Nejhorší jídla pro vaše děti: Cereálie k snídani a pitíčka na žízeň

Cereálie jako zdravé snídaně pro děti? Bohužel, moc ne.
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
2. června  2018 
 06:00

Mnoho lidí se dušuje, že by svým dětem nic nezdravého nedali. A vyjmenují věci, které jejich potomci nedostávají coby škodlivé: hranolky, hamburgery, párky v rohlíku nebo třeba pizzu. Jenže mnozí z rodičů dávají dětem pokrmy, které mohou být mnohem horší. Zvláště pokud je děti jedí často. Patří sem cereálie, polotovary nebo třeba takzvaná dětská pitíčka. 

Mnoho lidí si myslí, že nejhorší pro děti je fast food. Jenže je to trochu složitější. Například sáček hranolků s třemi deci coly není žádnou výhrou, ale pokud ho dítě má jednou za několik týdnů na výletě, napáchá to méně zla než některá zdánlivě zdravější jídla, která mnohé děti jedí denně. 

Mezi taková nenápadná rizika patří třeba dětské snídaňové cereálie, ovocná pitíčka nebo müsli tyčinky plné glukózo-fruktózového sirupu. 

GALERIE: Podívejte se, co byste dětem, raději dávat neměli

 • VIDEO: 

To všechno vede k tomu, že každé čtvrté české dítě má v patnácti větší či menší problémy s váhou. Některé děti sice ani navzdory nevhodnému jídelníčku nadváhu nemají, ale pokud hlad zaženou mlsáním, chybějí jim živiny z kvalitního jídla. A nejde jen o bonbony, ale také třeba o sušenky, které obsahují nejen cukr, ale někdy i nevhodný ztužený tuk – zvláště ty s polevou.

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku