Hračky, nábytek i oblečení můžete pořídit na festivalu Mini v Kotvě

Vizuál festivalu mini zima 2017
Foto: festival mini
Sdílej na facebooku
1. prosince  2017 
 10:00

Devadesát pečlivě vybraných značek, designérů, módních návrhářů, nakladatelství a obchodů z České a Slovenské republiky představí festival, který se koná tento víkend v Praze. Jde o výrobky, které zaujaly originalitou a kvalitou překračujícími běžnou nabídku pro děti a rodiče.

Předvánoční edice stále oblíbenějšího festivalu Mini se odehraje v centru města v 5. a 6. patře pražského obchodního domu Kotva, do nichž bude samostatný vchod z pasáže Kotva, která se nachází vpravo vedle Kotvy a odkud výtahy vyvezou návštěvníky přímo na festival.

„Vizuální styl prosincového festivalu Mini evokuje magickou atmosféru Vánoc," říká zakladatelka a ředitelka Mini Tereza Bruthansová. „Zachycuje miniAlenku v říši zázraků, jak objevuje obří diamant. Je to spadlá hvězda? Vánoční ozdoba? Nebo snad velký moderní oříšek pro Popelku? Tajemný objekt symbolizuje festival Mini a ukrývá všechny poklady a překvapení, které vás na něm letos čekají.“

Hračky, knížky, nábytek a doplňky

Český dětský nábytek představí Mimimo a chytrá židle Sedees. "Když se nám narodily děti (a dnes už jich dohromady máme pět), zajímalo nás, jak můžeme podpořit jejich vývoj. Patříme mezi rodiče, kteří si uvědomují svou zodpovědnost za emoční, sociální i intelektuální vývoj svých dětí. Chápeme, že zdárný vývoj v těchto oblastech pravděpodobně dovede naše děti ke štěstí, zdraví a budoucímu úspěchu," říká zakladatelka značky Mimimo Alice Pokorná. Na festivalu ukážou svou novinku – kolekci rostoucího nábytku pro děti od šesti měsíců do šesti let, který je vyvinut s respektem k pedagogice Montessori. 

Milovníky dřevěných hraček nadchne skřítkovské ŠimiDO a Utukutu s multifunkčními houpačkami. Na Mini se vrací také Pikle s projektem Kufříkov a novými tvůrčími sadami a dále nafukovací hračky z Fatry. Pozornost upoutají zvířátka a figurky z plstěné vlny od Noemovy archy.

Tohle jsme si k Vánocům přáli za socialismu! Letěl mončičák i hra s vlkem a zajícem

Tohle jsme si k Vánocům přáli za socialismu! Letěl mončičák i hra s vlkem a zajícem

Jaké byly Vánoce vašeho dětství? Také jste se nemohli dočkat? Asi není dítě, které by se na vánoční čas netěšilo. Cukroví, stromeček, prázdniny, kapr…celý článek

Ručně šité látkové a papírové hračky si návštěvníci mohou vybrat od The Three Trees, Ballu a ilustrátorek Andrey Tachezy a Rozmar, které tam budou nabízet i své knížky.

Publikace najdete též na stáncích nakladatelství Meander, Dynastie, Svojtka a Host, na pultech studia Pop-Pap a dětského knihkupectví Pinwheels, které představí novou knihu Petra Horáčka Dlouhá cesta.

Pestrou nabídku hraček a doplňků nejen do dětských pokojů nabídnou Arki se slovinskou značkou Ooh noo, dánská značka Done by Deer, Little Boss, MMMoje s novými autorskými ilustracemi a Hojdavak se svými úspěšnými houpacími vaky.

Novinkou bude značka Friendly Paper se stavebnicemi a doplňky, za níž stojí designéři Jiří Pelcl a Jan Činčera. Jana Nachlingerová (Jou Jou) s blogerkou Rosa Mitnik rozvíjejí kolekci To je moje o pamětní kufříky, plakáty a povlečení. Nový fundus Eterle nabídne starožitný nábytek a doplňky pro dětské oslavy.

Nejlepší dárky pro miminka do šesti měsíců: ty, jež šustí, chrastí nebo pískají

Nejlepší dárky pro miminka do šesti měsíců: ty, jež šustí, chrastí nebo pískají

Vánoce zatím tolik neprožívají, ale i tak si zaslouží nějaký ten dáreček. Nejlépe ten, který šustí, chrastí nebo píská. A jelikož brzy začnou strkat…celý článek

Dále se na festivalu představí např. obchody Kidtown, Chytrá opička, Mimmo, Skibi, Wildmini a Kitchenette. MimiConcept připravil novinku – spací pytle. Bio dětskou a těhotenskou kosmetiku a drogerii přiveze Babystart a Obchuudek. Zatímco Bamboolik ukáže výběr kolekcí látkových plen, nová česká značka Kolorky odhalí stylové a zároveň šetrné plenky, a to včetně nových designů.

Móda

Nové kolekce představí domácí značky Shark in the Park, streetwearová LoowFAT KIDS nebo např. Elí Belí, BeBirdie a Beans. Na vizuálu Mini jsou vidět šatičky od nové značky JULIE, jež bude mít na Mini premiéru. Pražský concept store NilaKids nabídne nové kolekce ecofriendly značek Gray Label, Tinycottons, Mainio a Kidscase. Pražský obchod Fór Kids přiveze např. dánské značky Small Rags, Fixoni a EN.FANT.

Premiéru na Mini bude mít též česká značka Pabula Island specializující se na tradiční punčocháče s moderními dezény. Vyhlášené značky ve stylu barefoot obuvi ukáže brněnský butik Neobuto. Na Mini se též vrací slovenská firma Rak s výběrem bot a bačkůrek. Objevem jsou capáčky a další doplňky pletené z mongolské vlny a plstěné boty, které najdete na stánku značky Noos Baby.

Ze slovenských značek na Mini své nové kolekce oblečení odprezentují Cila, KaiKai, Takitak a Moe s oblíbenými podkolenkami, legínami a koženými capáčky. Značku Mile zastoupí concept store Wildmini.

Největší chyby, které děláme při výchově našich dětí!

Největší chyby, které děláme při výchově našich dětí!

Kolikrát už jste dítěti dali nějaké ultimátum, aby udělalo to, co po něm chcete? Určitě mnohokrát! Některé naše dobře míněné výchovné metody jsou ale…celý článek

Slovenský obchod BubbaChic předvede výběr korejských módních značek a nově i nevšedních gumáčků. Dvě velká překvapení nachystala česká Omnifera, jejíž autorka Jana Kráčmarová představí vedle svých originálních šátků také nosicí kabát, který vytvořila ve spolupráci s módní návrhářkou Josefínou Bakošovou.

Tím druhým pak bude premiéra její nové podznačky MOM zaměřující se na 100% bavlněné šátky na nošení dětí – pro minimalisty. Nelze opomenout ani doplňky: náramky a náhrdelníky české značky Le Petit Délice, kojící náhrdelníky od Mimijo a kabelky, kufříky a další doplňky od Lumpky.

Doprovodný program (probíhat bude v 6. patře)

Děti se mohou těšit na výtvarné dílny, např. s designérem Michalem Strachem, s nímž si vyrobí auta z mýdla. S autorkou Noemovy archy si vytvoří tuleně z ovčího rouna. Užijí si cvičení jógy s Little Bubbles, cvičení s Mini Heroes nebo zdobení cupcakes s Lelí’s Cupcakes.

Umělec Petr Nikl si připravil vystoupení na motivy své knihy Jinotaje opic. Ze své nejnovější knížky Dlouhá cesta bude dětem číst Petr Horáček.

Doporučujeme si účast na programech rezervovat. K dispozici bude klidová zóna pro kojící maminky zútulněná kolekcí To je moje. Přebalovací pulty vybaví bio plenkami a kosmetikou firma Babystart.

Občerstvení

Občerstvit se návštěvníci budou moci v jídelní části v 6. patře, např. u stánků Bistro 8, Umami, Lelí’s Cupcakes a FlatWhite. V zóně s občerstvením nebude chybět hrací dětský koutek vybavený nábytkem a hračkami z obchodů Kartell, Konsepti, Chytrá opička a Kidtown.

Více informací o festivalu najdete na webu festivalmini.cz

Přestaňte posílat nemocné děti do škol, zuří matka. Ukazuje, co se může stát

Přestaňte posílat nemocné děti do škol, zuří matka. Ukazuje, co se může stát

Je to začarovaný kruh. Sotva se dítě uzdraví a pošlete ho do školy, přinese za pár dní další nemoc. Jedné mamince z Kanady došla trpělivost. Na sociální…celý článek

Otec fotí svá dvojčata, lidé ho obviňují, že je to nebezpečné. Jaká je pravda?

Otec fotí svá dvojčata, lidé ho obviňují, že je to nebezpečné. Jaká je pravda?

Své děti dneska fotografuje kdekdo. Ale málokdo to dokáže tak originálně, jako to dělá fotograf Guy Vainer, který se svou manželkou vychovává malá,…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Maminka.cz/Markéta Novák Matějková

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku