50 krásných dětských pokojíčků. Jaký styl se vám líbí nejvíce?

Tematické pokoje děti milují, ale mohou se jim brzy okoukat - ale pokud budou decentní, vydrží roky. Volte spíše nadčasovou eleganci, nikoli například design z filmů
Foto: istock.cz
Sdílej na facebooku
21. července  2019 
 06:00

Zařizujete dětem první dětský pokojíček nebo chystáte jeho několikátou obměnu? Inspirace i tipů, jak se vyhnout chybám, není nikdy dost. Připravili jsme pro vás velkou galerii nápadů!

Trend posledních let je jasný: nábytku spíše méně, barvy spíše tlumené. Ale na druhou stranu není třeba se jich bát – spíše počítejte s tím, že potřeby dětí i zájmy se mění a že pokojíček by neměl být výstavní síní designového nábytku. Cílem je vybudovat ho jako místo, v němž se děti cítí dobře, bezpečně a kde mají prostor pro různé činnosti a zájmy, kterým se věnují. 

Úvodem snad tři rady:

  • Pokud to jde, dejte dětem jinou než nejmenší místnost v bytě, potřebují více prostoru než dospělí, mění se to až v době dospívání, kdy se teenageři spokojí s postelí v malém krcálku.
  • Barvy klidně ano, ale spíše v detailu, neokoukají se tolik, případně je lze snadno obměnit.
  • Snažte se o jednotné pojetí a stylovou vyladěnost, ale neosvědčilo se úplně pořizovat dokonalé sady vyladěné do posledního šuplíku, polštářku a boxu na tužky, jakákoli změna tu totiž potom tluče do očí.

VIDEO: Nebojte se děti zapojit do rozhodování o tom, jak bude vypadat jejich pokojíček:

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku