Pro fanoušky Harryho Pottera povinné čtení: Ilustrovaná encyklopedie fantastických zvířat

J. K. Rowlingová_ Fantastická zvířata – ilustrované vydání
Foto: Albatros
Sdílej na facebooku
15. listopadu  2017 
 06:00

Milují vaše děti knížní sérii Harry Potter? Pak budou nejspíše milovat i encyklopedii Fantastická zvířata, a to v krásném ilustrovaném vydání, které se může stát dobrým tipem na dárek pod stromeček. Na čtení bez znalosti příběhů mladého čaroděje to není, ale pro znalce je to skvělý doplněk dobrodružství, která zažívali hrdinové v kouzelnickém světě. 

Tuhle knížku nabízí Albatros pro děti od osmi let, já s ní potěšila sedmnáctiletého syna. Je to oddaný fanoušek Harryho Pottera, jednotlivé díly série už se mu dávno začaly kvůli opakovanému čtení rozpadat a řekl mi, že tuhle knihu prostě musí mít. Protože je to učebnice používaná studenty kouzelnické školy v Bradavicích, kam chtěl vždycky chodit. 

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

Není to první vydání kouzelnické encyklopedie, ale ta minulá obsahovala jen minimum obrázků, navíc černobílých, takže šlo o záležitost jen pro skutečně skalní fanoušky. Nové provedení knihy – jejímž autorem v kouzelnickém světě není J.K. Rowlingová, ale Mlok Scamander – rovněž faktograficky přibližuje pestrou směsici tvorů od Akromantule přes různé druhy draků až po Yettiho, ale s povedenými ilustracemi Olivie Lomenech Gill je to mnohem větší zážitek. 

Ideální je knížku používat jako doplněk k četbě série o Harrym – když narazíte na nějakou magickou obludu, tady se o ní dočtete všechny možné podrobnosti. 

Fantastická zvířata – ilustrované vydání. Napsala J.K. Rowlingová, ilustrace Olivie Lomenech Gill, překlad Pavel Medek. Vydal Albatros, počet stran: 160, vazba: vázaná, doporučená cena 499 korun. 

Máte s partnerem hnědé oči? Vaše dítě je může mít modré! Jak je to možné?

Máte s partnerem hnědé oči? Vaše dítě je může mít  modré! Jak je to možné?

Máte modré oči? Pak vězte, že jste patrně, i když hodně vzdáleně, příbuzní i s ostatními modrookými lidmi. Modré oči jsou vlastně genetickou mutací…celý článek

Puberta v 10 letech! Dospívají děti dříve než před 50 lety?

Puberta v 10 letech! Dospívají děti dříve než před 50 lety?

Nedávno vzbudila zájem studie amerických psychologů prováděná mezi více než čtyřmi tisíci rodiči, která odhalila, že dnešní chlapci a dívky dospívají…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku