8 nechutných věcí, o kterých doufáte, že je vaše děti nedělají. Pravděpodobně ano

 • Jedí ze země a vysypané jídlo jsou schopné vrátit do původního obalu. Jedno, že pak cereálie obsahují i kočičí chlupy.
  Jedí ze země a vysypané jídlo jsou schopné vrátit do původního obalu. Jedno, že pak cereálie obsahují i kočičí chlupy.
  Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  9. dubna  2018 
   06:00

  Není žádným tajemstvím, že děti nemají zábrany. A možná právě proto dělají i dost zvláštní nebo spíš nechutné věci. Od dloubání se v nose přes utírání si nudle do rukávu po plivání. Nedávno jsem přistihla svou roztomilou holčičku, jak v restauraci plivla na zem, a když jsem se zhrozila, utřela ten flusanec do své bundy. Ano, čekali jsme dlouho na jídlo, ale tohle bylo i na mě moc! Jaké další nechutnosti naše děti dělají a proč? 

 • 1. Dloubání se v nose

  Nejčastější zlozvyk - dloubání se v nose. Dělají to i dospělí.

  Také mají vaše děti neustále prst zavrtaný v nose? Je to nechutné a asi se shodneme, že kvůli dloubání děti neustále napomínáme. A co teprve, když obsah nosu jedí? Hnus! Jenže pozor! Podle některých výzkumů je pojídání holubů zdravé, prý podporuje imunitu. Tak nebo tak, naše děti jdou v nechutnostech občas ještě dál, když své "úlovky" z nosu lepí na stěny a nábytek. Brrr...

  Pojídání holubů z nosu podporuje imunitu, svědčí i zubům

  Pojídání holubů z nosu podporuje imunitu, svědčí i zubům

  Zapomeňte na všechno, co vám říkali rodiče a učitelé. Šťourání se v nose je nejen přirozené, ale dokonce i zdravé. Pojídání nudlí a holubů z nosu totiž…celý článek

 • 2. Čurání do bazénu

   

  Plavání batolat.

  Všimli jste si, jak jsou veřejná brouzdaliště pro děti teplá? Proč asi? Teď žertujeme, ale stejně jsme v bazéncích pro nejmenší raději obezřetní. I když dáte dítě před vstupem do bazénu vyčurat, pravděpodobně to udělá ve vodě znovu – než aby vylézalo ven a stahovalo plavky... O další pohromě, která se dětem ve vodě stává, se radši ani nebudeme zmiňovat... A doufejme, že plenky do vody některé maléry nepropustí. 

 • 3. Ruka v rozkroku

  Chlapeček chce čůrat

  Ano, psychologové namítnou, že děti potřebují poznat své tělo a osahávání určitých partií prostě k jejich vývoji patří. Jenže hrát si s pindíkem zrovna u večeře, to už je trochu moc. Doufejme, že je to do puberty přejde. Pokud má vaše dítko také neustále ruku v kalhotách, zkuste mu něžně vysvětlit, že některé věci se opravdu dělají jen v soukromí. 

  Hra na doktora? Proč by rodiče neměli křičet, když děti přistihnou

  Hra na doktora? Proč by rodiče neměli křičet, když děti přistihnou

  Přistihli jste své děti, jak si hrají na doktora? Nepanikařte. Jejich touha prověřit rozdíly "mezi mým a tvým" je naprosto přirozená. V předškolním…celý článek

 • 4. Pojídání zbytků jídla (z auta)

  Dojídání zbytků jídla.

  Malé děti jsou trochu jako zvířátka, a když v autě najdou nějaký zbytek svačiny, prostě ho snědí. Vám se ještě nestalo, že jste se podívali do zpětného zrcátka a vaše batole něco šťastně žvýkalo, aniž byste měli tušení, co to je? Klid, to jen našlo ve skulince v sedačce zbytky sušenky nebo nějaké tyčinky. 

  Tohle na ně platí: Jak dosáhnout toho, aby dítě nekřičelo a nemluvilo moc nahlas:

  Tohle na ně platí: Jak dosáhnout toho, aby dítě nekřičelo a nemluvilo moc nahlas • VIDEO: 

 • 5. Ubrousek? Poslouží cokoliv, co je po ruce

  ...
  ...
  Autor: istock.com

  Tričko, ubrus nebo třeba polštářky na sedačce. Kdo by řešil takovou banalitu, že nemá ubrousek? Vždyť je tolik možností, kam si utřít ruce od jídla. Totéž platí s kapesníkem. Když dítěti teče nudle, prostě si ji utře. Dlouhé rukávy jsou kolikrát i lepší, shodly by se děti.

 • 6. Experimenty s jídlem

  Tyhle potraviny byste měli zařadit do jídelníčku batolat a i starších dětí. Najdete je v naší galerii.

  Je to vlastně takové dobrodružství. Když se rodič nedívá, děti popadnou pití a nalijí si trochu do jídla. Je totiž strašně zajímavé pozorovat, co udělá bramborová kaše v kombinaci s jablečným džusem. A co teprve, jak chutná? Malá rada: pozor na dochucovadla na jídelním stole!

  Jídlo je vůbec téma. Některé děti jsou schopné rozlepit sušenku, vylízat náplň, zalepit ji a vrátit do původního obalu. Vysypané cornflaky zase dají zpátky do krabice. Jedno, že nově obsahují i kočičí chlupy. 

  Matka zapsala 44 důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Neuvěříte!

  Matka zapsala 44 důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Neuvěříte!

  Oblíbená zábava tříletých dětí? Křičet a terorizovat své rodiče. Cokoliv totiž udělají, je špatně. Maminka tříleté holčičky Jenna Gallina učinila zajímavý…celý článek

 • 7. Nemění si spodní prádlo

  Spodní prádlo.

  To se týká především starších dětí. Na školu v přírodě jim zabalíte kalhotky či trenýrky na každý den. A co ony? Vystačí si celý týden pouze s jedním kouskem. Je to záhada, ale asi je jednodušší po sprše (stále doufáme, že se sprchují) vzít na sebe původní spodní prádlo než si vzít nové. 

 • 8. Plivání

  Plivání.

  Děti plivou napříč věkovými skupinami. Ty nejmenší plivou jídlo a vodu. Zkrátka testují, co to udělá. Starší děti si občas plivnou vzteky (což je teda strašné). A puberťáci? Dost často plivou po chodníku. Je to zlozvyk, ale pro někoho prý také zábava. Plivanci se prý snaží trefovat zajímavá místa, třeba ta, kde se kříží čáry na betonu nebo vzory na dlaždicích. A nesnažte se to pochopit!

  10 dětských zlozvyků, které spolehlivě vytočí každého rodiče. Co s nimi?

  10 dětských zlozvyků, které spolehlivě vytočí každého rodiče. Co s nimi?

  Nikdo není dokonalý, každý z nás má nějaký ten zlozvyk. I děti. Dloubou se v nose, fňukají a skáčou dospělým do řeči. Sestavili jsme žebříček nejčastějších…celý článek

  Pozor, tohle děti naučit nechcete! Musíte sami přestat se svými zlozvyky

  Pozor, tohle děti naučit nechcete! Musíte sami přestat se svými zlozvyky

  Můžeme mít tisíc představ, pro co všechno děti nadchneme a jaké dovednosti jim předáme. Dost možná se nám ledacos z toho skutečně povede. Jenže ty…celý článek

/
Autor: kog
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku