Natočila srdceryvný vzkaz novorozenému synovi. Potom chlapečka dala k adopci

Maminka natočila srdceryvný vzkaz synovi. Pak ho dala k adopci
Foto: Hannah Mongie
Sdílej na facebooku
5. dubna  2020 
 06:00

Tohle je velice silný příběh, tak silný, že se možná neubráníte slzám. Hannah Mongie otěhotněla, když jí bylo osmnáct. Její partner a otec dítěte Kaden Whitney zemřel ve spánku na srdeční zástavu dva měsíce poté. Po jeho smrti se rozhodla, že synovi najde náhradní rodinu. Než ho svěřila novým rodičům, nahrála mu tenhle srdceryvný vzkaz. "Rozhodla jsem se takhle čistě z lásky k tobě," říká a hlas se jí chvěje dojetím. 

Než začnete soudit, uvědomte si, jak to celé muselo být pro mladou maminku složité. Otěhotněla v osmnácti s partnerem, který náhle poté zemřel. Dítě donosila, avšak rozhodla se pro adopci, o které se už dříve s partnerem bavila jako o jedné z možností.

Malý Taggart Kaden Marsh se narodil 21. března 2016. Hannah s ním strávila dva dny. Pak ho musela předat jeho novým rodičům Bradovi a Emily Marshovým. Ještě před tím mu ale nahrála vzkaz, u kterého vám možná pukne srdce.

GALERIE: Podívejte se na chlapečka, jeho matku a adoptivní rodiče

"Chci, abys věděl, že tě opravdu moc miluju. Víc než kohokoliv jiného na světě," říká a neudrží při tom slzy. Vysvětluje mu i důvody, proč se rozhodla k adopci. "Nemohla bych ti dát to, co tolik potřebuješ," dodává a hlas se jí chvěje dojetím.

Svěřuje se, jak je to pro ni těžké, ale jak jednoho dne pochopila, že by se měl chlapeček stát někým jiným a začít znovu. Tak mu Hannah našla náhradní rodinu, což bylo možné díky takzvané otevřené adopci. "Našla jsem tvoje nové rodiče, Brada a Emily Marshovy. Ihned jsem si je zamilovala," pokračuje. 

Syna a jeho novou rodinu stále vídá

Celý smutný příběh má veselejší konec. Hannah, které je nyní 22 let, totiž bydlí poblíž chlapečkovy nové rodiny a pravidelně se navštěvují. Svého nyní téměř dvouletého syna Tagga vídá alespoň jednou do měsíce.

Jeho nová maminka – sedmadvacetiletá učitelka Emily, která vedle Taggarta vychovává ještě dva kluky Cartera a Lucase  – je za tento vztah velice vděčná. "Nikdy nebudu schopná dostatečně poděkovat Hannah a matkám mých dalších synů za dar, který naší rodině daly," říká a dodává, že je pro ni velice důležité, aby chlapci měli dobré vztahy se svými biologickými matkami.

O videu, které Taggovi jeho pravá maminka natočila, Emily nevěděla. "Je to tak sladké," říká. "Nejstaršímu synovi jeho maminka napsala dopis, který si přečteme, až bude velký, je hezké, že to Hannah udělala po svém," uzavírá. 

Sdílej na facebooku
Autor: kog
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku