50 krásných dětských pokojíčků. Jaký styl se vám líbí nejvíce? | Supermámy

50 krásných dětských pokojíčků. Jaký styl se vám líbí nejvíce?

Tematické pokoje děti milují, ale mohou se jim brzy okoukat - ale pokud budou decentní, vydrží roky. Volte spíše nadčasovou eleganci, nikoli například design z filmů
Foto: istock.cz
Sdílej na facebooku
21. července  2019 
 06:00

Zařizujete dětem první dětský pokojíček nebo chystáte jeho několikátou obměnu? Inspirace i tipů, jak se vyhnout chybám, není nikdy dost. Připravili jsme pro vás velkou galerii nápadů!

Trend posledních let je jasný: nábytku spíše méně, barvy spíše tlumené. Ale na druhou stranu není třeba se jich bát – spíše počítejte s tím, že potřeby dětí i zájmy se mění a že pokojíček by neměl být výstavní síní designového nábytku. Cílem je vybudovat ho jako místo, v němž se děti cítí dobře, bezpečně a kde mají prostor pro různé činnosti a zájmy, kterým se věnují. 

Úvodem snad tři rady:

  • Pokud to jde, dejte dětem jinou než nejmenší místnost v bytě, potřebují více prostoru než dospělí, mění se to až v době dospívání, kdy se teenageři spokojí s postelí v malém krcálku.
  • Barvy klidně ano, ale spíše v detailu, neokoukají se tolik, případně je lze snadno obměnit.
  • Snažte se o jednotné pojetí a stylovou vyladěnost, ale neosvědčilo se úplně pořizovat dokonalé sady vyladěné do posledního šuplíku, polštářku a boxu na tužky, jakákoli změna tu totiž potom tluče do očí.

VIDEO: Nebojte se děti zapojit do rozhodování o tom, jak bude vypadat jejich pokojíček:

Nebojte se děti zapojit do rozhodování o tom, jak bude vypadat jejich pokojíček • VIDEO: 

Jako ve vlaku! Podívejte se na originální pokojíček syna Terezy Kostkové

Jako ve vlaku! Podívejte se na originální pokojíček syna Terezy Kostkové

Když se před nějakým rokem dvěma herečka Tereza Kostková rozhodla, že nechá svému synovi Tondovi nově zařídit pokojíček, dostala dobrý nápad. Chtěla,…celý článek

15 nejlepších potravin pro děti: Budou díky nim zdravější a chytřejší!

15 nejlepších potravin pro děti: Budou díky nim zdravější a chytřejší!

Jako na potvoru děti nejvíce milují sladkosti, chipsy a další nezdravá jídla. Kdyby záleželo na nich, jedly by jen hranolky, pizzu a těstoviny. Na…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti LIVE: Vypnutej Vémola, lhář sexuolog a vězení…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku