Naše oblíbená malířka Léna Brauner chystá výstavu. Pozor, trvá jen tři dny! | Supermámy

Naše oblíbená malířka Léna Brauner chystá výstavu. Pozor, trvá jen tři dny!

Nekonformní umělkyně Léna Brauner chystá třídenní prodejní výstavu
Foto: Léna Brauner
Sdílej na facebooku
19. října  2017 
 06:00

Možná už jste její obrázky zaznamenali. Jsou nezaměnitelné stejně jako ona sama. Uvidíte na prodejní výstavě, která začíná v pátek 20. října v Kasárnách Karlín v Praze.

Osobitá malířka, kreslířka a ilustrátorka Léna Brauner představí svou pozoruhodnou tvorbu v novém prostoru Kasárna Karlín v Praze. Výstava nazvaná Za zrcadlem potrvá pouhé tři dny – od  pátku 20. do neděle 22. října. Všechna vystavená díla bude možné na místě rovnou zakoupit.

„Výstava bude sice krátká, ale zato velkolepá. Odstartujeme ji 20. října v 17 hodin, kdy začne vernisáž, ale od 14 do 16 hodin budou lidé moci přijít na autogramiádu a zakoupit si plakát, omalovánky nebo pohlednice. Druhý den bude výstava pokračovat a hned třetí den skončí dernisáží, kam si přijdou kupci vyzvednout díla," upřesňuje Léna Brauner. Podívejte se na to, co vás čeká, do naší GALERIE

Lidé se jí ptali, jak se žije se třemi malými dětmi. Tak jim to vyfotila!

Lidé se jí ptali, jak se žije se třemi malými dětmi. Tak jim to vyfotila!

Jak přežít mateřskou? Není to lehké, jak ukazují snímky, které doma nafotila Janet Gorman. Newyorčanka, profesí výtvarnice a portrétní fotografka,…celý článek

O světelnou stránku výstavy se postará vizuální umělec Světlonoš. Během pátečního večera Léna zazpívá několik svých písní z debutové desky, kterou chystá s producentem Jiřím Burianem. „Vizuálnímu umění se věnuji už deset let a před časem jsem si řekla, že bych chtěla zkusit i něco jiného než přenášet svoje myšlenky na papír a plátna. V tu dobu jsem s touto myšlenkou oslovila Jiřího Buriana a domluvili jsme se na společné desce,“ přibližuje Léna Brauner novou etapu své tvorby. 

Nejen obrazy, ale i knihy, tetování či oblečení

Lénu Brauner proslavily obrazy a díla z netradičních materiálů, jako jsou třeba jídlo nebo jehličí. Tvoří snové pohádkové krajiny, které zabydluje svéráznými bytostmi, živočichy a tvory, ale také portréty a figurami zvláštních nálad. V jednom z rozhovorů sama sebe označila za „naivního manýristu“. Zabývá se také tetováním, upcyklací, šitím oblečení a volnou ilustrací, ráda kreativně zasahuje do veřejného prostoru. Za sebou má četné výstavy a umělecké aktivity v České republice i zahraničí.

Letos vyšla půvabná poetická knížka Justýnka a asistenční jednorožec, kterou Léna Brauner ilustrovala. Autorkou textu o sedmileté holčičce, kterou trápí akutní nedostatek fantazie a jíž má pomoci bájné zvíře, je Kateřina Maďarková.  Přiznám se, že po letech strávených s dětskými knihami o vlacích, dinosaurech, rytířích a pirátech jsem k ní přistupovala trochu s nedůvěrou, ale byla to chyba, ta knížka – vydal ji Albatros – je dobrá. Je na ní vidět, že autorky bavilo ji vytvářet, a děti může zase bavit cesta do fantazie, na kterou se dneska tak trochu zapomíná. 

Sledujte TIPY REDAKCE Supermámy na zajímavé knihy, výstavy a akce. 

6 věcí, kvůli kterým je fajn mít dceru! Napadlo by vás to?

6 věcí, kvůli kterým je fajn mít dceru! Napadlo by vás to?

Mít dceru je radost. Nejenže máte možnost vychovat z ní silnou a nezávislou osobu, ale můžete v ní i získat skvělou kamarádku. Nebo si můžete pořídit…celý článek

Matka zapsala 44 důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Neuvěříte!

Matka zapsala 44 důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Neuvěříte!

Oblíbená zábava tříletých dětí? Křičet a terorizovat své rodiče. Cokoliv totiž udělají, je špatně. Maminka tříleté holčičky Jenna Gallina učinila zajímavý…celý článek

 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Prasák Babiš, mladé dělohy a výchova…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku