty, které se chovají jako šéfové velké rodiny. Jsou zdrojem neustálého poradenství a kontroly nad všemi – a to nejen dětmi, ale i vás samotných. Jsou neustále o krok před vámi, pokud jde o péči o děti. Vyměňují plenky (tak, jak chtějí ony samy), hlídají děti, kdykoli si budete přát, ovšem logistika je v jejich režii. Na všechno mají svůj názor, pokud jde o výživu, nenechají si vymluvit, že nejlepší oběd jsou knedlíky s omáčkou, a jen stěží je přinutíte, aby něco dělaly podle vašeho přání.

 • Babička teenagerka

  Tahle babička se chová i v babičkovském věku jako puberťačka. Drží se za ruce s dědečkem, poslouchá současnou hudbu a jde s dobou. Internet pro ni není sprosté slovo a místo toho, aby hlídala děti, bude brouzdat po internetu. Se svými vnoučaty skypuje a má svůj facebookový profil, na který dává i bez vašeho souhlasu fotografie z akcí, na které vyrazila nejen s vnoučaty, ale i se svými kamarádkami. Někdy se za ni můžete i stydět, ale na druhou stranu možná byste chtěla být za čtyřicet let taky taková.

   

 • Babička pronásledovatelka

  Máte-li doma právě takovou, pak víte, že váš telefon bude neustále zvonit. Babičky pronásledovatelky neustále volají vám nebo vnoučatům, aby se ubezpečily, že jste uvařila to, co vám doporučily, nebo aby se ujistily, že jste vy i děti v pořádku. Což o to, bylo by to fajn, kdyby to ale nebylo 10x denně, a navíc nejčastěji v nejnevhodnějších časech – třeba tehdy, když jste na poradě, když je dítě ve škole nebo stojíte právě u pokladny. Tyhle babičky vás chtějí mít neustále pod kontrolou.

 • Babička „Barbie“

  Tahle babička ráda nakupuje trendy oblečení a nedopustí, aby vypadala jako strašák. Udržuje se v kondici, a než aby hlídala vnoučata, vyrazí raději do fitka nebo jede na odtučňovací kúru do lázní. Babička typu Barbie má svou kosmetičku, estetického chirurga a chodí pravidelně ke kadeřnici i na manikúru. Nikdy nevyjde z domu nenalíčená a hlídá si nejen váhu, ale i to, co si na sebe obleče. Když vám dítě přece jen pohlídá, počítejte s tím, že moc dětem vařit nebude, protože by to pro ni bylo velké pokušení.

 • Prázdninová babička

  Tahle babička je tajemná jako hrad v Karpatech. Má nepravidelný kontakt s vnoučaty a objevuje se obvykle jen tehdy, když mají děti svátek nebo narozeniny. O vnoučata nejeví příliš zájem, a vlastně nikdo neví proč. Je to vlastně taková prázdninová babička, která si „kupuje“ lásku vnoučat maximálně 3x až 4x do roka, jednou za čas pošle dětem nějaké peníze a možná i někdy zatelefonuje.

   

   

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku