Co je nejlepší a nejhorší na opravdu velké rodině? Tohle si myslí její členové!

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
3. května  2019 
 06:00

Já se svými třemi dětmi jsem slabý odvar. Jeanine, matka osmi dětí ve věku od osmi do třiceti let, tvrdí, že žít ve velké rodině je sice jeden velký chaos (někdy), drama a každodenní boj, ale vždycky je to taky krásná ukázka sourozenecké lásky. Co je podle členů téhle třináctičlenné rodiny nejlepší a nejhorší na tak velké rodině? Co myslíte vy, dokázali byste si představit tak velkou rodinu?

V severní Kalifornii žije rodina, která moc dobře ví, co to znamená být velkou rodinou. Jeanine má osm dětí, a jak říká, pochází z malé rodiny a vždycky toužila po velké profesní kariéře. Ovšem jen do chvíle, než spatřila obličej své první dcery. Když ji porodila, bylo jí 22 let, a v ten moment věděla, pro co je stvořená. Pro to, aby byla mámou v domácnosti. Její manžel Pat pochází taky z malé rodiny a prý mu zpočátku stačilo 6 dětí. Nakonec přišlo sedmé – a osmé – tak trochu náhodou.

Ovšem teď si to ani jeden neumí představit jinak. Mělo to tak být a jsou hrdí na to, že mají velkou rodinu. „Dívat se na jejich vzájemnou lásku je nádherné. V jednu chvíli se hádají, a další jsou nejlepší přátelé,“ říká Jeanine o svých dětech. Jedna věc je jistá. Členové téhle rodiny moc dobře vědí, jaké je to být součástí velké rodiny. Co si jednotliví členové o takové rodině myslí?

Nejlepší věci velké rodiny

„Vždycky máte někoho, s kým si můžete hrát.“ (Evan, 8 let)

„Vyrůstáte rychleji díky těm starším sourozencům kolem sebe. A jsme samostatnější.“ (Ally, 13 let)

„Nikdy nejsi sám.“ (Cassidy, 15 let)

„Jednou jsem Rachel praštila do obličeje a druhý den se stala mou nejlepší kámoškou.“ (Justin, 16 let)

„Nikdy nejsi bez přátel a ve skutečnosti se naučíš milovat různé osobnosti.“ (Rachel, 20 let)

„Vždycky je někdo, kdo ti pomůže, když jsi unavený, kdo ti pomůže s make-upem a kdo ti řekne upřímný názor na to, jak vypadáš. Někdy je to až moc názorů.“ (Olivia, 23 let)

Chválení dětem škodí! Souhlasíte, nebo vám takový přístup přijde nesmyslný?

Chválení dětem škodí! Souhlasíte, nebo vám takový přístup přijde nesmyslný?

Zatímco před nějakými deseti dvaceti lety se to na pískovištích jen hemžilo chválením a povzbuzováním dětí, teď přibývá rodičů, kteří jsou na pochvaly…celý článek

„Je to pocit jednoty a vzrušení, když jsme všichni spolu. A taky máme výhody, pokud jde o daňové úlevy.“ (Andrew, manžel Olivie, 25 let)

„Být nucen přemýšlet o ostatních od raného věku a učit se odpovědnosti.“ (Collin, 24 let)

„Být nejstarší znamená, že jste vždycky nejoblíbenější.“ (Jinnae, 28 let)

„Jak jednotlivci rostou a mění se, mění to dynamiku celku a vše je pak zajímavější." (Nathan, manžel Jinnae, 30 let)

„Všechno. Mám děti! Sledování jejich vzájemné lásky je krásná věc. Jednu minutu jsou na sebe naštvaní, a další jsou nejlepší přátelé.“ (Máma Jeanine, 50 let)

„Nikdy u nás není nuda, a navíc nemusíme platit za manuální práce.“ (Tatínek Pat, 59 let)

 

Šestičlenná rodina si plní sen a jezdí po zemi v karavanu! Budete žasnout!

Šestičlenná rodina si plní sen a jezdí po zemi v karavanu! Budete žasnout!

Jezdíte v létě do kempu pod stan, nebo máte dokonce přívěs, ve kterém týden bydlíte? Tak si zkuste představit, že v něm žijete celý rok a jezdíte z…celý článek

Nejhorší věci velké rodiny

„Musíte pořád něco pro všechny dělat.“ (Evan, 8 let)

„Jen jedna koupelna je docela hrůza, protože někteří členové rodiny tam jsou opravdu dlouho – a ten zápach potom!“ (Ally, 13 let)

„Nikdy nejsi sám.“ (Cassidy, 15 let)

„Neustálý hluk, který rezonuje v celém domě.“ (Justin, 16 let)

„Mít tolik různých osobností v uzavřeném prostoru může být trochu šílené.“ (Rachel, 20 let)

12 nejhorších věcí, kterými nás štvou prarodiče

12 nejhorších věcí, kterými nás štvou prarodiče

Tak aby bylo jasno: prarodiče jsou obvykle skvělí. Možná dělají něco jinak než my, ale milují naše děti nade vše a děti je zbožňují taky. Ovšem někdy…celý článek

„Vždy musíte aspoň trochu pomáhat s mladšími sourozenci a pozorovat, jak vyrůstají. Je to něco jako test rodičovství.“ (Olivia, 23 let)

„Vždy jsem si přála, abych měla blíž ke každé osobě v rodině, ale protože je nás tolik, je tu určitá vzdálenost, která tam vždy existuje.“ (Alexis, manželka Collina, 24 let)

„Je tu spousta konkurence, pokud jde o pozornost. Pokud se ani jeden nebo dva lidé nezajímají o to, co cítí ostatní, můžou se pak tito ostatní cítit odstrčení.“ (Andrew, manžel Olivie, 25 let)

„S tolika vztahy, které se vyskytují současně ve stejné jednotce, je někdy těžké soustředit se na jeden.“ (Nathan, manžel Jinnae, 30 let)

„V průběhu let se děti mění. Kdysi to byli schůzky, školní věci, lékaři, rovnátka a tak dále. Teď je nejhorší čekat, až se vrátí domů v noci, a postarat se o jejich zlomená srdce. Ten nepořádek je taky dost špatný.“ (Máma Jeanine, 50 let)

„Nikdo tam není.“ (Táta Pat, 59 let)

 

 

Mileniálové mají děti! V čem jsou jako rodiče úplně jiní než předchozí generace?

Mileniálové mají děti! V čem jsou jako rodiče úplně jiní než předchozí generace?

Každá generace rodičů má svůj výchovný styl a některé z prvků dřívějších výchovných stylů se nám dnes můžou zdát poněkud staromódní. Jací jsou dnešní…celý článek

Prarodiče, kteří hlídají svá vnoučata, žijí déle. Vědci vysvětlují proč!

Prarodiče, kteří hlídají svá vnoučata, žijí déle. Vědci vysvětlují proč!

Většina z nás si moc dobře vzpomíná na čas strávený s babičkou nebo dědečkem. Já tedy rozhodně nezapomenu. Vždycky byli blízko a vždy se rádi podělili…celý článek

Co synům neříkáme, ale měli bychom? Tohle všechno potřebují slyšet!

Co synům neříkáme, ale měli bychom? Tohle všechno potřebují slyšet!

Kolikrát přemýšlím o tom, jestli jsem pokaždé říkala svým třem synům to, co jsem měla. Co jsem považovala za správné, aby věděli. Jako malá holka jsem…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku