Plavání ve vaně: Jak začít s nejmenšími miminky?

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
6. února  2017 
 08:00

Rodiče, kteří chtějí se svým malým dítětem chodit plavat, nemusí začátek nijak odkládat. První měsíce to sice ještě na bazén nebude, ale už zhruba od dvou měsíců se dá s miminkem plavat ve speciální vaně. Některé věci zvládnete i doma v koupelně. Podívejte se, co všechno plavání s takto malými dětmi obnáší a co jim dává. 

Někteří rodiče si od plavání dětí slibují i to, že se díky němu bude jejich potomek vyvíjet rychleji než děti, které na něco takového nechodí. To je ale nesmysl a k téhle aktivitě by se tak přistupovat nemělo. 

Spíše by se to podle instruktorky plavání Ivany Barešové z pražského klubu Juklík mělo chápat tak, že plavání podpoří správný psychomotorický vývoj dítěte. Obvykle se plavat chodí jednou za týden až dva, mezitím mohou rodiče s miminkem plavat doma ve vaně plné vody. 

Jak plavat s miminky ve vaně? • VIDEO: 

Začít se dá už poměrně brzy. "S miminky od dvou do pěti měsíců plaveme ve vaničkách, později už přecházejí na bazén," vysvětluje lektorka. Není hned potřeba se hlásit na celé kurzy, obvykle je možné s dítětem přijít i na jednu lekci a naučit se s ním pracovat ve vaně a pak pokračovat doma. 

Podobné dovednosti učí dítě seznamovat se s vodou a kromě podpory správného vývoje vedou i k tomu, že se děti ve vodě cítí a pohybují přirozeně. To je dobrý základ budoucí výuky plavání a zároveň to snižuje riziko utonutí, kdyby například dítě venku spadlo do vody a podobně. 

Kate a William řeší s dětmi stejné problémy jako všichni rodiče světa. Jak?

Kate a William řeší s dětmi stejné problémy jako všichni rodiče světa. Jak?

Je svým způsobem uklidňující, že snad nejsledovanější rodičovský pár světa – Kate Middleton a princ William – řeší s dětmi stejné situace…celý článek

Pětiletý kluk vymyslel geniální metodu zavazování tkaniček

Pětiletý kluk vymyslel geniální metodu zavazování tkaniček

Pětiletý Colton Lilliard přišel na geniální metodu, jak si zavázat tkaničky a netrápit se u toho. Jeho matka ho natočila na video a sdílela to na svém…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku